پزشکی و سلامت طب سنتی

تدابیر شیردهی

shirdehi_tabaye

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “تدابیر شیردهی”

تدابیر شیردهی

اسلاید 1: www.tabaye.ir

اسلاید 2: تدابیر شیردهی (راهکارهای افزایش شیر)

اسلاید 3: دستورات عمومی جهت افزایش شیر: غذاهایی که در هر زن شیرده باعث افزایش شیر می شوند؛ ممکن است با زنان دیگر کمی متفاوت باشد؛ آنچه در پی می آید، دستوراتی است نسبتاً عمومی که در اکثر موارد، مفید واقع می شود.

اسلاید 4: ۱- «حرص نخور؛ شیرت خشک می شود»آرامش روحی از مهمترین عوامل تاثیرگزار در کیفیت و کمیت شیر مادران است. استرس، علاوه بر کم کردن میزان شیر، کیفیت آن را نیز دچار تغییراتی خواهد کرد که می تواند باعث کاهش تمایل نوزاد به مکیدن پستان شود.

اسلاید 5: ۲- یبوست: یبوست به طور مستقیم، شاید کمتر روی میزان شیر تاثیر بگذارد امّا قطعا کیفیت آن را کاهش خواهد داد. 3- توجه به تغذیه مادر به ویژه هرگونه نشانه ای مبنی بر کم خونی باید به طور جدّی پیگیری شود.

اسلاید 6: 4- مکیدن سینه از سوی کودک: مهمترین عامل تحریک ترشّح شیر اگر کودک کمتر شیر بخورد، بدن مادر هم شیر کمتری تولید خواهد کرد.

اسلاید 7: در رابطه با مکیدن سینه به نکات زیر توجّه کنید: 4-1-پرهیز از هرگونه فعّالیت سنگین (بویژه در روزهای نخست پس از زایمان) فعالیت بدنی شدید مادر شیرده، سبب ایجاد طعم تلخ در شیر و امتناع شیرخوار از خوردن شیر میشود.

اسلاید 8: 4-2- پرهیز از مصرف نوشابه های کافئین دار (چای، قهوه، کوکاکولا و …) (سبب تحریک پذیری، بی اشتهایی و کم خوابی شیرخوار میشود)4-3-پرهیز ازبرخی مواد غذایی(مانند سیـر، انواع کلـم، پـیاز، مارچوبه، تربچه و یا غذاهـای پرادویه و پـر چاشنی) این مواد بر طعم شیر تأثیر میگذارند و سبب امتناع شیرخوار از خوردن شیر میشود.

اسلاید 9: 5- شیر دادن هر دو ساعت یک بار در روز و هر ۴ ساعت در شب به کودک (مخصوصا در چند هفته اول، که برخی کودکان غالبا می‌خوابند)6- پرهیز از خستگی و استراحت کافی مادر (به منظور ساخته شدن شیر به میزان کافی)منبع: وبسایت طب شیعه

رایگان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دانلود رایگان