کسب و کار منابع انسانی و مشاغل

استخدام – Employability

49-Employability

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “استخدام – Employability”

استخدام – Employability

اسلاید 1: استخدامEmployabilityMGTools.ir

اسلاید 2: عنواناستخدامنوعابزارمراحل استفادهاجراموضوعمنابع انسانیسطحسازمانی / فراسازمانیپیچیدگیمتوسط

اسلاید 3: ارزنده‌ترین و پربهاترین ثروت و دارایی هر کشور محسوب گردیده و خلاقیت و نوآوری، معیار دستیابی به رشد و توسعه به شمار می‌آید. اینگونه است که بسیاری از کشورها با وجود برخورداری از منابع سرشار طبیعی، به دلیل فقدان نیروی انسانی شایسته و کاردان، قادر به استفاده از این منابع نمی‌باشند. در مقابل کشورهای پیشرفته‌ای نیز وجود دارند که بدون اتکا بر منابع طبیعی و ثروت فیزیکی، با تکیه بر نیروی انسانی در دستیابی به ثروت و رشد و توسعه، موفق ظاهر شده‌اند. استخدام شامل ارائه مهارتهای قابل عرضه در بازار، دانش و نگرشها توسط فرد متقاضی و بکارگیری از آنها در جهت رسیدن به اهداف می‌باشد. کارفرما نیز کسی است که این افراد را اسخدام می‌نمایند. از مهمترين وظايف مديريت منابع انساني جذب و بكار گيري افرادي است كه بهترين بازدهي را در مجموعه كاري داشته باشند. در اين راستا اقداماتي صورت مي‌گيرد كه براي افراد تازه‌وارد با مصاحبه و آزمونهاي مختلف از قبيل آزمون مهارت و آزمون طب انجام مي‌شود تا افرادي كه داراي شرايط مطلوب براي شغلهاي از پيش تعيين‌شده هستند مشخص گردند. پس از طي اين مراحل مرحله گزينش بسيار سرنوشت‌ساز خواهد بود تا از بين افرادي كه تمامي آنها دست كم از حداقل شرايط۳ برخوردار هستند مناسبترين گزينه انتخاب شود. در روانشناسی بهره‌وری و مدل نظام‌مند انتخاب و به كارگیری اثربخش منابع انسانی در سازمان كه بر اساس دسته‌بندی تجربی عوامل و موانع انسانی بهره‌وری در سازمان‌های ایران تدوین شده است، انتخاب علمی كاركنان یكی از عوامل درون سازمانی اصلی و مؤثر بر بهره‌وری شناخته می‌شود. تجزیه وتحلیل شغل پیش‌نیاز هرگونه تصمیم‌گیری در زمینه روش انتخاب فرد مناسب برای شغلی است كه قصد داریم برای تصدی آن، مناسب‌ترین داوطلب را از بین داوطلبان دیگر، انتخاب كنیم. تجزیه شغل، یعنی، فرایند جمع‌آوری اطلاعات درباره یك شغل و تعیین و تعریف همه وظایف خردی است كه باید انجام گیرند.

اسلاید 4: ابزارهای مرتبطغربالگری پیش از استخدام Pre-Employment Screening مزایاافزایش رفاه، کاهش مشکلات اجتماعیکاربردهاتمامی موسسات و کارخانجات دولتی و خصوصی برای کادر خود نیاز به استخدام نیروی کار دارد.معایب

اسلاید 5: زماننیروی کاردانشهزینهمنابع مورد نیاز

اسلاید 6: MGTools.irبرای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت ام‌جی‌تولز مراجعه نمایید...

رایگان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در صورت عدم رضایت سفارش برگشت و وجه به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

در صورت نیاز با شماره 09353405883 در واتساپ تماس بگیرید.

دانلود رایگان