جذاب و کاربردی در ارائه

ارائه‌های ویدئویی: راهی که ساخت آن ساده و بسیار موثر است

۱۸ آذر ۱۳۹۷

یک ویدیو­ی جذاب می‌­تواند توجه هزاران نفر از کاربران اینترنت را  به خودش جلب کند. بنابراین، چگونه می‌­توانید یک ارائه­‌ی ویدیویی ایجاد کنید؟ دانش و مهار‌‌‌‌‌ت‌­های مورد نیاز برای ساخت یک ارائه‌­ی ویدئویی موثر چیست؟ چگونه این ارائه‌­ی ویدئویی می‌تواند تعامل را افزایش داده و در نهایت تغییر را ایجاد کند؟ اول از همه، نباید …

یک ویدیو­ی جذاب می‌­تواند توجه هزاران نفر از کاربران اینترنت را  به خودش جلب کند. بنابراین، چگونه می‌­توانید یک ارائه­‌ی ویدیویی ایجاد کنید؟ دانش و مهار‌‌‌‌‌ت‌­های مورد نیاز برای ساخت یک ارائه‌­ی ویدئویی موثر چیست؟ چگونه این ارائه‌­ی ویدئویی می‌تواند تعامل را افزایش داده و در نهایت تغییر را ایجاد کند؟

اول از همه، نباید فراموش کنیم که ایجاد یک نمایش ویدئویی موفق آسان است. شما فقط باید بدانید چگونه این کار را انجام دهید. ما تعدادی ابزار و دستگاه داریم که به شما کمک می­‌کند تا در زمان­های مختلف ارائه­‌های ویدیویی عالی را انجام دهید. یکی از این ابزارها iSpring Suite، یک مبدل قدرتمند اسلایدهای پاورپوینت به ارائه های ویدیویی است.

با iSpring Suite، شما ارائه­‌های خود را در پاورپوینت ایجاد می­‌کنید، روایت­‌های ویدئویی را ضبط یا وارد می­‌نماید و ارائه‌­های خود را با فرمت­های قابل پخش در موبایل منتشر می­‌کنید.

اکنون اجازه دهید به صورت عمیق‌­تر وارد نحوه­ی ساخت ارائه‌­های ویدئویی شویم.

چه نوع نمایش ویدئویی را باید انتخاب کنم؟

قبل از اینکه شما شروع به ایجاد یک نمایش ویدئویی کنید، تصمیم بگیرید که باید چگونه باشد. انواع مختلفی از نمایش‌­های ویدئویی وجود دارد و هر یک از آنها دارای مزایا و معایب مربوط به خودش است:

ضبط یک ارائه ی ویدئویی زنده:

ساده‌­ترین راه برای ایجاد یک ارائه‌­ی ویدئویی، ضبط یک سخنرانی یا برنامه­‌ی زنده است. چنین ارائه­‌هایی معمولاً توسط متخصصان برجسته از مناطق مختلف ارائه می‌­شوند. نمونه­‌هایی از چنین سخنانی را در Ted.com می‌توانید پیدا کنید.

مزایا
 • ساخت آن سریع و ساده است:

برای ضبط ویدیوی زنده ، شما فقط نیاز به یک دوربین دارید. به محض این که ارائه را ضبط نمایید، می­‌توانید آن را در وب­سایت یا وبلاگ خود آپلود کنید.

 • کیفیت بالای محتوا:

هنگامی­ که سخنران سخنرانی خود را آماده می‌­کند، معمولاً تحقیقات زیادی را درباره اطلاعاتی که ارائه می­‌دهد انجام داده است. به همین دلیل است که سخنرانی‌­های ویدئویی اغلب مرتبط­‌ترین محتوا را در بر می­‌گیرند.

معایب

 • ساخت آن تا حدودی پرهزینه است:

اگر شما نیاز به ارائه­ی یک ویدئوی با کیفیت و حرفه­ای در یک موضوع خاص دارید، به خدمات یک شرکت تخصصی نیاز دارید یا باید خودتان آن را تولید کنید. در هر صورت، یک ارائه­ی زنده­ی با کیفیت بالا، به معنی هزینه­ی بالا است.

 • حقوق محدود برای ضبط:

اگر در طول سخنرانی یک سخنران ویدئو ضبط کنید، باید حقوق ضبط را از او بگیرید. در غیر این صورت، شما نمی­‌توانید ویدئو را در وب­سایت خود منتشر کنید.

یک Webinar بسازید

یک Webinar (یا وب­کنفرانس ) یک سخنرانی آنلاین و تعاملی در زمان واقعی است که معمولاً شامل یک ویدیو از ارائه دهنده، یک ارائه و یک کانال فیدبک است. وب­کنفرانس­ها در حوزه­ی بازاریابی و یادگیری الکترونیکی بسیار محبوب هستند.

مزایا

 • پر محتوا بودن:

یک webinar زنده چندین کانال اطلاعاتی را در یک زمان فراهم می­‌کند. یک ارائه، اطلاعات لازم را در مورد موضوع ارائه شده می­‌دهد، ارائه دهنده نظرات ارزشمندی را می­‌دهد و با کمک چت، کاربران می‌­توانند سوالات و و نظراتشان را مطرح کنند.

 • تعاملی بودن

  :

از آنجا که یک وب­کنفرانس ارتباطات در زمان واقعی است، انعطاف­ پذیری و تعاملی بودن ارائه را فراهم می­‌کند.

معایب

 • زمان ثابت:

برای استفاده از تعامل ارائه، کاربران باید در طول زمان وب­کنفرانس آنلاین باشند، که ممکن است برای همه مناسب نباشد. افراد دیگر در مناطق زمانی مختلف مجبورند ضبط webinar را مشاهده کنند، که در این صورت نمی­توانند سوال­هایشان را بپرسند یا آن را به صورت زنده ببینند.

 • مسائل احتمالی در پخش زنده:

هرگونه مسال‌ه­ای که در طول پخش زنده وب­کنفرانس اتفاق می­‌افتد، بایستی فوراً کنترل شود. هر گونه مشکلی فنی و یا تحرک­‌های پیشنهادی باعث می­‌شود وب­کنفرانس مخاطبان خود را از دست بدهد.

ایجاد سخنرانی‌های ویدئویی تعاملی

ارائه‌­ی یک ویدیوی تعاملی انعطاف پذیرترین شیوه‌ی ارائه‌ی اطلاعات است. این نوع ارائه ترکیبی از مزایای سخنران‌­ها و وب­کنفرانس­های زنده است. به نکات اصلی آن دقت کنید:

مزایا
 • ساخت آن سریع و آسان است:

برای ایجاد یک ارائه­‌ی ویدیویی تعاملی، شما فقط نیاز به پاورپوینت و دوربین وب دارید.

 • قرار دادن رسانه­‌های دیگر:

شما می‌­توانید ارائه­‌ی تعاملی خود را با ضبط یک ارائه­‌ی زنده، به علاوه لینک­‌هایی به وب­کنفرانس و یا رسانه­‌های دیگر تکمیل کنید.

 • پرمحتوا بودن:

یک ارائه‌­ی ساخته شده با iSpring Suite می­‌تواند نه تنها شامل اسلایدها، بلکه همچنین روایت­های ویدئویی و صوتی و یک پخش کننده‌­ی کاربردی باشد.

 • تعاملی بودن:

با کمک پخش­کننده iSpring و دکمه‌­های تعاملی و لینک­ها، می‌­توانید پخش ارائه خود را کنترل کنید یا کنترل­‌های موجود را به مشخصات دقیق خود محدود کنید.

چگونه می­‌توانیم یک ارائه موفق داشته باشیم

هنگامی­‌که نوع خاصی از ارائه را انتخاب کرده‌­اید، اکنون می­‌توانید شروع به ایجاد و اضافه کردن محتوا کنید. برای اطمینان از اینکه محتوای شما موثر و مناسب است، چندین قاعده ساده را دنبال کنید:

۱.آن را کوتاه کنید 

آمارها نشان می‌­دهند که حتی جالب­ترین فیلم‌­ها ممکن است توجه مخاطب را در دقیقه دوم پخش از دست بدهند. برای زمان کاربر خود ارزش قائل شوید: آن را کوتاه کنید.

۲.پیام اصلی خود را در ابتدا بیان کنید

مخاطب خود را برای بیان ایده­‌ی کلیدی خود منتظر نگذارید. ایده‌‍­ی اصلی را به صورت واضح در ابتدا بیان کنید و سپس تمام جزئیات مربوط به آن را بیان کنید. به محض این که ارائه­‌ی شما انجام شد آن را جمع­ بندی کنید. مختصر و مفید ارائه داده و جسور باشید.

۳.بحث خود را خلاصه کنید.

با تکرار اطلاعات به کاربران کمک کنید آن­ها را به خاطر بسپارند. با موضوع کلیدی خود شروع کنید، در طول ارائه آن را توضیح دهید و سپس آن را دوباره خلاصه کنید.

۴.یک اسکریپت مرتبط ایجاد کنید.

بسیار مهم است که ارائه­ی شما مختصر باشد. آن را مرتبط و متمرکز نگه دارید و نکات اصلی را تاکید کنید. اطمینان حاصل کنید که ارائه شما با زبان ساده و روان قابل درک است و گاهی از شوخ طبعی نیز بهره ببرید .

۵.در کیفیت سرمایه‌­گذاری کنید.

از آنجا که ویدئو، بخش مرکزی ارائه‌­ی شماست، باید با کیفیت بالا باشد. از دوربین با وضوح بالا استفاده کنید و ضبط را در یک استودیوی حرف‌ه­ای انجام دهید.

۶.یک احساس غنی و پویا ایجاد کنید.

برای جلب توجه مخاطبان، ارائه­‌ی خود را با استفاده از انیمیشن پویا و متحرک کنید و با تغییر طرح اسلایدها آنها را گیرا و تازه نمایید.

یک ارائه­‌ی ویدئویی یک راه عالی برای جلب توجه مشتریان و پاسخ دادن به سوالات آنها به یک روش جالب و مناسب است. ایجاد یک نمایش ویدئویی موفق آسان­تر از چیزی است که فکر می­‌کنید. شما فقط باید چند قانون ساده را دنبال کنید و سپس از ابزارهای ساده مانند PowerPoint و iSpring Suite بهره ببرید.

ایجاد یک نمایش در پاورپوینت ساده‌­ترین بخش است. غنی ­سازی ارائه با ویدئو، روایت و یک پخش­ کننده کاربردی به وضوح پیچیده‌­تر است، اما با iSpring Suite فقط به چند کلیک موس نیاز دارید. به علاوه، iSpring پاورپوینت را به Flash  و HTML5 تبدیل می­‌کند و آن را به سرعت برای وب آماده می­نماید.

نمایش ویدئویی iSpring را می­توان در تمام دستگاه­ها، از جمله لپ­تاپ­ها، کامپیوترهای خانگی، تبلت­ها و گوشی­های هوشمند مشاهده کرد.

0 دیدگاه برای “ارائه‌های ویدئویی: راهی که ساخت آن ساده و بسیار موثر است”

دیدگاهی برای این مطلب نوشته نشده است.

اولین دیدگاه را برای “ارائه‌های ویدئویی: راهی که ساخت آن ساده و بسیار موثر است” بنویسید.

نوشته‌های مرتبط:

پزشکی و سلامت

هیچ چیز به خوبی یک خواب شب خوب نیست. چه می شد اگر تکنولوژی می توانست به ما کمک کند تا مفیدتر بخوابیم. دن گارتنبرگ روی یک فناوری کار می کند که خواب عمیق، احیا کننده ترین مرحله (در میان بقیه چیزهای شکفت انگیز) که می تواند به ما کمک کند تا حافظه خود را …

علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی

هانس راسلینگ پژوهشگر از ابزار جالبش استفاده می کند تا که نشان بدهد چگونه کشورهای فقیر خودشان را از فقر نجات می دهند. او “دلار ستریت” را نمونه قرار می دهد و تفاوت درآمد هر خانوار در نقاط مختلف را مقایسه می کند و سپس (با استفاده از اطلاعات فوق) او کارهای عجیبی می کند.

روانشناسی و روانپزشکی

روانشناس فیلیپ زیمباردو عقیده دارد شادی و موفقیت ریشه در خصیصه ای دارد که اکثر ما به آن بی اعتنایی می ورزیم؛ دیدگاهی که نسبت به گذشته، حال، و آینده داریم. او معتقد است به عنوان اولین قدم در بهبود زندگی ما باید دیدگاهمان نسبت به زمان را تغییر دهیم.