علوم انسانی و علوم اجتماعی ادبیات و زبان

فارسی پایه هفتم متوسطه اول

faarsiii-haftooom

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت
دارای ۲۶ اسلاید جامع از شعرا و نویسندگان فارسی هفتم متوسطه اول همراه با درج اسم دانش آموز و گروه اش و نام دبیر و شماره کلاس + صدای روخوانی از اسلاید ها بر روی هر اسلاید مربوطه مناسب تحقیق و کار گروهی
منتشرکننده‌ی پاورپوینت
58 بازدید, 0 خرید

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “فارسی پایه هفتم متوسطه اول”

فارسی پایه هفتم متوسطه اول

اسلاید 1: بسم الله الرحمن الرحیم کاری از : دبیر : کلاس :

اسلاید 2: نظامی گنجه ای شاعر نامدار ایرانی معروف به نظامی درقرن 6در شهر گنجه به دنیا آمد.در جوانی به تحصیل ادب و قصص و تاریخ همت می گماشت. داستان پردازی در منظومه های او به اوج رسید.آثار نظامی عبارتند از: مخزن الاسرار _ خسرو و شیرین _لیلی و مجنون_هفت پیکر و اسکندر نامه.

اسلاید 3: خواجه عبدالله انصاری معروف به پیر هرات در قرن پنجم در هرات به دنیا آمد.در جوانی علوم دینی و ادبی را فرا گرفت.به عربی و فارسی شعر می سرود.نثر خواجه عبدالله آهنگین «مسجع»است.از آثار او میتوان به مناجات نامه و الهی نامه اشاره کرد.

اسلاید 4: شیخ محمود شبستری از عارفان مشهور قرن هشتم و از علما و فضلای تبریز است که نوشته ها و سروده هایی در زمینه عرفان اسلامی دارد.معروف ترین اثر شعری او مثنوی «گلشن راز» است.

اسلاید 5: قیصر امین پور استاد دانشگاه و شاعر معاصر در سال 1338 در گتوند خوزستان متولد شد.دیپلم خود را در شهر دزفول گرفت و ابتدا در رشته پزشکی و جامعه شناسی پذیرفته شد ولی هر دو را رها کرد و به ادبیات روی آورد و در این رشته به درجه دکترا نائل شد.وی از شاعران موفق پس از انقلاب اسلامی به شمار می آید.از آثار او میتوان «در کوچه آفتاب_تنفس صبح_مثل چشمه مثل رود_به قول پرستو و آینه های ناگهان» را نام برد.دریغا که این استاد و شاعر خوش نام به ناگهان و زود چشم از جهان فرو بست.وی در پاییز 1386 وفات یافت.

اسلاید 6: سعدی شیرازی مشرف الدین سعدی آموزش های مقدماتی را در زادگاه خود شیراز فرا گرفت.برای اتمام تحصیلات به بغداد رفت.از بغداد به انگیزه دانش اندوزی رفتن به سرزمین های عربی را در پیش گرفت.پس از 35 سال به شیراز برگشت.بوستان (به شعر(–گلستان (نثر آمیخته به شعر) و دیوان اشعار از او بر جای مانده است.مجموعه این اثار «کلیات سعدی »نامیده میشود.

اسلاید 7: دکتر علی شریعتی نویسنده و اندیشمند معاصر فرزند استاد محمد تقی شریعتی بود . وی در سال 1312 شمسی در مزینان خراسان به دنیا آمد.در رشته جامعه شناسی و تاریخ ادیان به درجه دکترا دست یافت.کتاب های : فاطمه فاطمه است_کویر و اسلام شناسی از اوست.

50,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید