مهارت‌های شخصی

آموزش تکنیک پنجه و ساعد

panje-va-saed

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “آموزش تکنیک پنجه و ساعد”

آموزش تکنیک پنجه و ساعد

اسلاید 1: آموزش تکنیک پنجه و ساعد

اسلاید 2: برای آموزش والیبال ابتدا از وضعیت بدن شروع میکنیم. یک پا جلو و یک پا عقب (با توجه به راست دست یا چپ دست بودن) دست حالت کاسه را به خود میگیرد. نیمه منقبض است. انگشت ها حالت گودی به خود می‌گیرند. شست و انگشت نشان یک لوزی را در قسمت بالایی صورت و جلوی پیشانی تشکیل میدهند. بدن شما باید حالت فنر گونه ای را در قسمت زانو به خود بگیرد. ابتدا از حرکت سایه زدن شروع میکنیم زیرا اگر در شروع کار حرکت سایه زدن را خوب یاد بگیریم حرکات دیگر را نیز به خوبی و به درستی انجام خواهیم داد...... ابتدا با شماره «۱» دست ها کاسه مانند و به حالت لوزی جلوی پیشانی قرار می‌گیرند و با شماره «۲» دست ها به دنبال توپ کشیده میشود تا برد توپ حفظ شوددر ادامه دست زیر توپ قرار میگیرد و همان حالت جلوی پیشانی و بالای صورت حفظ می‌شود و ارسال انجام میگیرد و پای عقب ما که انتقال وزن را تحمل می‌کرد به سمت جلو می آید.

اسلاید 3:  آموزش تکنیک پنجهتکنیک پنجه را می توان دقیقترین و مهمترین تکنیک والیبال محسوب نمود. اگر بازیکنی این تکنیک را به خوبی فراگیرد در فاکتورهایی مانند تعیین مسیر توپ، سرعت توپ، محل فرود توپ، هدف گیری دقیق و .... بسیار موفق خواهد بود. شاید به نظر برسد فقط افرادی که در زمین نقش پاسوری رابه عهده دارند می بایست دراین تکنیک مهارت بالایی داشته باشند ولی فراگیری درست و مهارت در این تکنیک به بازیکنان حمله ای وحتی لیبروها کمک بسیار شایان توجهی می نماید. البته یاد آوری این نکته ضروریست که مهارت دراین تکنیک دیرتر از مهارت در دیگر تکنیک های والیبال حاصل میشود و به حوصله ی بیشتری هم نیاز دارد.

اسلاید 4: در آموزش پنجه سه محور اصلی مورد بحث قرارمیگیرد:1- وضعیت عمومی بدن2- وضعیت دستها (قبل - هنگام وپس ازضربه به توپ)3- مراحل دریافت و ارسال توپ1- وضعیت عمومی بدندرگارد پنجهپاها به اندازه عرض شانه ها (نه بیشتر) ازهم فاصله می گیرند.باسن کمی به سمت عقب متمایل می شوددستها نیز بالاترازسطح شکم قرارمی گیرند

اسلاید 5: 2- وضعیت دستهاانگشتان دستها بایستی کاملا بازبوده و حالتی کروی به خود بگیرند (دقیقا به اندازه و قالب توپ)انگشتان شست که با کنار هم قرار گرفتن یک خط را میسازند بایستی موازی ابروها و در فاصله مناسب از سر و صورت قرار بگیرند. انگشتان نشانه هم در کنار هم قرارگرفته و با انگشتان شست یک مثلث را تشکیل می دهند.

اسلاید 6: نکته مهم: برای اینکه بدانیم وضعیت دستها از لحاظ فاصله نسبت به سر در حالت مناسب قراردارد یا نه می توان اینگونه امتحان کرد که: دقیقا قبل از عمل ضربه به توپ، دستها را از هم دورکنید تا توپ از درون مثلث پنجه عبورکند و همزمان با این عمل، سر، هیچگونه حرکتی نداشته باشد. اگرتوپ درست به محلی که فوتبالیستها تکنیک هدزدن را انجام میدهند برخوردکرد یعنی فاصله دستها درست قرارگرفته است.البته پس ازکسب مهارت سطح تماس انگشتان باتوپ کاسته میشود و انگشتان کوچک دیگر هنگام ضربه با توپ تماس نخواهند داشت.

اسلاید 7: ۳- دریافت و ارسالمرحله دریافت و ارسال در مدت زمان بسیارکوتاهی انجام میشوند بگونه ای که شاید نتوان مرزی بین آنها در عمل قائل شد اما برای آموزش میتوان آنها را بصورت مجزا توضیح داد. مرحله دریافت:پس از رسیدن به محل مناسب (زیر و پشت توپ) با استفاده از گامهای درست واتخاذ گارد مناسب، برای تکنیک پنجه آماده میشویم. دراین حالت دستها کاملا به سمت توپ کشیده شده و حالت کروی خود را دارند (آرنجها کاملا کشیده شده اند). بدون آنکه تماسی بین دستها باتوپ وجود داشته باشد، دستها به اسقبال توپ می روند و توپ را تا نزدیک شدن به سر همراهی میکنند. دراین حالت توپ به نزدیکترین فاصله با دستها و سر رسیده و حالت کروی دستها دقیقا توپ را احاطه کرده اند.

8,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید