zeytoon_tabaye

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “زیتون”

زیتون

اسلاید 1: www.tabaye.ir

اسلاید 2: زیتونخوراکی های شفابخش

اسلاید 3: و شَجَرةَ... للآکلین و برایتان درخت زیتون که از کوه طور سینا بیرون می‌آید رویاندیم و از آن روغن به دست می‌آید و به مصرف طعام می‌رسد.در آیات سورة نور 35، انعام 99، انعام 141، نحل 11، عبس 21، مؤمنون 20، از زیتون یاد شده است.پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم و سلم) می‌فرمایند: کلوا الذیت و ادهنوا به فأنه من شجرة مبارکة « از روغن زیتون بخورید و با آن روغن مالی کنید که از درخت مبارک است »

اسلاید 4: خواص درمانی:برگ و میوه:کاهندۀ فشار خون،مقوی معده،اشتها آور، قابض، تسکین دهندۀ درد روماتیسم، نقرس، مفاصل، تب بر، ادرارآور، صفرابر، ضد دیابت. بهترین آن زیتون سبز است.

اسلاید 5: روغن زیتون: ضد پیری،ضد سرطان، کمی ملین،ضد انعقاد خون و انسداد شریانی،کاهنده کلسترول و توتال خون، رفع کننده قولنج، دل پیچه، خارج کنندۀ کرم معده، خرد کنده سنگ مثانه، دفع کننده سنگهای صفراوی، رفع کننده یبوست مزمن، افزایش ترشحات ادرار، حیض، عرق، تسکین دهنده درد مفاصل، سیاتیک، وسرین.

اسلاید 6: طریقه مصرف:زیتون پرورده: خوردن زیتون پرورده با غذا، مقوی معده، اشتهاآور و قابض می‌باشد. ایجاد بی‌خوابی می‌کند، شهوت را زیاد می‌کند و اسراف در خوردن آن باعث کم خونی و لاغری می‌شود.ماد میوه زیتون:این ضماد برای رفع پوسته شدن سر مناسب است.عصاره زیتون:مصرف عصاره آبی رنگ زیتون، فشار خون را پائین می‌آورد.

اسلاید 7: جوشانده برگ زیتون: 20 عدد (50 گرم) برگ زیتون را شسته و در یک لیتر آب به مدت 15 دقیقه بجوشانید و صاف شدة آن را با مقداری قند مصرف نمایید (به مدت 15 روز) برای پائین آوردن فشار خون و نقرس و عوارض روماتیسم مفید است.

اسلاید 8: ضماد برگ زیتون: ضماد برگ زیتون برای ورمهای گرم چشم، التیام زخم سر( که بر اثر بریدگی ایجاد شده باشد) و مخملك مناسب است. این ضماد مخلوط با عسل برای به تحريك (آماسی در بین ناخن ها ایجاد و سفید و چرکی می‌شود و به زبان انگلیسی whittow نامیده می‌شود)، نافع می‌باشد.

اسلاید 9: دمکرده برگ زیتون: 50 گرم از برگ ها را در یک لیتر آب دم‌ کرده و برای رفع تب فنجان میل نمایید. مضمضه با آب دمکردة برگ زیتون برای تسکین درد دندان مناسب است.شستشو با این دم‌کرده برای زخمهای مقعد و رحم نافع است.صمغ درخت زیتون:این صمغ، مقوی ذهن و حافظه و قوی از کندر است. برای سرفه مزمن و اخراج بلغم و رفع رطوبت جراحتها (به صورت مرهم روی زخم ها گذارده می‌شود و موجب رویائیدن گوشت می‌شود) مفید است.

اسلاید 10: روغن زیتون: برای کاهش کلسترول خون یک قاشق از روغن زیتون را هر صبح میل نمایید.موارد دیگر استفاده از آن را فقط نام می‌بریم: 1- زغال شاخه درخت زیتون،2- روغن زیتون با سیر، 3- روغن زیتون و اسطوخودوس،4- لوسیون جهت رفع شوره، موخوره، خشکی پوست، رفع چروک و...

اسلاید 11: زیتون در روایات:امام رضا (علیه السلام) از پدرانش نقل نموده که پیغمبر (صلی الله علیه و آله و سلم و سلم) فرمود: زیتون را داشته باشید، چون آن سره (زهره) را میشکافد، بلغم را میبرد، پی ها را محکم می‌نماید، اخلاق را خوب می‌کند، نفس را پاک می‌گرداند و غم را می‌برد. (صحیفه الرضا. ص28 – عیون الاخبار. ج2. ص35)

اسلاید 12: امام صادق (علیه السلام) در مورد خوردن زیتون به امّ هانی چنین فرمودند: در یک ظرفی آب و زیتون و نمک بریز و بخور. (صحیفه الرضا. ص 28 - عیون الاخبار. ج2. ص35)امام علی (علیه السلام) فرمودند: خانه کسی که که سرکه و زیتون در آن باشد، بی خورشت نیست که آنها خورشت پیامبران است. (محاسن. ج2 . ص 405)

اسلاید 13: امام صادق (علیه السلام) می‌فرمایند: الزیتون یزید فی الماء : روغن زیتون نطفه مرد را زیاد می‌کند.امام رضا (علیه السلام) فرمودند: زیتون بوی بد دهان را پاک می‌کند، بلغم را می‌برد، رنگ را صاف می نمايد، پی ها را محکم می‌گرداند، مرض را می‌برد و خشم را خاموش می‌کند. (محاسن. ج2. ص472 - مکارم الاخلاق. ص218)

رایگان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دانلود رایگان