DSL

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “اینترنت DCL”

اینترنت DCL

اسلاید 1: به نام خداخط مشترك ديجيتالي ((Digital subscriber Line يا DSL فناوري جديدي است كه تعداد زيادي بيت را از طريق سيم‌هاي مسي عبور مي‌دهد. در كنار اين مخفف گاهي حرف X هم مي گذارند كه مويد خاصيت چند‌گانه‌ي اين فناوري و  و افراد خانواده‌ي آن مانندSDSL، VDSL، HDSL، ADSL است. از نظر كار كرد، DSL شبيه به مودم‌هاي عادي، ولي با سرعت‌هايي بسيار بيشتر از 56 كيلو بيت بر ثانيه عمل مي‌كند.DSL براي ارسال تعداد بيت‌هاي زيادي بين دو نقطه و از طريق سيم‌ مسي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. نقطه‌ي الف،‌ معمولاً‌ خانه يا محل مشتري و نقطه ب، مركز تلفن محلي است. تفاوت اين مودم با مودم‌هاي سري V اتحاديه بين المللي مخابرات (ITU) اين است كه در اين مودم‌ها‌ اتصال يك سر سيم مسي خط مشترك به سر ديگر آن  برقرار مي‌شود و سيگنال‌ها از مراكز سوييچينگ تلفن رد نمي‌شوند.

اسلاید 2: يكي از اهداف اصلي طراحان DSL، ارايه‌ي خدمات مختلف از طريق امكانات قديمي بوده است. در DSL براي انتقال صوت، از طيف 0 تا 4 كيلو هرتز و براي عبور داده‌ها از بسامد‌هاي بالاتر استفاده مي‌شود. البته اين امر خود مشكلاتي را به دنبال دارد. به طور مثال، تداخل جريان داده‌اي با بسامد‌هاي بالاتر از 4 كيلو هرتز و مشكل انتقال  اين بسامد‌ها توسط خطوط تلفني است. از سوي ديگر بسامد‌هاي بالاتري كه DSL استفاده مي‌كند، يحتمل باعث تداخل در صوت انتقال يافته از طريق تلفن و منجر به ايجاد جريان ساكن در گوشي تلفن مي‌شود. براي حل مشكل تداخل از ابزاري به نام جدا كننده (Splitter) استفاده مي‌شود.جدا كننده، علاوه بر عمل جدا كنندگي، به صورت فيلتر پايين گذر نيز عمل مي‌كند: يعني اجازه‌ي عبور بسامد‌هاي 0 تا 4 كيلو هرتز از تلفن را مي‌دهد. در نتيجه مشكل تداخل 4 كيلو هرتز تلفن و مودم DSL حل مي‌شود.

اسلاید 3: DSLبرای اتصال به اينترنت از روش های متفاوتی استفاده می گردد. استفاده از  مودم معمولی ،  مودم کابلی ،  شبکه محلی و يا خطوط DSL))Digital Subscriber Line،  نمونه هائی از روش های موجود برای اتصال به اينترنت می باشند. DSL، يک اتصال با سرعت بالا را با استفاده از کابل های معمولی تلفن برای کاربران اينترنت فراهم می نمايد. 

اسلاید 4: DSL چیست؟محبوب‌ترین تکنولوژی باند پهن در جهان یعنی DSL بیش از 30 میلیون مشترک تا پایان بهار 2004 به کاربران اینترنت افزوده و تعداد بهره ‌مندان جهانی را به 78 میلیون در کل رسانده که این رشد بیش از دو برابر دیگر روش‌های متکی بر پهنای باند بوده است. تکنولوژی DSL یکی از انواع انتقال پرسرعت بوده است که با تلفن معمولی شما را قادر می‌سازد تا ضمن دسترسی به اینترنت پرسرعت از امکان دریافت صدا و تصویر با کیفیت بالا استفاده کنید.

اسلاید 5: برتری‌های فنی DSLاتصال دائم و مطمئن به شبکه مخابرات و شبکه جهانی اینترنت برقرار است.هزینه ثابت ماهانه بدون هزینه نصب (کمتر از 400000 ریال برای (256Kbps [ حجم ارسال و دریافت  محدوده و هزینه ای ندارد ] تجهیزات تحویلی به مشتری رایگان است.فاصله زمان درخواست تا تحویل سیستم کوتاه می‌شود. از حداقل تجهیزات در محل کار یا خانه استفاده می‌شود.سرعت سیستم به قدری بالا خواهد بود که سرویس‌های دیگر اینترنت نیز مانند صوت و تصویر متحرک، برای استفاده در دسترس خواهند بود.نیاز به کابل‌کشی مجدد نیست .می توان بیش از یک نفر از هر اتصال استفاده نمود

اسلاید 6: در شرایط ایده‌آل (نبود نویز بر روی سیمها، فاصله کم تا مرکز مخابراتی) حداکثر سرعت دریافت 8Mbps و سرعت ارسال 1Mbps خواهد بود .اداره و کنترل کارهای چنین اتصالی نیز به سادگی همان کاری است که با تلفن منزل انجام می‌دهیم.به علت سرعت بالا (دریافت و ارسال) امکان برقراری جلسات و سمینارهای مجازی با سهولت میسر است.بازشدن راه برای انجام پروژه‌هایی مانند دولت الکترونیک، پزشکی الکترونیک، آموزش سمعی بصری الکترونیک، شبکه اختصاصی الکترونیک و مجموعه وسیعی از دیگر کاربردهای الکترونیک.مسافت 8/1 کیلومتری تحت پوشش شبکه برای تامین سرعت 8 Mbps .ارائه انواع سرویس‌های مختلف براساس بستر شبکه DSL مانند VODSL، VOIP.در زمان اتصال به اينترنت ، امکان استفاده از خط تلفن برای تماس های مورد نظر همچنان وجود خواهد داشت .شرکت ارائه دهنده DSL ، مودم مورد نظر را در زمان نصب خط فوق در اختيار مشترک قرار خواهد داد.

اسلاید 7: اشکالات ( ايرادات ) DSL يک اتصال DSL هر اندازه که به شرکت ارائه دهنده سرويس فوق نزديکتر باشد، دارای کيفيت بهتری است .سرعت دريافت  داده  نسبت به ارسال داده بمراتب بيشتر است ( عدم وجود توا زن منطقی ) سرويس فوق در هر محل قابل دسترس نمی باشد.

3,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید