کسب و کار اقتصاد و مالی

حسابداری سنجش مسئولیت

Responsibility Accounting

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت
حسابداري مهمترين سيستم اطلاعاتي در هر سازمان است. اين سيستم نه تنها ياريگر مديران عالي در سازمانها براي كسب اطلاعات از دستيابي به اهداف است بلكه ابزاري براي مديران مياني براي پاسخگويي به مديران عالي است . بسياري از واحدهاي تجاري-توليدي به بخش هاي كوچكتري تقسيم مي شوند و به هريك از بخش ها ،مسئوليتهاي خاصي واگذار مي گردد . هر يك از بخشها متشكل از افرادي است كه درباره وظايف معين يا امور مديريت مسئوليت دارند . مديريت ارشد واحدهاي تجاري-توليدي بايد ازهماهنگي اهداف مديران اين بخش ها با هدف هاي كلي واحد انتفاعي اطمينان حاصل كنند . حسابداری سنجش مسئولیت مدیریت را قادر میسازد تا عملکرد بخشها و افراد مربوط را ارزیابی و از هماهنگی هدفها اطمینان حاصل کند. حسابداری سنجش مسئولیت قبل از جنگ جهانی دوم با درک این واقعیت که هزینه ها توسط سیستم کنترل نمیشوند ، بلکه در واقع این افراد هستند که هزینه ها را کنترل میکنند، توسعه یافت. بحث اصلی در حسابداری سنجش مسئولیت این است که مدیران بخش ها باید پاسخگوی هزینه هایی باشند که در کنترل آنهاست. حسابداري سنجش مسئوليت يكي از سيستمهاي حسابداري مديريت است. و وظیفه آن سنجش و ارزيابي عملكرد واحدهاي تابعه ، مديران و سايركاركنان سازمان می باشد. حسابداری سنجش مسئولیت سیستمی است که مسئولیت مالی مدیران را در اجرای وظایف و اختیارات محوله طی گزارشی بصورت دقیق و روشن نمایان میکند.این تعریف شامل سه قسمت اساسی است: مسئولیت اجرا گزارش در حسابداری سنجش مسئولیت برنامه های مالی و اداری هر شعبه و نحوه انجام امور هر قسمت مشخص شده و خلاصه اطلاعات مالی هر شعبه در فواصل زمانی معین تهیه میشوند. این سیستم حسابداری تفاوت بین انجام واقعی فعالیتها یا امور قسمتها را با برنامه های پیش بینی شده مشخص مینماید. درنتیجه مدیران قادر به اتخاذ تصمیمات مناسب جهت تصحیح عملیات خواهند شد.
منتشرکننده‌ی پاورپوینت
6 بازدید, 0 خرید

امتیاز

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “حسابداری سنجش مسئولیت”

حسابداری سنجش مسئولیت

5,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در صورت عدم رضایت سفارش برگشت و وجه به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

در صورت نیاز با شماره 09353405883 در واتساپ تماس بگیرید.

افزودن به سبد خرید