پزشکی و سلامت بیماری‌ها

آترواسکلروز کرونر

Atherosclerosis

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت
تعداد اسلایدهای پاورپوینت : ۳۴ اسلاید بیماری های شریان کرونر شایعترین بیماری است که باعث مرگ و میر می شود و علل مختلفی می تواند داشته باشد که مهمترین علت آن آترواسکلروز می باشند. رسوب چربی و پلاک آتروم در دیواره رگ و سخت شدن جدار رگ را آترواسکلروز گویند، که باعث انسداد، تنگی رگ و کاهش جریان خون به میوکارد می گردد. آترواسکلروز معمولاً شریان هایی را گرفتار می‌کند که انشعاباتشان زیاد است.
منتشرکننده‌ی پاورپوینت
98 بازدید, 0 خرید

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “آترواسکلروز کرونر”

آترواسکلروز کرونر

اسلاید 1: آترواسکلروز کرونر بیماری های شریان کرونر شایعترین بیماری است که باعث مرگ و میر می شود و علل مختلفی می تواند داشته باشد که مهمترین علت آن آترواسکلروز می باشند.رسوب چربی و پلاک آتروم در دیواره رگ و سخت شدن جدار رگ را آترواسکلروز گویند، که باعث انسداد، تنگی رگ و کاهش جریان خون به میوکارد می گردد. آترواسکلروز معمولاً شریان هایی را گرفتار می‌کند که انشعاباتشان زیاد است.

اسلاید 2: پاتوفیزیولوژی آترواسکلروز با تجمع ذرات چربی لیپید در لایه داخل دیواره سرخرگ (اینتیما ) آغاز می گردد پیشرفت آترواسکلروز ، به مدت چند سال موجب واکنش التهابی شده و با صدمه به آندوتلیوم عروق شروع می شود. وجود التهاب موجب کشاندن مونوسیت ها به ناحیه بروز صدمه و التهاب می‌شود. مونوسیت ها لیپیدها را بلعیده و به سلول های اسفنجی مبدل می شوند. که لیپیدها را به داخل دیواره شریانی منتقل می کند ماکروفاژهای فعال شده نیز آزاد کننده مواد بیوشیمی هستند که باعث صدمه بیشتر آندوتلیوم و تجمع پلاکت و شروع تشکیل پلاک آتروم می گردد .

اسلاید 3: پلاک بسته به درجه التهاب و ضخامت کپسول فیبروز پایدار یا ناپایدار می باشد. پارگی پلاک منجر به ترومبوز و به دنبال آن سندروم حاد کرونری ایجاد می شود که در صورت عدم تصمیم‌گیری به موقع ممکن است به سرعت سبب انفارکتوس حاد میوکارد گردد .

اسلاید 4: عواملی که منجر به کاهش جریان خون قلب می گردد آترواسکلروز اسپاسم عروق سرخرگ کرونر ضربه به میوکارد در اثر نیروهای داخلی یا خارجی بیماری های ساختمانی قلب ناهنجاری های مادرزادی کاهش اکسیژن رسانی( از دست دادن ناگهانی خون، آنمی ،کاهش فشار خون) افزایش تقاضای اکسیژن (تیروتوکسیکوز ،تندی ضربان قلب )

اسلاید 5: تظاهرات بالینی بیماری سرخرگ بر اساس میزان تنگی عروق و انسداد جریان خون میوکارد و تشکیل ترومبوز باعث بروز علائمی میشود .ایسکمی : مرگ سلولهای عضله میوکارد به دنبال خون ناکافی و کاهش جریان خون پیشروندهآنژین صدری : به درد قفسه سینه گفته می شود در اثر ایسکمی میوکارد ایجاد شده و معمولاً ناشی از آترواسکلروز کرونر است ایسکمی باعث ایجاد بافت جوشگاه می شود که خود موجب محدودیت فعالیت عضله میوکارد به درجات مختلف می شود و به دنبال آن کاهش برون ده قلبی و در نهایت ایست ناگهانی قلب می گردد .

اسلاید 6: شایعترین تظاهر ایسکمی میوکاردبروز درد قفسه سینه می باشد بیماران سالمند تر یا دارای سابقه دیابت ممکن است علائمی نظیر تنفس کوتاه را تجربه نماید. بسیاری از زنان علائم غیر تیپیک از جمله تنگی نفس ، تهوع و ضعف دارند. علائم پیش مقدماتی چند ساعت تا چند روز قبل از اپیزود حال ،یک واقعه جدی قلبی ممکن است اولین نشانگر آترواسکلروز باشد

اسلاید 7: عوامل خطرزای بیماری عروق کرونر عوامل خطر ساز قابل تعدیل عوامل خطر ساز غیر قابل تعدیل فاکتورهای مشارکت کننده (تسهیل کننده )

3,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید