آموزش ادبیات پایه نهم درس چهاردهم همراه با صوت متن

پاورپوینت-آموزش-ادبیات-پایه-نهم-درس-چهاردهم

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

تعداد اسلایدهای پاورپوينت: 25 اسلاید
پاورپوینت آموزش ادبیات پایه نهم درس چهاردهم (پیدای پنهان) همراه با صوت متن
شامل: 1- متن درس همراه با صوت متن 2- معنی واژه ها 3- خود ارزیابی 4- نوشتن 5- تاریخ ادبیات
مناسب برای تدریس و قابل ارائه در کلاس

اشتراک‌گذاری:

تعداد بازدید: 1022 تعداد خرید: 4

با کلیک بر روی ستاره‌ها، به این پاورپوینت امتیاز بدهید.

درحال ارسال
امتیاز کاربر [۲ رای]

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “آموزش ادبیات پایه نهم درس چهاردهم همراه با صوت متن”

  • منتشرکننده‌ی پاورپوینت: ahmad rezaie
  • سازنده پاورپوینت: daneshyaar.sellfile.ir

برای نمایش این فایل پاورپوینت درون سایت یا وبلاگتان، می‌توانید کد زیر را در پنل انتشار محتوای سایت یا وبلاگتان کپی کنید.

اسلاید 1: به نام خداپاورپوینت آموزش ادبیات پایه نهم همراه با صوت متندرس چهاردهم(پیدای پنهان)
اسلاید 2: فهرستمتن درس همراه با صوت متنمعنی واژگانخود ارزیابینوشتناعلام
اسلاید 3: پیدای پنهان (محمود شبستری) مفضّل، روزی در نزدیکی مزار شریف پیامبر اکرم(ص) نشسته بود که دید شخصی با یکی از دوستانش به آنجا آمده است و در ضمن صحبت هایش وجود خدا و نبوّت را رد می کند. مفضّل به شدّت به سخنان او اعتراض کرد و آن گمراه، جواب گفت که اگر از شاگردان جعفر بن محمد (ع) هستی، باید بدانی که او زیاده از این، سخنان ما را شنیده و با متانت جواب گفته است؛ لذا تو هم شایسته با ما سخن بگو.جهان، جمله، فروغ روی حق دانحق اندر وی ز پیدایی است، پنهان
اسلاید 4: ادامه درس مفضّل، اندوهناک، نزد امام صادق (ع) رفت و ماجرا را برای ایشان گفت. امام در پاسخ، حکمت های آفرینش را این گونه بیان فرمودند: ابتدا می کنم ای مفضّل، به یاد کردن خلقت انسان. پس، عبرت گیر از آن. تفکّر کن ای مفضّل، در همه ی اعضای بدن و تدبیر آنها که هر یک برای هدفی و حاجتی آفریده شده اند؛ دست ها برای کار کردن، پا ها برای راه رفتن، چشم ها برای دیدن. همچنین اگر در جمیع اعضا تأمل کنی، می بینی هر یک برای کاری خلق شده اند. مفضّل گفت: ای مولای من! گروهی می گویند که اینها کار طبیعت است.
اسلاید 5: ادامه درس حضرت فرمود: بپرس از ایشان که آیا این طبیعت که شما می گویید، علم و قدرت دارد بر این کار ها یا نه؟ اگر گویند که علم و قدرت دارد، پس به خدا قائل شده اند و او را «طبیعت» نام کرده اند؛ زیرا معلوم است که طبیعت را شعور و اراده نیست؛ و اگر گویند که طبیعت را علم و اراده نیست، پس معلوم است که این کارها از طبیعت بی شعور، صادر نمی شود. ای مفضّل! چه کسی دل را در میان سینه قرار داده و پنهان کرده و پیراهنی که پرده ی دل است، بر روی آن پوشانیده و دنده ها را بر بالای آن حافظ گردانیده،