تکنولوژی، علوم مهندسی، فیلم ارائه‌های جذاب، کامپیوتر و IT و اینترنت

چگونه موسیقی باعث اختراع شدن رایانه‌های امروزی شد

۳ مهر ۱۳۹۷

احتیاج مادر اختراعات است، درسته؟ خوب، همیشه اینطور نیست. استیون جانسون نشان‌مان می‌دهد چطور بعضی فناوری‌ها و ایده‌های دگرگون‌شونده، مثل رایانه، اصلاً از احتیاج پدید نیامده‌اند بلکه از لذت غریب نواختن ناشی شده‌اند. با سهیم شدن در این سفر پرماجرای تصویری و دلفریب از تاریخ نوآوری، می‌فهمید آینده جایی خواهد بود که مردم بیشتر در …

احتیاج مادر اختراعات است، درسته؟ خوب، همیشه اینطور نیست. استیون جانسون نشان‌مان می‌دهد چطور بعضی فناوری‌ها و ایده‌های دگرگون‌شونده، مثل رایانه، اصلاً از احتیاج پدید نیامده‌اند بلکه از لذت غریب نواختن ناشی شده‌اند. با سهیم شدن در این سفر پرماجرای تصویری و دلفریب از تاریخ نوآوری، می‌فهمید آینده جایی خواهد بود که مردم بیشتر در آنجا سرگرمی دارند.

0 دیدگاه برای “چگونه موسیقی باعث اختراع شدن رایانه‌های امروزی شد”

دیدگاهی برای این مطلب نوشته نشده است.

اولین دیدگاه را برای “چگونه موسیقی باعث اختراع شدن رایانه‌های امروزی شد” بنویسید.

نوشته‌های مرتبط:

فیلم ارائه‌های جذاب

در تد روتردام (TEDxRotterdam) قهرمان سوت زنی جهان، گیرت چاترو (Geert Chatrou) “النورا” آفریده ی هان هوف (Honhoff) را و سپس “روز زیبایی” ساخته ی خودش را اجرا می کند. در میان پرده جذابی، او درباره چگونگی رسیدن به این هنر گفتگو می کند.

فیلم ارائه‌های جذاب

طرفدار حیوانات، نلی مک کی، برای یک سگ گرانقدر یک ستایشی پر درخشش را می خواند. او پیشنهاد می کند ما هم همین کار رو انجام بدیم:” به محل نگهداری حیوانات گمشده برو/ و برای خودت یک سگ شکاری پیدا کن/اون رو با این کار مفتخر کن/چونکه این همون چیزیه که اون سگ لایقشه.”

علوم پایه

در این سخنرانی کوتاه در TED U 2009، برایان کاکس آخرین اخبار ابرتصادمگر سرن را با ما در میان می گذارد. او تعمیرات در حال اجرا را پوشش می دهد، و دربارۀ آیندۀ بزرگترین آزمایش علمی صحبت می کند.