پزشکی و سلامت بیماری‌ها

ساختار پوست و بیماری‌های خوش خیم و بدخیم پوست

saakhtaar-poost-va-bimarihaye-khishkhim-va-badkhim

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “ساختار پوست و بیماری‌های خوش خیم و بدخیم پوست”

ساختار پوست و بیماری‌های خوش خیم و بدخیم پوست

اسلاید 1: به نام خدا ساختار پوست و بیماری های خوش خیم و بدخیم پوست

اسلاید 2: ساختار پوست

اسلاید 3: مقدمه   پوست ارگان پیچیده ای است که تمام سطح بدن را پوشانده و تقریبا 15% وزن بدن میباشد و بزرگترین ارگان بدن است.  

اسلاید 4: آناتومی و فیزیولوژی   ترکیبی از بافت اپیتلیال ، همبند، عروقی، عضلانی و عصبی در سه لایه اپیدرم، درم و هایپودرم است.   اپیدرم: از اپیتلیوم مطبق تشکیل شده است که مدام در حال بازسازی است. 90-95 درصد سلولهای آن کراتینوسیت های مشتق از اکتودرم هستند. لایه های اپیدرم از عمق به سطح:لایه بازال (یک لایه سلول)لایه خاردار (ضخامت 5-15 سلول)گرانولار یا دانه دار (ضخامت 1-3 سلول)شاخی (ضخامت 10-5 سلول)

اسلاید 5: مدت زمان مهاجرت سلولها از لایه بازال به شاخی 30 روز است.کمترین ضخامت اپیدرم در پلک ها (1-5/0 میلی متر) و بیشترین در کف پا میباشد. اجزای اپیدرم:کراتینوسیت ها: اصلی ترین سلول اپیدرم است و عملکرد آن شامل بازسازی، تمایز و پاسخ به محرک هاست.لانگرهانس سل ها: گیرنده آنتی ژن خارجی هستند و آنها را برای عرضه به T-Cell ها آماده میکنند.ملانوسیت ها: تولید رنگدانه ملانین (عامل اصلی تفاوت رنگ پوست افراد)مرکل سل ها: مکانورسپتور هستند.لنفوسیت ها: از نوع T-Cellغدد عرق

اسلاید 6: درم: بافت همبند الاستیک با قابلیت فشرده شدن هستند (فیبرهای کلاژن) که تیپ I و III میباشند و باعث مقاومت مکانیکی پوست میشوند. اجزا درم:1-فیبروبلاست ها: سلولهای اصلی درم هستند که انواع فیبرها و ماده زمینه ای تولید میکنند.2-دندریت ها: عملکرد ایمونولوژیک دارند. 3-ماست سل ها: عملکرد ایمنی دارند.

3,600 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید