علوم مهندسی کامپیوتر و IT و اینترنت

نحوه راه اندازی یک وب سرور IIS و ایجاد یک وب سایت بر روی آن

nahveye_rahandaziye_yek_web_servere_IIS_va_eijade_yek_website_ruye_an

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.


  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “نحوه راه اندازی یک وب سرور IIS و ایجاد یک وب سایت بر روی آن”

نحوه راه اندازی یک وب سرور IIS و ایجاد یک وب سایت بر روی آن

اسلاید 1: طراحان : سحر باقری پور آرش دلجوپور رحیماستاد راهنما : مهندس محسنیبنام خدا

اسلاید 2: نحوه راه اندازی یک وب سرور IISو ایجاد یک وب سایت بر روی آن:نکته : برای راه اندازی یک Web Server میتوان از امکانات IIS که در نسخه های از ویندوز موجود میباشد استفاده کرد. نکته: نسخه های متفاوتی از IIS بر روی Windows XP Pro و Windows Server 2003 و همچنین Windows Vista و ... موجود است که در این بخش نسخه موجود بر روی Windows Server 2003 بررسی می شود. نکته: هدف از راه اندازی Web Server پشتیبانی Website ها بر روی شبکه های محلی و شبکه اینترنت میباشد. نکته: هر وب سایت برای اینکه بتواند فعالیت خود را در هر شبکه ای آغاز کند نیاز به تنظیم 3 پارامتر دارد که عبارتند از: 1- IP Address 2- Port 3- URL

اسلاید 3: نکته: در شبکه های Local یا Global مانند شبکه اینترنت تنها IP Address ها دارای مفهوم می باشند و نام ها صرفا نمادین هستند. به عنوان مثال yahoo.com نمادی از مکان وب سایت یاهو با ای پی آدرس 216.109.112.135 می باشد. بنابراین نیاز به سروری به نام DNS Server جهت ترجمه هر نام یا DNS Query به IP Address صحیح و مربوط به همان نام را داریم. در شبکه اینترنت این وظیفه بر عهده Global DNS server ها بوده و مبلغ ماهیانه ای که برای اسامی Domain ها پرداخت می شود جهت ارایه این سرویس می باشد. ولی در شبکه های Local میتوان با راه اندازی یک DNS Server نیاز به Global DNS Server ها را برطرف ساخت. بدین منظور نیاز به راه اندازی یک DNS Server و اعمال تنظیمات مربوطه را خواهیم داشت.

اسلاید 4: نحوه ی نصب: DNS Server نکته : قبل از نصب DNS Server در تنظیمات ای پی آدرس Primary DNS Server را آدرس 127.0.0.1 قرار میدهیم. برای این منظور در محیط ویندوز 2003 سرور به بخش Administrative Tools رفته گزینه Configure Your Server را انتخاب کرده و سپس گزینه DNS Server را انتخاب میکنیم. برای نصب DNS Server احتیاج به سی دی ویندوز سرور داریم. پس از نصب شدن سرویس اولیه DNS Server به بخش Administrative Tools در کنترل پنل رفته و ایکون DNS را انتخاب میکنیم. پس از باز کردن DNS تنظیمات مربوطه را میبایست انجام داد. نکته: تنظیمات و گزینه های انتخابی را همانند گزینه های انتخاب شده در تصاویر انتخاب کنید.

اسلاید 5:

اسلاید 6:

اسلاید 7:

اسلاید 8:

اسلاید 9:

اسلاید 10:

اسلاید 11:

اسلاید 12:

اسلاید 13:

اسلاید 14: نکته : برای اینکه DNS Server ما به درستی بتواند کار ترجمه و Mapping را انجام دهد نیاز به ایجاد سه پارامتر به صورت دستی در DNS Server هستیم.برای این منظور ابتدا از قسمت Administrative Tools وارد DNS Server میشویم.همانطور که در تصاویر مشاهده میکنید ابتدا داخل نام دامنه ای که ایجاد کردهایم میشویم.در این مثال Foulady.home سپس در فضای خالی سمت راست کلیک راست کرده گزینه New Host(A) را انتخاب میکنیم.

اسلاید 15:

اسلاید 16:

اسلاید 17: نکته : Host (A) مشخص کننده نام کامپیوتر و ای پی آدرس Web Server است.بنابراین فیلد های موجود را به طور صحیح تکمیل می نماییم. در فیلد Name نام کامپیوتر و در فیلد ای پی آدرس نیز ای پی آدرس کامپیوتر را وارد میکنیم. نکته : در این مثال نام کامپیوتری که تنظیمات را بر روی آن انجام میدهیم Foolady.Server میباشد. بعد از انجام این کار نیاز به تعریف یک Alias Name جهت تعریف WWW داریم. برای این منظور نیز راست کلیک کرده گزینه New Alias (CNAME) را انتخاب میکنیم. در اولین فیلد خالی عبارت WWW را مینوبسیم در دومین فیلد خالی نیز نام کامپیوتر به همراه نام دامنه ای که انتخاب کردهایم مینویسیم. Computer Name: Foolady.Server Domain Name: Foolady.home FQDN=Foolady.server.Foolady.home

اسلاید 18:

اسلاید 19:

اسلاید 20:

اسلاید 21: تا به این جای کار توانسته ایم DNS Server خود را برای Resolve نام و اسامی و ترجمه آنها به IP Address تنظیم کنیم. نکته : برای تست تنظیمات DNS Server در محیط CMD دستور Ping را برای نام دامنه ای که انتخاب کرده ایم اجرا میکنیم.در صورت دریافت Reply تنظیمات به درستی انجام شده اند. به عنوان مثال : pingwww.fooladay.home

اسلاید 22: در صورتی که جواب نگرفتیم میبایست یک بار ویندوز را Log off/Log on کرده و دوباره تست Ping را انجام دهیم.اگر باز هم جوابی گرفته نشد حتما در تنظیمات دچار مشکل هستیم.اکنون زمان نصب IIS میباشد.به بخش نصب Windows Components رفته و گزینه Application Server را انتخاب کرده ودکمه Next را میزنییم. سی دی ویندوز 2003 را قرارا داده و منتظر اتمام مراحل نصب میشویم.

اسلاید 23:

اسلاید 24:

اسلاید 25:

اسلاید 26: بعد از اتمام مراحل نصب به بخش Administrative Tools رفته و IIS را باز میکنیم.تا به این جای کار توانسته ایم یک وب سرور IIS را نصب کنیم. خوب در تصویر زیر محیطی از IIS رو میبنید.

اسلاید 27: برای ایجاد یک وب سایت بر روی Web Site راست کلیک کرده و از بخش New گزینه Web Site رو انتخاب میکنییم و وارد Wizard ایجاد وبسایت میشیم.

اسلاید 28:

اسلاید 29:

اسلاید 30:

اسلاید 31:

اسلاید 32:

اسلاید 33:

اسلاید 34:

اسلاید 35: بعد از انجام این مراحل وب سرور و وب سایت شما آماده فعالیت میباشد و کافی است DNS Server کاربران را به ای پی DNS Server ای که تنظیمات را بر روی آن انجام دادهای تغییر دهیم تا کاربران توانایی مشاهده وب سایت را داشته باشند.

20,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در صورت عدم رضایت سفارش برگشت و وجه به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

در صورت نیاز با شماره 09353405883 در واتساپ، ایتا و روبیکا تماس بگیرید.

افزودن به سبد خرید