علوم انسانی و علوم اجتماعی الهیات، دین و معنویت

روش‌های تربیت فرزند از دیدگاه اسلام

tarbiat-farzand-dar-eslaam

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “روش‌های تربیت فرزند از دیدگاه اسلام”

روش‌های تربیت فرزند از دیدگاه اسلام

اسلاید 1: روش های تربیت فرزند از دیدگاه اسلامپرستاری سلامت فرد و خانوادهبه آفرین به آبادیفاطمه صادقیاعظم رحیمی

اسلاید 2: «از جمله حقوق فرزند بر پدر و مادر این است که نامی نیکو بر او بنهد و به‌خوبی تربیتش کند و قرآن را به او بیاموزند»امام علی (ع)

اسلاید 3: تعريف تربيت‌ تربيت در لغت، به معني پروردن، پروراندن، آداب و اخلاق را به كسي آموختن و نيز به معني پرورش بدن به وسيله انواع ورزش استتربيت از ديدگاه اسلامبا توجه به هدف‌هاي اسلام، تربيت عبارت از: شبه فعليت رساندن قواي انسان و استعدادهاي او و ايجاد تعادل و هماهنگي در آنها در جهت رسيدن به كمال مطلوب است.به عبارت ديگر، تربيت متخلّق شدن به اخلاق الهي و مؤدب شدن به آداب الله است.

اسلاید 4: مراحل پرورش مذهبي كودكشكی نيست كه هر سني مقتضايي براي خودش دارد و بايد طبق آن برنامه ريزي كرد. در كتب روايتي دوره 21 ساله تعيين شده است كه به3دوره 7ساله تقسيم مي شود و هر كدام به دوره جزيي تري قابل تقسيم است.

اسلاید 5: 7سال اولدوره تكوين استپرورش مذهبي در حقيقت از همان روز تولد با گفتن اقامه و اذان در دو گوش كودك آغاز مي شود و بتدريج اين آموزش ها تا 3سالگي تكامل مي يابد. مرحله رشد ديگري از 5سالگي آغاز مي شود كه در اين مرحله بايد متوجه تفاوت كودكان در امر رشد و نمو باشيم.

اسلاید 6: 7 سال دومدوره پرورش دینی استايمان واقعي به مذهب از حدود 12سالگي در كودك پيدا مي شود مباني اخلاقي و تربيتي ، به آداب معاشرت و رسوم و سنن در این دوره بايد به كودك آموزش داده شود پايان اين دوره همزمان با دوره نوجواني است و كودك با تجاربي كه در زمينه هاي مختلف به دست آورده تاحدی به فردي مستقل و صاحب نظر تبدیل مي شود در نظر داشته باشیم که آموزش در این سن می بایست با احترام و آرامش صورت گرفته و سعی کنیم کودک با قناعت کافی به امر یادگیری بپردازد.

10,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید