فناوری نانو

nano

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

تعداد اسلایدهای پاورپوينت: 8 اسلاید
موضوع فناوری نانو
متناسب برای درس های کار و فناوری و دانش آموزان عزیز

اشتراک‌گذاری:

تعداد بازدید: 489 تعداد خرید: 2

با کلیک بر روی ستاره‌ها، به این پاورپوینت امتیاز بدهید.

درحال ارسال
امتیاز کاربر [۲ رای]

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “فناوری نانو”

  • منتشرکننده‌ی پاورپوینت: 137217صث
  • سازنده پاورپوینت: آرمین عالی پور

برای نمایش این فایل پاورپوینت درون سایت یا وبلاگتان، می‌توانید کد زیر را در پنل انتشار محتوای سایت یا وبلاگتان کپی کنید.

اسلاید 1: موضوع فناوری نانو
اسلاید 2: فن آوری نانو، واژه ای است که به طور کلی به تمام فن آوری های پیشرفته ای که در محدوده ی بسیار ریزیک نانومتر تا ١٠٠ نانو متر می باشد، گفته می شود. دقت کنید که یک نانو متر یک میلیاردیوم متر است.توانايي کارکردن در مقياس 1 تا 100 نانومتر با هدف دستکاري در چگونگي قرار گرفتن اتم ها و مولکول ها و ساخت مواد جديد با خواص جديدفن آوری نانو چیست؟
اسلاید 3: يک نانومترچقدر کوچک است؟عدداندازهنمادپيشوند1000000000ميلياردGگيگا1000000ميليونMمگا1000هزارkکيلو100صدhهکتو10دهdaدکا0.1يک دهمdدسي0.01يک صدمcسانتي0.001يک هزارمmميلي0.000001يک ميليونيمµميکرو0.000000001يک ميليارديمnنانونانو: به معني يک ميليارديمنانومتر: يك ميليونيم يك ميلي متر
اسلاید 4: انواع ساختار نانو
اسلاید 5: استفاده نانو در صنعت خودرو سازي، هواپيما سازي و کشتي سازي 1- شيشه هاي خود به خود تميز شونده 2- بدنه و...پارچه های ضد آب و ضد چروکضد آب و چروک شدن در عین حفظ لطافت (افزودن خاصیت به پارچه های کتانی)بی نیازی از شستشوی لباسها حذف بوی عرق لباس ورزشکاران (لباسهایی ضد آب با قابلیت عبور هوا و بخار آب)پارچه های آنتی باکتریالپارچه ضدعفوني كننده با استفاده از افزودن نانوذرات نقره در پارچهکاربردهای پزشکی، نظامیپارچه های هوشمندبا شرایط محیطی تغییر می کنند و حتی مراقب علایم حیاتی هستند.پارچه های خود ترمیم شونده با استفاده از نور ایده ی انسان نامریی کاربرد های مواد نانو
اسلاید 6: با تشکر از حسن توجه شما