سایر سفر و گردشگری

مکان های دیدنی شهر مشهد

mashhad

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [1 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “مکان های دیدنی شهر مشهد”

مکان های دیدنی شهر مشهد

اسلاید 1: مشهد الرضا

اسلاید 2: وکیل آباداين مجموعه سبز قديمي و انبوه از درختان چنار و كاج كه مساحتي بيش از 70 هكتار رادر برمي گيرد . در انتهاي بلوار وكيل آباد قرار دارد . وكيل آباد علاوه بر رودخانة فصلي داراي قناتي است كه از بند گلستان سرچشمه ميگيرد و باغ را آبياري ميكند. كوهستان پارك شادي و باغ وحش وكيل آباد نيز به اين مجموعه پيوند خورده است كه مكاني مناسب براي تفريح شهروندان و گردشگران به شمار مي آيد.

اسلاید 3: پارك ملت اين پارك در مغرب مشهد و در حاشيه بلوار وكيل آباد واقع است. مساحت آن 720000 متر مربع مي‌باشد. پارك ملت از بزرگترين و با صفاترين پاركهاي مشهد محسوب مي‌شود. در آن شهربازي و ساير امكانات تفريحي براي كودكان وجود دارد. در اين پارك مسجد براي انجام فريضه نماز مسافرين ساخته شده است استخر زيبا، درختان و گلهاي فراوان فضاي آن را بسيار دلپذير نموده است.

اسلاید 4: کوهسنگیوجود دو كوه سنگي در دامنه كوههاي جنوب مشهد چشم انداز زيبايي را به وجود آورده است. امروزه اين امكان به شهر مشهد پيوند خورده و تبديل به مكاني جهت تفريح و سرگرمي مردم شده است. در بدايع الوقايع مي خوانيم كوه سنگين ، كوه سنگي در يك فرسخي مشهد است و آن سيرگاه مردم آنجاست. از جمله رويدادهاي تاريخي كه در اين كوه به وقوع پيوسته است تاجگذاري شاه عباس در سن 16 سالگي توسط مرشد قلي استاجلو مي باشد. مقبرة ميرزا ابراهيم رضوي در زمان سلطنت شاه صفي در قسمت ايوان كوهسنگي ساخته شد. ناصرالدين شاه نيز در سال 1284 از اين مكان ديدن كرده است. امروزه با توسعه فضاي سبز، ايجاد رستورانها و مغازه هاي متنوع صنايع دستي در اطراف آن يكي از مهم ترين مراكز تفريحي به شمار مي آيد. دربيشتر مغازه هاي اطراف كوهسنگي ظروف و مجسمه هاي سنگي ساخته شده از سنگ همين كوه عرضه ميگردد.

اسلاید 5: باغ ملياين بوستان كوچك در خيابان امام خميني (ارگ) قرار دارد در سال 1345 توسط حاج حسن آقاي ملك به شهرداري رسيد . قنات ركن آباد از قناتهاي قديمي مشهد از ميان اين پارك عبور ميكند . همچنين ساختمان اوليه ارگ دولتي كه متعلق به ملك محمود سيستاني بوده در كنار اين پارك قرار داشته است.

اسلاید 6: آبشار اخلمداين آبشار در 48 كيلومتري مشهد و 2كيلومتري روستاي اخلمد قرار داردو فاصله آن از جاده اصلي حدود 16 كيلومتر ميباشد فاصله اين آبشار از روستاي اخلمد حدود 3 كيلومتر است كه مسير آن بايد پياده طي گردد. آبشار اخلمد داراي سدهاي قديمي معروف به سد بايسنغري نيز مي باشد . شاه عباس دوم هنگام بازگشت از قندهار به مشهد و اصفهان مدتي را در النگ معروف به رادكان توقف و از آبشار اخلمد ديدن كرد.

اسلاید 7: مجتمع تفريحي کوهستان پارك شادي كوهستان پارك شادي مجموعه‌اي است زيبا و ديدني كه در مجاورت پارك جنگلي وكيل‌آباد قرار دارد در اين مجموعه انواع وسايل تفريحي و سرگرمي به منظور استفاده علاقه‌مندان فراهم شده است. كوهستان پارك شادي مي‌تواند اوقات خوشي را براي زائران مشهد مقدس ايجاد كند.

اسلاید 8: جاغرق جاغرق در 21 كيلومتري جنوب غربي مشهد و در 5 كيلومتري جنوب غربي طرقبه قرار دارد. باغات فراوان آن، هواي دلنشيني به وجود آورده است.

اسلاید 9: شانديز در فاصله 38 كيلومتري جنوب غربي مشهد واقع شده است. در اين منطقه كوهستاني، چشم‌سارها و باغات فراواني وجود دارد. پوستين دوزي يكي از صنايع دستي اين منطقه است. در اطراف شانديز امكانات پيست اسكي موجود است.

اسلاید 10: طرقبه در 16 كيلومتري جنوب غربي مشهد، بخش طرقبه واقع شده است. اين آبادي در منطقه كوهستاني و داراي باغهاي فراواني است. رودخانه‌اي از كنار آب عبور مي‌كند. در اين بخش پارك عمومي زيبايي وجود دارد. سبدهاي دستي ساخته شده اهالي، سوغات آن به شمار مي‌رود. اين منطقه در تاريخ گذشته مشهد به نام تروغبذ معروف است.

اسلاید 11: بند گلستان در فاصله 4 كيلومتري طرقبه، بند قديمي گلستان بر روي رودخانه گلستان قرار دارد. طول تاج بند در حدود 120 متر، ارتفاع آن 14، عرض پايه 28 و عرض تاج 14 متر مي‌باشد. اين بند در حوالي 400 الي 500 سال قبل در دوره تيموريان بنا شده كه در سالهاي اخير مرمت و بازسازي شده است. بند گلستان در فصل بهار كه به واسطه بارندگي، آب آن زياد مي‌شود. منظره بسيار جالب و زيبايي دارد.

اسلاید 12: سد طرق در 25 كيلومتري جنوب شرقي مشهد، بر روي رودخانه طرق (در نزديكي بند قديمي طرق) سد طرق احداث شده است. اين سد از نوع دو قوسي متقارن، متشكل از 22 بلوك به عرض 14 متر مي‌باشد. ارتفاع سد از پي آن 81 متر، صخامت تاج 80/4 متر، ضخامت در پي 84/12 و طول تاج 322 متر مي‌باشد. هدف از احداث اين سد، تامين نيازهاي آبي شهر مشهد مي‌باشد.

اسلاید 13: خواجه ربيعاين آرامگاه كه در شمال شهر مشهد و در انتهاي خيابان خواجه ربيع واقع شده است. از آثار تاريخي دوران صفوي به شمار ميرود . امروزه اين مكان به عنوان يكي از قبرستان های بزرگ شهر مشهد دايرمي باشد. پيكر يكي از تابعين حضرت محمد به نام ربيع ابن هيثم بروزن قريش مشهور به خواجه ربيع و يكي از زاهدان مشهور به نام زهاد ثمانيه در اين گورستان مدفون مي باشند. خواجه ربيع در سال 61 يا 63 هجري در سن هفتاد سالگي و مقارن با واقعه كربلا، وفات نموده است . بقعه خواجه ربيع بنا به درخواست شيخ بهايی و با دستور شاه عباس صفوي تجديد بنا شد.

اسلاید 14: ميل اياز اين بنا در 40 كيلومتري جنوب شرقي مشهد جاده فريمان در ناحيه سنگ بست واقع شده است . بناي آرامگاه امير ارسلان جاذب حكمران توس در زمان سلطنت سلطان محمود غزنوي ساخته شد. اين مقبره كه مربع شكل است داراي گنبدي نيزمي باشد. برروي سقف داخلي اين گنبد کتيبه هايی به خط كوفي نگاشته شده . زمينه اين كتيبه گلدار و نوشته هاي آن آبي رنگ است.

5,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید