کسب و کار اقتصاد و مالی

مبانی حسابداری

mabani_hesabdari

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “مبانی حسابداری”

مبانی حسابداری

اسلاید 1: In the name of Allah

اسلاید 2: مبانی حسابداریBasics of Accounting

اسلاید 3: مقدمه3حسابداري كه اغلب زبان تجارت خوانده مي شود ، روشهايي است قراردادي كه توسط كارشناسان و استادان حسابداري و يا انجمنهاي حرفه اي حسابداران تدوين گرديده ، به تدريج مورد قبول همگان قرار گرفته است و قابل تغيير و تصحيح مي باشد.

اسلاید 4: 4تعاریف حسابداریحسابداري عبارتست از فرآيند تشخيص ، اندازه گيري ، ثبت ، طبقه بندی و گزارش رویدادهای مالی كه براي استفاده كنندگان اطلاعات مزبور ، امكان قضاوت و تصميم گيريهاي آگاهانه را فراهم مي سازد. حسابداري عبارتست از فن تفسير ، اندازه گيري و توصيف فعاليتهاي اقتصادي.

اسلاید 5: 5چند ویژگی مهم اطلاعات حسابداریويژگيهاي اطلاعات حسابداري عبارت است از : مربوط بودن ( يعني اطلاعات حسابداري در تصميم گيري نسبت به يك مسأله مؤثر باشند. ) به موقع بودن ( يعني در وقت مناسب و زماني كه داراي ارزش است ، در اختيار قرار گيرند. )صحيح بودن ( يعني بيان كنندة واقعيات بوده و دقيق و كامل و قابل اعتماد باشند. )قابل مقايسه بودن ( يعني به ترتيبي ارائه گردند كه با موارد مشابه سالهاي قبل و يا موارد همانند ساير مؤسسات قابل مقايسه باشد.)

اسلاید 6: 6تجزیه و تحلیل معاملات و عملیات مالیمعادله اساسی حسابداریتعریف اجزای اصلی معادله اساسی حسابداریتجزیه و تحلیل رویدادهای مالی

اسلاید 7: 7معادله اساسی حسابداریمبنای معادله حسابداری دوطرفه است.بر اساس این معادله هر یک از معاملات اثر مالی را تجزیه و تحلیل و آثار آن را بر عناصر معادله تعیین کرد.دارایی = بدهی + سرمایه

اسلاید 8: 8تعریف اجزای اصلی معادله اساسی حسابداریدارائیها. اموال، مطالبات و سایر منابع اقتصادی متعلق به یک موسسه که در نتیجه معاملات، عملیات مالی یا سایر رویدادها ایجادشده و قابل تقویم به پول و دارای منافع آتی است، دارائی نامیده می شود.دارائیها منابع اقتصادی موسسه هستند که فعالیتهای اقتصادی با استفاده از آنها انجام می گیرد.دارائیها را می توان به دو قسمت تقسیم بندی کرد:دارایی های جاری دارایی های غیر جاری

اسلاید 9: 9هر بنگاهی اموال، منابع مالی و مطالباتی دارد که دارایی نامیده می‌شود. این دارایی‌ها از حقوق صاحبان سهام بنگاه و بستانکاران آن تأمین می‌شود. بنگاه در مقابل سهام‌داران و اشخاص دیگر تعهداتی دارد، که بدهی نامیده می‌شود و باید از محل دارایی‌های بنگاه پرداخت شود. مازاد دارایی بر بدهی یک بنگاه حق مالی سهامداران بنگاه بر دارایی‌های آن است، که سرمایه نامیده می‌شود.این معادله نشان می‌دهد که در مقابل یک دلار، یک بنگاه حق مالی وجود دارد و این حق به بستانکاران یا سهام‌داران تعلق دارد.به بیان ساده، این معادله مبین آن است که جمع کل دارایی‌ها، مساوی با جمع کل بدهی‌ها بعلاوهٔ ارزش خالص (مالکیت) است.

6,500 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید