علوم مهندسی کامپیوتر و IT و اینترنت

منطق فازی (مقدماتی) برای علوم انسانی

mantegh_fazi_be_zabane_sadeh

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت
تعداد اسلایدهای پاورپوینت: ۲۸ اسلاید پاورپوینت حاضر به زبان کاملاً ساده منطق فازی را با مثالهای ملموس به صورت خلاصه توضیح داده است. به منظور مبحث ارزشیابی فازی مقاله ای را نیز معرفی کرده است که با تایپ یا کپی عنوان مقاله به راحتی و رایگان قابل دانلود است.
منتشرکننده‌ی پاورپوینت
314 بازدید, 0 خرید

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [1 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “منطق فازی (مقدماتی) برای علوم انسانی”

منطق فازی (مقدماتی) برای علوم انسانی

اسلاید 1: Fuzzy Sets, Fuzzy Logic Fuzzy Systems Fuzzy Inference

اسلاید 2: ارائه ایده منطق فازی توسط دکتر لطفعلی عسکرزاده (معروف به لطفی زاده در ایران و زاده در جهان) در سال 1965 در مقاله ای تحت عنوان مجموعه های فازی صورت گرفت. ایشان در این مقاله به وجود محدودیت در مجموعه های متعارف یا مجموعه های موسوم به مجموعه های قاطع یا crisp پرداخت. در این ارائه به موارد زیر پرداخته میشود:تعریف مجموعه های قاطع و بیان محدودیت های آنتعریف مجموعه های فازی و مفاهیم مربوط به آنتعریف منطق فازیحل مسائل با استفاده از مجموعه های فازی

اسلاید 3: مقدمهمحاسبات نرممنطق چند مقداری یا منطق مبهمانجام محاسبات نزدیک به تفکرات انسانی (ابهام)مفاهیمی مثل دقت (precision) و قطعیت (certainty) جای خود را به مفاهیمی مثل پذیرش خطا (tolerance) و گمان (impression) میدهند.عدم توانایی حل برخی مسائل با استفاده از منطق صفر و یک ارسطویی

اسلاید 4: مجموعه های قاطعمثالی از مجموعه های متعارف یا قاطع:مجموعه A: کارمندان دارای مدارک تحصیلی عالی در یک سازمانمجموعه B: کارمندان بدون مدرک تحصیلی عالی در همان سازمان اگر داشتن مدرک تحصیلی لیسانس و به بالا شرط قرار گرفتن یک عضو در مجموعه A باشد، در آن صورت یک کارمند با مدرک تحصیلی فوق لیسانس عضو A و یک کارمند با مدرک تحصیلی دیپلم عضو مجموعه B خواهد بود. نکته مهم در مجموعه های قاطع این است که :𝑖𝑓 𝛼 ∈𝐴 𝑡ℎ𝑒𝑛 𝛼∉𝐵 and vice versa

اسلاید 5: مجموعه های فازیمجموعه های زیر را در نظر بگیرید:مجموعه C: کارمندان با سابقه زیاد مجموعه D: کارمندان با سابقه متوسطمجموعه E: کارمندان با سابقه کمیک سئوال ابهام آمیز: اگر 20 سال سابقه شرط قرارگیری در مجموعه C باشد، در آن صورت یک کارمند با 19 سال و 11ماه سابقه به کدام مجموعه تعلق دارد؟نتیجه: بر خلاف مجموعه های قاطع، ضابطه ی روشنی برای تعریف عضویت در مجموعه های فازی وجود ندارد.

اسلاید 6: منطقمنطق یک سیستم است برای ارزش دهی به یک گزارهبه گزاره های زیر توجه نمایید، حدس بزنید کدام یک فازی است:چراغ راهنمایی قرمز روشن است خودرو در حال حرکت استسرعت خودرو زیاد استهوا سرد استاین دانش آموز در درس ریاضی ضعیف است. (قاطع) (قاطع) (فازی) (فازی) (فازی)

اسلاید 7: تابع عضویت تابع عضویت یک تابع ریاضی است که میزان (درجه) عضویت یک عضو را به یک مجموعه تعیین میکند. تابع عضویت برای یک تابع قاطع به صورت توصیف ریاضی زیر است: 𝜇 𝐴 𝛼 = 1 𝑖𝑓 𝛼 ∈𝐴 0 𝑖𝑓 𝛼 ∉𝐴 به عنوان مثال یک کارمند با مدرک کارشناسی ارشد با درجه 1 متعلق به مجموعه A و با درجه 0 متعلق به مجموعه B است.

2,500 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید