علوم پایه فیزیک

آسمان در شب

aseman_dar_shab

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [1 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “آسمان در شب”

آسمان در شب

اسلاید 1: تهیه کنندگان:فاطمه زهرا سالاری و سیده پریا جواد پورکلاس چهارم حافظسرکار خانم اسماعیلیموضوع: آسمان در شب

اسلاید 2: منظومه شمسی چیست؟به زمین و هشت سیاره که شامل(عطارد،زهره،زمین،مریخ،مشتری،زحل،اورانوس،نپتون) که به دور خورشید می چرخند،منظومه شمسی می گویند.

اسلاید 3: مدار: مسیر مشخصی است که هر سیاره در آن مسیر به دور خورشید می چرخد.سیاره:جرم کروی،جامد و بزرگی هستند که به دور خورشید می گردند و از خود نور ندارند.ستاره:یک کره درخشان در فضا است که مقدار بسیار زیادی نور و انواع دیگر انرژی ها را تولید می کند.

اسلاید 4: خورشید:خورشید تنها سیاره منطومه شمسی است که 150 میلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد.اندازه خورشید آنقدر بزرگ است که حدودا به اندازه 1میلیون کره زمین را می توان درون آن جای داد.جنس آن بیشتر از گاز هیدروژن است که منبع سوخت و انرژی آن نیز می باشد.خورشید بزرگترین ستاره موجود در جهان هستی (کیهان) نیست،بلکه به دلیل نزدیکی به زمین،از ستارگان دیگر پرنورتر و بزرگتر دیده می شود و دلیل ندیدن ستارگان دیگر در طول روز،به علت نور بسیار زیاد خورشید است.

اسلاید 5: سیاره اول:عطارد(تیر)نزدیک ترین سیاره به خورشید است.بسیار داغ است.در روی آن فقط دره ها و کوه های خشک وجود دارد. موجود زنده و گیاه ندارد.قمر ندارد.جو(آتمسفر)ندارد.تفاوت دمای شب و روز در آن بسیار بالاست و در هر 59 روز به دور خود می چرخد و مدت زمان چرخش آن به دور خورشید 88 روز است.

اسلاید 6: سیاره دوم: زهره(ناهید)نزدیک ترین سیاره به زمین است.بسیار داغ و پوشیده از ابر است.صبح ها و عصرها، د رمحل طلوع و غروب خورشید دیده می شود.به همین دلیل به آن ستاره شامگاهی نیز می گویند. این سیاره تقریبا هم اندازه زمین است،بسیار پرنور است و آب و موجود زنده در آن نیست.قمر ندارد،جو آن عمدتا ار کربن دی اکسید است.جهت چرخش زهره به دور خورشید ، خلاف چرخش دیگر سیارات است.زهره به دلیل داشتن جو غلیظ که گرما را در خود نگه می دارد ، داغ ترین سیاره منظومه شمسی است و مدت زمان هر بار چرخیدن به دور خورشید 225 روز است.

اسلاید 7: سیاره سوم:زمین (ارض)تنها سیاره منظومه شمسی که در ان هوا،اقیانوس و حیات وجود دارد.70درصد زمین پوشیده از آب است.دارای جو است که بیشترین آن را گاز نیتروژن،اکسیژن ،کربن دی اکسید و ... پر کرده واگر جو از بین برود ،دمای روز زیاد و دمای شب کم می شود پس زمین نه خیلی داغ مانند عطارد است و نه خیلی سرد مانند نپتون.حرکت زمین به دور خورشید(حرکت انتقالی) که باعث وجود آمدن سال می شود و حرکت زمین به دور خود (حرکت وضعی) باعث بوجود امدن شبانه روز می شود. مدت گردش زمین به دور خود 24 ساعت یا یک شبانه روز بوده و مدت گردش آن به دور خورشید 365 روز می باشد.تنها قمر زمین و نزدیک ترین جرم آسمانی به زمین «ماه» نام دارد.نوری که از بازتاب نور خورشید از سطح ماه به زمین می تابد،مهتاب نام دارد.

اسلاید 8: سیاره چهارم:مریخ(بهرام)یک سیاره سرد است نسبت به سیارات دیگر شرایط مشابه تری از نظر حیات دارد.خاک آن قرمز است که به علت وجود اکسید آهن د رخاک مریخ است.در آن آب وجود دارد ولی همه آن یخ بسته است. 2 قمر دارد.جو آن از گاز کربن دی اکسید تشکیل شده است. مدت زمان هربار چرخیدن به دور خورشید 2 سال است.

اسلاید 9: سیاره پنجم:مشتریجنس آن از گاز و بزرگترین سیاره منظومه شمسی است.دارای 16 قمر و بزرگترین قمر در این سیاره وجود دارد.جو آن از گازهای هیدروژن و هلیوم تشکیل شده است.دمای آن 65 درجه زیر صفر است.مدت زمان هربار چرخیدن به دور خورشید 12 سال است.نکته:پس می بینیم سیاره های نزدیکتر به زمین داغ تر و سیاره های دورتر از خورشید سرد تر هستند.

اسلاید 10: سیاره ششم:زحل(کیوان)زیبا ترین سیاره منظومه شمسی است.دارای حلقه ای روشن به دور خود می باشد.دارای بیشترین قمر (24عدد) می باشد.جنس آن از گاز است و یک شبانه روز آن کمتر از 15 ساعت زمین است.مدت زمان هربار چرخیدن به دور خورشید 29 سال است.

اسلاید 11: سیاره هفتم:اورانوساین سیاره پس از مشتری و زحل بزرگترین اندازه را دارد.جنس آن گاز است. 15 قمر و 13 حلقه دارد. جو خاصی ندارد. یک شبانه روز آن برابر با 12 ساعت زمین است.مدن زمان هربار چرخیدن به دور خورشید 84 سال است.

اسلاید 12: سیاره هشتم:نپتونحالت آن گازی است . 8 قمر دارد . جو آن از متان و گازهای دیگر است.همچنین مدت زمان هربار چرخیدن به دور خورشید 165 سال!!! است.

اسلاید 13: از توجه تان متشکرم

10,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در صورت عدم رضایت سفارش برگشت و وجه به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

در صورت نیاز با شماره 09353405883 در واتساپ تماس بگیرید.

افزودن به سبد خرید