نحوه ساخت پاورپوینت

قسمت ۹: تغییر اندازه و سایز اسلایدها

۸ اسفند ۱۳۹۶

به صورت پیش فرض در پاورپوینت کلیه اسلایدها از یک اندازه نسبی ۱۶ * ۹ اینچ برخوردار هستند. همچنین می دانید که تلویزیون‌های صفحه پهن(wide) نیز از ابعاد نسبی ۱۶ * ۹ اینچ استفاده می‌کنند. اگرچه اسلایدهای صفحه گسترده با مانیتورهای صفحه گسترده و پروژکتورها بهتر کار می‌کنند، با این حال گاهی شما نیاز دارید تا …

به صورت پیش فرض در پاورپوینت کلیه اسلایدها از یک اندازه نسبی ۱۶ * ۹ اینچ برخوردار هستند. همچنین می دانید که تلویزیون‌های صفحه پهن(wide) نیز از ابعاد نسبی ۱۶ * ۹ اینچ استفاده می‌کنند. اگرچه اسلایدهای صفحه گسترده با مانیتورهای صفحه گسترده و پروژکتورها بهتر کار می‌کنند، با این حال گاهی شما نیاز دارید تا نمایش شما یک صفحه ۴ * ۳ اینچ را پر نماید. برای تغییر سایز و اندازه اسلاید از نوار Design بر روی گزینه Slide Size کلیک کنید. از منویی که ظاهر می‌شود اندازه دلخواه خود را انتخاب کنید.

تغییر سایز اسلایدها

همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه Custom Slide Size اندازه ها را به دلخواه تغییر دهید.

تغییر پس زمینه

به صورت پیش فرض پس زمینه (Back Ground) شما به صورت سفید تعیین شده است. شما می‌توانید یک صفحه سه بعدی، متحرک، یک الگو یا یک عکس را برای پس زمینه انتخاب کنید. برای این کار:

۱) از نوار Design دستور Format BackGround را انتخاب کنید.

۲) در سمت راست تصویر قاب Format BackGround از میان گزینه‌های ظاهر شده الگوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. در صورت تمایل با انتخاب گزینه Apply to All الگوی طراحی شده را برای همه نمایش‌های خود به کار ببرید.

تغییر پس زمینه

نکته: theme یا تم ترکیبی از رنگ، شکل و نوشتار است که می‌تواند در جذابیت کار شما اثرگذار باشد. برای به کارگیری تم‌های مختلف می توانید  از نوار ابزار استاندارد آیکون Design را کلیک و سپس گزینه More را نتخاب کنید. حالا شما با انتخاب‌های بسیار زیادی از تم‌های مختلف مواجه هستید.

تغییر بکگراند اسلاید

یکی از خدمات مجموعه‌ی ppt.ir ساخت پاورپوینت‌های حرفه‌ای برای کسب‌وکارها و سازمان‌های مختلف است. در این خصوص می‌توانید به صفحه سفارش ساخت پاورپوینت سر بزنید یا با ما تماس بگیرید.
info@ppt.ir

0 دیدگاه برای “قسمت ۹: تغییر اندازه و سایز اسلایدها”

دیدگاهی برای این مطلب نوشته نشده است.

اولین دیدگاه را برای “قسمت ۹: تغییر اندازه و سایز اسلایدها” بنویسید.

نوشته‌های مرتبط:

علوم مهندسی

همینکه پلاستیک تولید شود، (تقریبا) دیگر هرگز از بین نمی رود. میراندا ونگ و جنى یائو در سال تحصیلی دوازدهم خود، به تحقیق درباره باکتریهاى جدیدى پرداختند که قادر به تجزیه پلاستیک هستند– بویژه از طریق از بین بردن فتالاتها، که یکى از مواد مضر سازنده پلاستیک است. به طرز شگفت آوری، آنها پاسخ را …

جغرافیا و نجوم

در اجرای جدی سال ۲۰۰۸، اخترفیزیکدان جورج اسموت، تصاویر بسیار زیبا و جدید گرفته شده از اعماق فضا را نشان می دهد، و ما را برمی انگیزد تا بیاندیشیم که فضا چگونه، با شبکه های غول پیکر از ماده تاریک و شکافهای خالی مرموز، به اینصورت شکل گرفته است.

علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی

در این سخنرانی، استیون پینکر سقوط خشونت را از تاریخ انسان به روایت کتاب مقدس تا زمان حاضر تشریح می کند. وی می گوید که گرچه شاید در زمانه ی جنگ عراق و دارفور سخن از افول خشونت غیرمنطقی و حتی وقیحانه به نظر برسد، ولی حقیقت این است که ما در صلح آمیزترین دوران …