سایر سفر و گردشگری

جشن مردگان مکزیک

jashn-mordegan

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “جشن مردگان مکزیک”

جشن مردگان مکزیک

اسلاید 1: 1

اسلاید 2: 2تاریخچهارکانهالوین ≠ روز مردگانغذا و نوشیدنیشهرهای مختلفمضراتنکات جالب

اسلاید 3: تاریخچه :جشن یا فستیوال روز مردگان : (Dia de Muertos)یک فستیوال مکزیکی است که تاریخچه آن به دوران آزتکها باز می گردد. تمدنی که تصور میکردند ارواح مردگان تنها پس از دریافت هدایا و قربانی آرامش پیدا می کنند. بعد از فتح سرزمینهای کنونی مکزیک توسط اسپانیا این سنتها با عناصری از مذهب کاتولیک ترکیب شد. دوره‌ی پیش از ورود اسپانیایی‌ها، مردگان در نزدیکی خانه‌ و عموماً در آرامگاهی زیر ایوان مرکزی، به خاک سپرده می‌شدند و تأکید زیادی بر حفظ ارتباط با اجداد درگذشته وجود داشت؛ چرا که تصور می‌شد در جای دیگری به زندگی ادامه می‌دهند. با ورود اسپانیولی‌ها و کاتولیک‌ها، برگزاری «روز قدیسان» و «استغاثه ارواح» با باورهای مکزیکی‌ها از قبل ترکیب شد و جشن به صورتی شکل گرفت که امروزه شاهد آن هستیم. این فستیوال سه روزه در عصر 31 اکتبر آغاز میشود ودر روز سوم نوامبر پایان می یابد مکزیکیها اعتقاد دارند که در این سه روز ارواح کودکان و افراد بالغ به دنیا برمیگردند. اگر چه این موضوع ممکن است چندان جلب توجه نکند اما باید به این مسئله توجه کرد که مکزیکی ها دیدگاه های خاص و گاه عجیب نسبت به مسئله مرگ دارند در این جشن خانواده ها به یاد عزیزانشان در گورستان ها و محراب های قبرستان با غذاهای تزئین شده، نوشیدنی ها و گل ها گرد هم جمع می شدند و شمع روشن کرده برای یکدیگر داستان تعریف می کنند و به مردگان خود می گویند که چقدر دلشان برای آنها تنگ شده . این فستیوال از نظر فرهنگی وعرفانی منحصر به فرد است.3

اسلاید 4: از بسیاری جهات ، روز مردگان تعطیلات اساسی مکزیک است زیرا به نظر می رسد سنت های کاتولیک اروپا و تأثیرات esoamerican پیش از اسپانیایی را به وضوح بیش از سایر جشن ها ترکیب می کند. تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که جشن مدرن اساساً تعطیلات کاتولیک با کمی نمای پیش کلمبی است. اما اینکه این تأثیرات از کجا ناشی شده و چگونه به آنجا رسیده اند ، آن طور که تصور می شود ساده نیست و این امر از بسیاری جهات باعث میشود که دستور کار قبلی به همان شکلی باقی بماند. دلیل اینکه یک داستان مشخص وجود ندارد ، این است که روایت استاندارد مبنی بر اینکه روز مردگان به ویژه در جشن های میانمامریکایی (از آزتک ها ، برای مثال ) ریشه می گیرد ، شواهد کمی در پشت آن دارد. در عوض ، به نظر می رسد که بسیاری از فرهنگ های بومی مکزیک به ویژه آزتک ها ، روشی داشته اند که از بسیاری جهات به برخی از مراسم اصلی روز مردگان و مراسم تشریفات شباهت دارد ، به ویژه همانطور که امروز آنها را می شناسیم ، به عنوان مثال آزتك ها درگذشتگان را نذورات غذايي مي دادند و حتي مجسمه هاي دست ساز كه از مواد غذايي مجسمه سازي شده بودند به نمايندگي از مردگان به کار میبردند اما این یک عمل جهانی نبود ، زیرا چهره ها نقش های بسیار متفاوتی نسبت به نقش های امروزی داشتند ، حتی تاریخ هایی که این اتفاق افتاده بود متفاوت از تعطیلات مدرن بود. با این وجود ، به نظر می رسد این تشابهات آشکار برای شناسایی گذشته داستان مبدا استفاده میشده است. 55555 سرانجام ، مهم است که بخاطر داشته باشیم که بسیاری از مواردی که ما درمورد عملکرد مردم بومی در مکزیک کنونی می دانیم از تواریخ نوشته شده توسط اسپانیایی ها هنگام ورود آنها و هنگام تسخیر امپراتوری آزتک و سایر تمدن های میانمامریکایی است. تعداد زیادی از این تواریخ کشیشان کاتولیک بودند که وظیفه داشتند بومیان را به ایمان خود در بیاورند. بنابراین حتی زمانی که آنها سعی می کردند دقیق باشند ، و بسیاری از آنها مانند Fray Bernardino de Sahagún مطمئناً این کار را کردند ، ما نباید این واقعیت را فراموش کنیم که اعمال و سنت هایی که آنها به دنبال درک آن بودند ، همان مواردی بودند که آنها سعی داشتند ریشه کن کنند. این اغلب دلیل انجام تحقیقات بود ، و نوشته ها ابزاری برای آن منظور بودند. همه اینها باعث تردید می شود که چقدر واقعاً می توانیم از رویه های آن دوره بدانیم و بنابراین چه مقدار از ریشه های احتمالی پیش کلمبی تعطیلات را می توان ردیابی کرد.4

اسلاید 5: رسومات و ارکان جشن مردگان :5جشن روز مردگان تنها راجع به ظواهر نیست. آماده سازی برای روز مردگان از هفته ها و شاید ماه ها قبل شروع می شود. خانواده های مکزیکی محلی ویژه را برای گرامیداشت مردگانشان در منزل تعیین می کنند و بعد، تصاویر آن ها و همینطور غذاهای مورد علاقه آن ها را در آن مکان قرار می دهند. در باور و اعتقاد مکزیکی ها مردگان در روز جشن مردگان برای سر زدن به اقوامشان به این دنیا بازمی گردند. بنابراین خانواده ها تلاش می کنند خانه هایشان را برای ورود عزیزان فوت شده شان آماده کنند. یک نوع نان شیرینی سنتی به نان مردگان یا Pan de Muerto نیز از قدیم در ایام جشن پخته می شود و در کنار سایر چیزها قرار داده می شود.

اسلاید 6: روز مردگان در سه روز انجام میپذیرد :6دیا د لوس آنجلیتوسروح بچه هاDia de los Angelitos (روز فرشتگان کوچک) تعطیلات را نیمه شب اول نوامبر آغاز می کند ، جایی که روح همه کودکان درگذشته به مدت 24 ساعت با خانواده هایشان جمع می شود. خانواده ها برای تشویق دیدار فرزندانشان ، محرابی را که به عنوان آفرود معروف است ، با تنقلات ، آب نبات ، اسباب بازی ها و عکسهای مورد علاقه کودک درگذشته تزیین میکنند و اسامی کودکان درگذشته اغلب بر روی جمجمه قند نوشته می شود.

اسلاید 7: 7

25,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید