rftar

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “رفتار”

رفتار

اسلاید 1: رفتاراستاد:دانشجو:

اسلاید 2:

اسلاید 3: تعریف رفتارساده ترین تعریفی که از رفتار به عمل آمده این است که گفته شده«رفتار یعنی علمی که از فرد سر می زند یا سخنی که برزبان می آورد».اما در روانشناسی این اصطلاح دقیق تر تعریف می شود:«هر فعالیتی که ارگانسیم (جاندار) انجام می دهد و به وسیله ارگانیسمی دیگر یا یک ابزار اندازه گیری قابل مشاهده یا اندازه گیری است».رفتارها بر اثر رویدادهای بیرونی یا درونی رخ می دهند.به عنوان مثال،وقتی که دانش آموزی،در جواب به سوالی از معلم می گوید نمی دانم،رفتار کلامی او در نتیجه یک رویداد بیرونی (رفتار کلامی) رخ می دهد.وقتی که شخصی گرسنه است و برای خوردن به آشپزخانه می رود،رفتار او به سبب یک رویداد درونی(گرسنگی)رخ داده است.

اسلاید 4: کلیه رفتارها از دوسته تشکیل می شوند1-رفتار بهنجار2-رفتار نابهنجاررفتار بهنجار سازگارانه است.رفتار سازگارانه رفتار است که در ارضای نیازهای فرد و خلاصی او از درد و رنج و خطر او را یاری می دهد یا از به هدر رفتن نیروهای او جلوگیری می کند. در مقابل،رفتار ناسازگارانه رفتاری است که در رسانیدن فرد به این هدف ها به طور مکرر با شکست مواجه می شود و برای او مشکلاتی به بار می آورد.برای اصلاح رفتار نابهنجار فرد،باید شرایط مناسب یادگیری را فراهم آورد و از این راه به تغییر رفتار های نابهنجار و جانشین ساختن آنها با رفتارهای بهنجار اقدام کرد.

اسلاید 5:

اسلاید 6: مشکلات رفتاری مورد برری در تغییر رفتار و رفتار درمانی-مسائل و مشکلات مورد بررسی در تغییر رفتار و رفتار درمانی از دو دسته تشکیل می شوند:یک دسته کمبود رفتار و دسته دیگر فزونی رفتار هستند. شخص نیازمند به خدمات تغییر رفتار یا رفتار درمانی ممکن است مشکل کمبود رفتار یا مشکل فزونی رفتار و یا ترکیبی از این دو نوع مشکل را داشته باشند.نمونه هایی از کمبود رفتار*یک کودک کلمات را خوبتلفظ نمی کند و با کودکان دیگر معاشرت نمی کند.*یک نوجوان تکالیف در سی اش را انجام نمی دهد،به پدر و مادرش کمک نمی کند،و مشکلاتش را با والدینش در میان نمی گذارد.*یک بزرگسال هنگام رانندگی به مقررات رانندگی بی اعتناست،برای دیگران احترام قائل نمی شود،و به موقع سر قرارهایش حاضر نمی شود.

3,500 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید