typehaye-shakhsiatii

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “تیپ های شخصیتی”

تیپ های شخصیتی

اسلاید 1: تیپ های شخصیتی سمعی بصری لمسیتهیه کننده :صادق ملکشی

اسلاید 2: مقدمهدر بسیاری از خانواده‌ها مشکل ارتباط ناموفق وجود دارد و بیشتر آن هم به دليل ناديده گرفتن کيفيت‌هاي حسي درروابط خانوادگي است. مثلا زنی که بصری است و از همسرش مي‌خواهد برايش فلان لباس را بخرد و او را فلان جا ببرد و اينگونه محبتش راثابت کند اما همسرش که شنیداری است براي ابراز علاقه فقط به او مي‌گويد که «دوستت دارم».اگر ازمرد هم در مورد همسرش بپرسيم مي‌گويد: هروقت که به خانه مي‌آيم به گرمي به او سلام مي‌کنم اما او خيلي خشک جواب مي‌دهد گاهي هم هيچ چيز نمي‌گويد، يکبار نشد که بنشيند و به حرفم گوش دهد، فقط براي تولدم هديه مي‌گيرد. اين هديه به چه درد من مي‌خورد؟ در حالي که تا به حال به من نگفته که «دوستم دارد »؛ در این مطلب ما می‌خواهیم شما را با کیفیت‌های حسی افراد مختلف آشنا کنیم و به شما یاد بدهیم چگونه بهترین ارتباط را با اطرافیان برقرار کنید چرا که با هر تیپی از افراد باید مثل خودشان و براساس کیفیت حسی خودشان رفتار کرد. این به معنای خلاف میل خود عمل کردن نیست، بلکه برای تاثیرگذاری بیشتر است.

اسلاید 3: آدم‌ها در ارتباط چند دسته‌اند؟ كسانی كه ارتباطاتشان در جنبه‌های دیداری خیلی قوی‌تر است. (آدم های بصری).كسانی كه ارتباطاتشان در جنبه شنیداری خیلی قوی‌تر است (آدم های سمعی).كسانی كه ارتباطاتشان در جنبه‌های احساسی و لامسه خیلی قوی‌تر است (آدم‌های لمسی).كسانی كه هر سه را با درجات مختلف دارند (بیشتر ما جزو این دسته هستیم اما باید بدانیم‌، خودمان و دیگران در كدام جنبه قوی‌تر هستیم.)

اسلاید 4: بصری ها ظاهر آنها چه نشان می‌دهد؟دست‌شان را هنگام صحبت کردن تکان می‌دهند.در جزوات‌شان معمولا نقاشی می‌کشند.همچنین از رنگ‌های زیادی استفاده می‌کنند.دست خطی تمیز دارند.عاشق رنگ هستند و رنگارنگ می‌پوشند.عاشق عکس و تصویر هستند.برای مثال: سنگ یا صدف جمع می‌کنند!

اسلاید 5: رفتار آنها چگونه است؟ بیشتر به کیفیت‌های بصری توجه دارند یعنی تصاویر برایشان بیشتر جلب نظر می‌کند.از آنچه دیده‌اند بیشتر صحبت می‌کنند.. هیجانی‌ترند و سریع‌تر صحبت می‌کنند.از حرکات دست بسیار استفاده می‌کنند و می‌کوشند سخنان خود را با حرکات به تصویر بکشند.چون سرعت کلام شان با سرعت تصاویر متحرک ذهنی‌شان برابر نیست، معمولا برای بیان اندیشه های خود شتاب دارند، برخی کلمات را حذف می‌کنند و آنچه می‌گویند به گونه‌ای است که مخاطب تصویر آن را در ذهن خود ببیند.

اسلاید 6: آنها به چه چیز توجه می‌کنند؟ این افراد به رفتار ما، به ظاهر ما و هر آنچه به چشم می‌آید، بیشتر توجه می‌کنند مثلا اینکه رفتار ما چقدر محترمانه است یا آیا به احترام‌شان بلند می‌شویم؟ یا آیا لباس‌های مان تمیز است و ظاهری آراسته داریم.به اینکه از دید دیگران چگونه‌اند خیلی اهمیت می‌دهند.آرامش افراطی و شل بودن ، بصری ها را کلافه می‌کند.با آنها باید پر شورتر و پرهیجان‌تر بود.

10,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید