نحوه ساخت پاورپوینت

قسمت ۹: تغییر اندازه و سایز اسلایدها

۸ اسفند ۱۳۹۶

به صورت پیش فرض در پاورپوینت کلیه اسلایدها از یک اندازه نسبی ۱۶ * ۹ اینچ برخوردار هستند. همچنین می دانید که تلویزیون‌های صفحه پهن(wide) نیز از ابعاد نسبی ۱۶ * ۹ اینچ استفاده می‌کنند. اگرچه اسلایدهای صفحه گسترده با مانیتورهای صفحه گسترده و پروژکتورها بهتر کار می‌کنند، با این حال گاهی شما نیاز دارید تا …

به صورت پیش فرض در پاورپوینت کلیه اسلایدها از یک اندازه نسبی ۱۶ * ۹ اینچ برخوردار هستند. همچنین می دانید که تلویزیون‌های صفحه پهن(wide) نیز از ابعاد نسبی ۱۶ * ۹ اینچ استفاده می‌کنند. اگرچه اسلایدهای صفحه گسترده با مانیتورهای صفحه گسترده و پروژکتورها بهتر کار می‌کنند، با این حال گاهی شما نیاز دارید تا نمایش شما یک صفحه ۴ * ۳ اینچ را پر نماید. برای تغییر سایز و اندازه اسلاید از نوار Design بر روی گزینه Slide Size کلیک کنید. از منویی که ظاهر می‌شود اندازه دلخواه خود را انتخاب کنید.

تغییر سایز اسلایدها

همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه Custom Slide Size اندازه ها را به دلخواه تغییر دهید.

تغییر پس زمینه

به صورت پیش فرض پس زمینه (Back Ground) شما به صورت سفید تعیین شده است. شما می‌توانید یک صفحه سه بعدی، متحرک، یک الگو یا یک عکس را برای پس زمینه انتخاب کنید. برای این کار:

۱) از نوار Design دستور Format BackGround را انتخاب کنید.

۲) در سمت راست تصویر قاب Format BackGround از میان گزینه‌های ظاهر شده الگوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. در صورت تمایل با انتخاب گزینه Apply to All الگوی طراحی شده را برای همه نمایش‌های خود به کار ببرید.

تغییر پس زمینه

نکته: theme یا تم ترکیبی از رنگ، شکل و نوشتار است که می‌تواند در جذابیت کار شما اثرگذار باشد. برای به کارگیری تم‌های مختلف می توانید  از نوار ابزار استاندارد آیکون Design را کلیک و سپس گزینه More را نتخاب کنید. حالا شما با انتخاب‌های بسیار زیادی از تم‌های مختلف مواجه هستید.

تغییر بکگراند اسلاید

یکی از خدمات مجموعه‌ی ppt.ir ساخت پاورپوینت‌های حرفه‌ای برای کسب‌وکارها و سازمان‌های مختلف است. در این خصوص می‌توانید به صفحه سفارش ساخت پاورپوینت سر بزنید یا با ما تماس بگیرید.
info@ppt.ir

1 دیدگاه برای “قسمت ۹: تغییر اندازه و سایز اسلایدها”

  1. میرسجادموسوی طالبخانی

    سلام بسیار عالی

افزودن دیدگاه

نوشته‌های مرتبط:

علوم پایه

تحقیقات دکتر ساواج – رامباف بر روی میمون های بنوبو، که می توانند صحبت کردن انسان را درک کنند و کارهای انسان را با مشاهده یاد بگیرند، این سوال را برای شنوندگان مطرح می کند که چه مقدار از تفاوتهای بین گونه ها ناشی از زیست شناسی و چه مقدار متاثر از محیط و فرهنگی …

فیلم ارائه‌های جذاب

کاکی کینگ، اولین زن روی لیست “خدای گیتار” مجله رولینگ استون، در TED 2008 اجرای زنده هیجان انگیزی دارد، که شامل تک آهنگش “بازی با صدای صورتی” است. مهارت خیره کننده با تکنیک گیتار نوازی همراه می شود که واقعا متمایز است.

اخلاق

در حالیکه ما همه توافق بر این داریم که دل سوزی و رحم یک ایده ی عالی است، خاخام تَبیک اعتراف میکند که در اجرای آن، چالش هایی وجود دارد. او توضیح می دهد که چگونه یک تعادل دقیق بینِ رحم و عدالت، میتواند ما را قادر به اعمالِ صالح و حفظ کردنِ سلامتِ عقلی …