علوم پایه شیمی

جلسه اول – شیمی دهم

shimi10

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “جلسه اول – شیمی دهم”

جلسه اول – شیمی دهم

اسلاید 1: بررسی کتاب درسی صفحات : 6-1 (جلسه اول)شیمی دهم

اسلاید 2:

اسلاید 3:

اسلاید 4: جهان هستییادآوری:جهان از ماده و انرژی ساخته شده استشیمی: بررسی 1- ماده و خواص و رفتار آن2- برهم کنش ماده و انرژی عنصر: به ماده ای گفته می شود که مولکول آن از یک نوع اتم ساخته شده استترکیب:به ماده ای گفته می شود که مولکول آن از چند نوع اتم ساخته شده استمخلوط همگن: از چند نوع مولکول ساخته شده ولی به سادگی قابل دیدن و جدا کردن نیستندمخلوط ناهمگن: از چند نوع مولکول ساخته شده و به سادگی قابل دیدن و جدا کردن است

اسلاید 5: اتم و یوناتم ها ذراتی هستند بدون بار الکتریکی که از ذرات زیر اتمی(الکترون – پروتون و نوترون)ساخته شده اند.پروتون و نوترون در هسته اتم و الکترون در اطراف هسته در حال چرخش است.الکترون دارای بار منفی و پروتون دارای بار مثبت است چون تعداد الکترون و پروتون برابر است اتم بار الکتریکی ندارد.یون ها ذراتی دارای بار الکتریکی هستند.یون های تک اتمی از اتمی ساخته شده است که تعداد الکترون و پروتون آن برابر نیست.اتم ها با ازدست دادن یا گرفتن الکترون به یون هایی با بار مثبت (کاتیون) یا منفی (انیون) تبدیل می شود.در یون ها تعداد الکترون و پروتون دیگر برابر نیست.

اسلاید 6: عنصرترکیب مولکولیترکیب یونیساده ترین و کوچکترین ذره سازنده مواد ذراتی دارای بار الکتریکی که از یک یا جند اتم ساخته شده اند کوچکترین واحد سازنده مواد که خود از یک یا چند اتم ساخته شده است و بار الکتریکی ندارد اتم ها را با نماد های شیمیایی نشان می دهند هر اتم دارای یک نماد شیمیایی یک یا دو حرفی است.

20,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید