کسب و کار مدیریت و رهبری

خلاصه کتاب ۵ سطح رهبری

5-sath-rahbri

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “خلاصه کتاب ۵ سطح رهبری”

خلاصه کتاب ۵ سطح رهبری

اسلاید 1: موضوع : خلاصه کتاب 5 سطح رهبری نوشته : جان سی مکسولاستاد: سرکار خانم نجمه باغیانیگرد آورنده : سمیه بقایی دانشگاه علم و هنر زمستان سال 1399به نام خالق زیبایی ها

اسلاید 2: مقدمه : کتاب پنج سطح رهبری نوشته جان سی مکسول گام هایی مطمئن برای نهایت بهره برداری از استعداد هایتان می باشد، که به شما کمک خواهد کرد تا قدم به قدم از پله های موفقیت بالا بروید و به مدیر یا رهبری تاثیر گذار و مثال زدنی تبدیل شوید.جان سی مکسول معتقد است که رهبری فقط داشتن یک جایگاه نیست بلکه این موضوع را ابتدایی ترین مرحله از تبدیل شدن به یک رهبر اثر گذار میداند .او در این اثر روش هایی که شخص برای تبدیل شدن به یک رهبر واقعی نیاز دارد را به پنج سطح تقسیم کرده و معتقد است تا هنگامی که نتوانید روی پله نخست مسلط شوید رسیدن به پله های بعدی غیر ممکن است .این اثر از دل یک سخنرانی بیرون آمده است که مکسول بارها در سرتاسر دنیا برای افراد گوناگون برگزار کرده است . از نظر او رهبری به معنای نفوذ است . مکسول در سال 2015 به عنوان بزرگ ترین مدرس رهبری در جهان انتخاب شد و جایزه صلح جهانی را از آن خود کرد .

اسلاید 3: او معتقد است : رهبری یک فرایند است نه مقام و موقعیت ،تفاوت مدیریت و رهبری در این است که مدیریت وقتی همه چیز ثابت و طبق روال باشد بهترین عملکرد را دارد، ولی رهبری با افراد و حالت های متغییر آنها سر و کار دارد و چالش رهبری این است که تغییر بوجود آورد و حرکت در ذات رفتن از یک سطح رهبری به سطح بعدی میباشد .پنج سطح رهبری، اقدامات، اصول و ارزش های رهبری را یک جا در خود دارد.

اسلاید 4: بررسی پنج سطح رهبری از دیدگاه ماکسول مقام : پایین ترین سطح رهبری را دارد ، افراد پیروی میکنند چون مجبورند و با مقام نمیتوان در دل افراد نفوذ کرد. کسانی که در سطح 1 میمانند ممکن است رئیس باشند اما هرگز رهبر نیستند و گویا آنها یک جمع مطیع دارند نه اعضای یک تیم !!!!!رابطه : در این سطح رهبران اعتماد سازی میکنند و نمیخواهند مقامشان را حفظ کنند بلکه می خواهند افراد را بشناسند و رابطه های محکم و ماندگار ساخته شود . بازدهی : در این سطح رهبر نفوذ و اعتبار کسب میکند که اتفاقات مثبت زیادی می افتد و با موفقیت و بهره وری مشکلات زیادی را حل میکند .پرورش افراد : رهبر نه بخاطر قدرتی که دارد بلکه بخاطر تواناییش در قدرت بخشیدن به دیگران است که رهبر کبیر میشود . رهبران سطح چهار زندگی پیروان خود را تغییری دهند و اعضا اغلب تا اخر عمرشان وفادار می مانند .قله : عالی ترین و دشوار ترین سطح رهبری قله است لازمه استعداد بالایی است و تنها رهبران ذاتا مستعد میتوانند به این سطح برسند . امر سختی است که رهبر بتواند رهبران دیگری را پرورش بدهد . اما مزیتش این است که میراثی از خود بر جای میگذارند.

اسلاید 5: شما میتوانید از یک سطح به سطح بعد بروید اما هرگز بی نیاز از سطح قبلی نمیشوید :رهبران سطوح را با یکدیگر معامله نمیکنند آنها یک سطح به سطح قبل اضافه میکنند، این مسیر مثل ساختن یک بناست.شما نسبت به هم در یک سطح قرار ندارید : رهبری پویا هست و رفتار رهبر با فردی که تازه کارش را شروع کرده با شخصی که تا سطح چهار رهبری اورا قبول دارند متفاوت است . مردم با توجه به این که شما در ارتباط با آنها در چه سطحی از رهبری قرار میگیرید واکنش نشان میدهند.هرچه بالاتر بروید رهبری راحت تر میشود :چون با نفوذ تر میشوید و افراد با رضایت بیشتری از شما پیروی می کنند هرچه بالاتر می روید به زمان و تعهد بیشتری برای موفقیت در آن سطح نیاز دارید : چون هیچ کسی با حداقل تلاش به جای درخوری نمی رسد و هیچ تیمی بدون قربانی کردن و عرق ریختن قهرمان نمی شود .بالا رفتن به کندی صورت میگیرد اما پایین رفتن به سرعت اتفاق می افتد و به طور کلی ساختن خیلی بیشتر از خراب کردن زمان میبرد چون گاهی با یک اشتباه سقوط میکنیم .

اسلاید 6: هرچه بالا بروید، بهره وری بیشتر میشود : زیرا هرچه حضور رهبران پررنگ تر باشد و روابط حسنه باشد شتاب سرعت میگیرد و بازدهی سازمان بیشتر میشود .بالاتر رفتن مستلزم رشد بیشتر است : رهبر برای بزرگ شدن نیازمند ترکیبی از رشد آگاهانه و تجربه ی رهبری است.صعود نکردن به سطح بالاتر باعث محدود شدن شما میشود : یکی از مسئولیت های رهبری این است که تا ما پیش می رویم پیروان ما نیز پیش می روند وقتی که ما پتانسیل های خود را شکوفا میکنیم پیروان هم پتانسیل خود را کشف میکنند .وقتی مقام یا سازمان خود را عوض میکنید به ندرت میتوانید در سطح کنونی رهبری بمانید : رهبر مقام گرا تمایلی به شروع مجدد ندارد اما رهبران بزرگ مایلند سطوح رهبری را از نو طی کنند.چون میدانند ماهیت رهبری همیشه از آنها می خواهد که چندین و چند بار از صفر شروع کنند.شما نمیتوانید سطوح را به تنهایی طی کنید :کل فرایند رهبری مربوط به دیگران و کمک به آنها برای رشد کردن است.

8,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید