کسب و کار مهارت‌های شخصی

تمرینات پلومتریک بروالیبال_ورزشی

Plyometric

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت
اطلاعاتی مفید و کم یاب در مورد تمرینات پلومتریک و والیبال و تاثیرتمرینات پلومتریک بر والیبال. دارای خاص ترین تصاویر و اطلاعات از بهترین مراجع خارجی همراه با بخش هایی از مقاله های اصلی و ترجمه ان با بهترین فونت و تصاویر قالب جذاب و زیبا فایل دارای ۲۱ اسلاید و قابل ویرایش
منتشرکننده‌ی پاورپوینت
8 بازدید, 0 خرید

امتیاز

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “تمرینات پلومتریک بروالیبال_ورزشی”

تمرینات پلومتریک بروالیبال_ورزشی

اسلاید 1: اثر تمرینات پلومتریک در والیبالاستاد گرامی: ملیحه دهنویدانشجو : مهسا کوشانی

اسلاید 2: مقدمه ای برتمرینات پلایومتریکتاریخچه ی تمرینات پلایومتریک:در سال ۱۹۵۷ فردی به نام فرد ویلت دونده قدیمی المپیک دوره ای از تمرینات پلایومتریک را در ایالت متحده مورد استفاده قرار داد پذیرش این نوع تمرینات از سوی مربیان امریکا به کندی انجام می شد زیرا عده ای معتقد بودند که تمرینات پلایومتریک اجرای اصلی ورزشکاران را به تاخیر می اندازد و ورزشکاران پس از انجام این تمرینات به زمان زیادی برای بازیافت نیاز دارند و عده ای هم نحوه استفاده از این تمرینات را به خوبی درک نمی کنند.نخستین بار در شوروی پیشین، ورخوشانسکی (۱۹۶۰) که به ملقب به پدر تمرینات پلایومتریک است، روش پلایومتریک را به‌کار برد. به دنبال آن ورزشکاران رشته‌های دو و میدانی نخستین گروهی بودند که به کمک این شیوه به موفقیت‌های زیادی دست یافتند. از سال ۱۹۷۵ پلایومتریک در آمریکا نیز مورد استفاده قرار گرفت.پلایومتریک (به انگلیسی ( (Plyometric) نوعی از تمرین‌های ورزشی بر پایه حرکات سرعتی، قدرتی و بهبود عملکرد سامانه عصبی-عضلانی است که معمولاً به‌منظور افزایش کارایی در یک رشته ورزشی خاص انجام می‌پذیرد. مربیان ورزشی برای پرورش توان انفجاری ورزشکاران، شیوه پلایومتریک را به‌کار می‌گیرند که عامل مهمی در برتری آنان در رشته‌های مختلف به‌شمار می‌آید.واژه پلایومتریک از دو بخش «پلایو» به معنای طولانی‌تر و گسترده‌تر و «متریک» به معنی اندازه‌گیری و ارزیابی تشکیل شده‌است.2

اسلاید 3: تمرینات پلایومتریک چیست؟3پیشرفت روز افزون علوم ورزشی در سال های اخیر چشمگیر بوده و آمادگی جسمانی و حرکتی نیز به عنوان بخش مهمی از این پیشرفت ها، از تنوع و تغییر و توسعه به دور نبوده است. انجام تمرینات خاص برای رسیدن به آمادگی مطلوب در رشته های ورزشی و همچنین در بحث تندرستی عمومی اهمیت ویژه ای دارد. از بین این عوامل آمادگی جسمانی، توان عاملی مهم در موفقیت ورزشکاران محسوب می شود. در جهان امروز کارشناسان ورزش به دنبال استفاده از یافته های علمی برای آماده ساختن هر چه بیشتر ورزشکاران حرفه ای در رقابت های ملی، جهانی و المپیک هستند از این رو به نظر می رسد. بهره برداری از بهترین روش های تمرینی مناسب از مهمترین اصولی است که رعایت آن از سوی مربیان مجرب وآگاه در ورزش قهرمانی و حرفه ای اجتناب ناپذیر است. مسئله مهم دیگردرارتباط با تاثیرات هر کدام از شیوه های تمرینی بر عوامل آمادگی جسمانی وحرکتی افراد است ، هر یک از این تمرین ها می تواند به نوعی بر توان انفجاری و سرعت افراد اثر گذار باشد. توان و سرعت اساس اجرای خوب در بسیاری ورزش هاست و عوامل مختلفی مانند تمرین و نوع تمرین بر این عوامل تاثیر دارد. در بین روش های مختلف تمرینی، یکی از موثرترین آنها، به ویژه در ارتباط با توسعه قدرت، سرعت ودر نهایت توان ورزشکاران تمریناتی به نام پلایومتریک است.

اسلاید 4: 4 تمرینات پلایومتریک متشکل از تکنیک های ورزشی از رشته ورزشی می باشد که سبب افزیش میزان استحکام و تحریک پذیری می شود. محققان به این نتیجه دست یافتند که تمرینات در دوره زمانی مشخص سبب افزایش پرش طولی، سرعت، استحکام پاها، قدرت عضلات، افزایش میزان آگاهی حرفه ای، در انجام حرکات می گردد همچنین باعث افزایش میزان چالاکی شده. از طرفی دیگر نیز باعث کاهش صدمات در ورزشکاران می گردد، این تمرینات به عنوان یک روش نوین برای پیشرفت و موفقیت در عملکرد ورزشکاران می باشد. تمرینات پلایومتریک در اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی برای بالا بردن توانایی پرش و توان اندام تحتانی رواج پیدا کرد. که شکاف بین تمرینات سرعتی و قدرتی و همچنین برای تسهیل در فراخوانی واحدهای حرکتی می باشد. واژه پلایومتریک شاید واژه ی نسبتاّ تازه ای باشد اما ماهیت آن پدیده ی جدیدی نیست، ریشه این تمرینات به اروپای شرقی بر می گردد که در آنجا به عنوان تمرینات پرشی از آن نام برده می شود. واژه پلایومتریک توسط مربی ورزشی آمریکایی به نام فردویلت ابداع شد. در واقع تمرینات پلایومتریک به توسعه کل سیستم عصبی-عضلانی کمک می کند و مجموعه ای از حرکات سریع و نیرومند است که شامل یک انقباض برون گرا و بلافاصله انقباض درون گرای قوی می باشد. تمرینات پلایومتریک برنامه های تمرینی ویژه ای برای ارتقاء توان انفجاری می باشد همچنین این نوع تمرینات، قدرت، نیروی انفجاری و سرعت را گسترش می دهد. . والری بوروزوف دونده سرعت روسی پیشرفت خود را مدیون تمرینات پلایومتریک می دانست وی در سال ۱۹۷۲ توانست مسافت ۱۰۰ متر را در ۱۰ ثانیه طی کند و مدال طلا را از آن خود کند.

اسلاید 5: 5

40,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در صورت عدم رضایت سفارش برگشت و وجه به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

در صورت نیاز با شماره 09353405883 در واتساپ تماس بگیرید.

افزودن به سبد خرید