علوم انسانی و علوم اجتماعی تاریخ و بیوگرافی

سلسلهٔ قاجاریه و تاریخچه آن

selsleh-ghaajar

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “سلسلهٔ قاجاریه و تاریخچه آن”

سلسلهٔ قاجاریه و تاریخچه آن

اسلاید 1: نگاهی به سلسله قاجاریه و تاریخ آن

اسلاید 2: سلسله قاجاریه: تیموریانصفویانافشاریهزندیه قاجاریه

اسلاید 3: به قدرت رسیدن قاجاریه: پس از مرگ کریم خان، آقامحمد خان از شیراز فرار کرد و پس از جنگهای فراوان سلسله زندیه را نابود کرد و به پادشاهی رسید. آقامحمد خان موفق گردید دو قبیله اشاقه‌باش و یوخاری‌باش (به معنای ساکن ناحیه بالا رودخانه و ساکن ناحیه پایین رودخانه) تقسیم شده بود و این دو قبیله را با هم متحد کرده و نیروی نظامی خود را استحکام بخشد. در زمان این دودمان حکومتهای استانی در مناطق گوناگون سرزمین ایران با جنگ یا مصالحه از میان رفتند و جای خود را به سامانه‌ای فدرالی با تبعیت از دولت مرکزی دادند و «کشور» ایران دوباره زیر یک پرچم شکل گرفت.

اسلاید 4: آغا محمد خان:موسس سلسله قاجارزاده دشت اشرفی در میانه راه ساری به گرگان مراسم تاجگذاری‌اش را در ساری برگزار کرد. آقامحمد خان فرزند محمد حسن خان قاجار و او نیز فرزند فتحعلی خانآقاجرها،شیعه مذهب بودند،و مرکز حکومتشان استر آباد بود.

7,500 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در صورت عدم رضایت سفارش برگشت و وجه به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

در صورت نیاز با شماره 09353405883 در واتساپ تماس بگیرید.

افزودن به سبد خرید