نحوه ساخت پاورپوینت

قسمت ۹: تغییر اندازه و سایز اسلایدها

۸ اسفند ۱۳۹۶

به صورت پیش فرض در پاورپوینت کلیه اسلایدها از یک اندازه نسبی ۱۶ * ۹ اینچ برخوردار هستند. همچنین می دانید که تلویزیون‌های صفحه پهن(wide) نیز از ابعاد نسبی ۱۶ * ۹ اینچ استفاده می‌کنند. اگرچه اسلایدهای صفحه گسترده با مانیتورهای صفحه گسترده و پروژکتورها بهتر کار می‌کنند، با این حال گاهی شما نیاز دارید تا …

به صورت پیش فرض در پاورپوینت کلیه اسلایدها از یک اندازه نسبی ۱۶ * ۹ اینچ برخوردار هستند. همچنین می دانید که تلویزیون‌های صفحه پهن(wide) نیز از ابعاد نسبی ۱۶ * ۹ اینچ استفاده می‌کنند. اگرچه اسلایدهای صفحه گسترده با مانیتورهای صفحه گسترده و پروژکتورها بهتر کار می‌کنند، با این حال گاهی شما نیاز دارید تا نمایش شما یک صفحه ۴ * ۳ اینچ را پر نماید. برای تغییر سایز و اندازه اسلاید از نوار Design بر روی گزینه Slide Size کلیک کنید. از منویی که ظاهر می‌شود اندازه دلخواه خود را انتخاب کنید.

تغییر سایز اسلایدها

همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه Custom Slide Size اندازه ها را به دلخواه تغییر دهید.

تغییر پس زمینه

به صورت پیش فرض پس زمینه (Back Ground) شما به صورت سفید تعیین شده است. شما می‌توانید یک صفحه سه بعدی، متحرک، یک الگو یا یک عکس را برای پس زمینه انتخاب کنید. برای این کار:

۱) از نوار Design دستور Format BackGround را انتخاب کنید.

۲) در سمت راست تصویر قاب Format BackGround از میان گزینه‌های ظاهر شده الگوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. در صورت تمایل با انتخاب گزینه Apply to All الگوی طراحی شده را برای همه نمایش‌های خود به کار ببرید.

تغییر پس زمینه

نکته: theme یا تم ترکیبی از رنگ، شکل و نوشتار است که می‌تواند در جذابیت کار شما اثرگذار باشد. برای به کارگیری تم‌های مختلف می توانید  از نوار ابزار استاندارد آیکون Design را کلیک و سپس گزینه More را نتخاب کنید. حالا شما با انتخاب‌های بسیار زیادی از تم‌های مختلف مواجه هستید.

تغییر بکگراند اسلاید

یکی از خدمات مجموعه‌ی ppt.ir ساخت پاورپوینت‌های حرفه‌ای برای کسب‌وکارها و سازمان‌های مختلف است. در این خصوص می‌توانید به صفحه سفارش ساخت پاورپوینت سر بزنید یا با ما تماس بگیرید.
info@ppt.ir

1 دیدگاه برای “قسمت ۹: تغییر اندازه و سایز اسلایدها”

  1. میرسجادموسوی طالبخانی

    سلام بسیار عالی

افزودن دیدگاه

نوشته‌های مرتبط:

نحوه ارائه‌

همه ما گاه و بی‌­گاه ناگزیر از بیان مجموعه‌­ای از اطلاعات کلامی به منظور متقاعد کردن مخاطبین خود و یا در شکل ساده آن در قالب ارتباطات شخصی شده‌ایم. دفاع از یک پایان­‌نامه دانشجویی، سخنرانی در یک مراسم دوستانه یا میهمانی از اشکال ساده سخنرانی و ارائه مطلب هستند. ارائه رسمی مطالب و اطلاعات به …

علوم انسانی و علوم اجتماعی

فیلسوف صاحب نام دن دنت، این ایده را مطرح می کند که نه تنها ما از هوشیاری خود درک درستی نداریم بلکه ذهن ما در خیلی از موارد فعالانه ما را گمراه می کند.

پزشکی و سلامت

آلن راسل در رشته طب احیا تحصیل کرده است — یک راه نو در باره تفکر در مورد بیماری و جراحت ،استفاده از روشی است که به جسم  پیامی داده شود تا خودش را دوباره بسازد.