علوم مهندسی مهندسی شهرسازی

نوشهرگرایی( New Urbanism)

New Urbanism

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت
تعداد اسلایدهای پاورپوینت: 14 اسلاید نوشهر گرایی( New Urbanism) این فایل حاوی فایل پاورپوینت در 14 اسلاید به معرفی نوشهرگرایی و الگو های مطرح در نوشهرگرایی اصول و فواید و انتقادهای وارد شده بر آن میپردازد.
منتشرکننده‌ی پاورپوینت
45 بازدید, 0 خرید

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “نوشهرگرایی( New Urbanism)”

نوشهرگرایی( New Urbanism)

اسلاید 1: به نام خداNew Urbanism

اسلاید 2: معرفی نوشهرگرایی در دهه 1980 ميلادي تعـداد زيـادي از معمـاران و شهرسازان آمريكايي از فرسودگي و زوال مراكز شـهري و افزايش فزاينده جوامع محلـي كـه پراكنـده و متفـرق، وابسته به اتومبيل و داراي فاصله با مراكز شهري بودنـد اظهار نارضايتي كردند. در سالهاي پاياني دهه 1980 و ابتداي دهه 1990 اين نارضايتي منجر به ظهور جنبش نوشهرگرايي شد. نوشهرگرايي (كـه بـه طراحـي محـلات سـنتي و طراحي محلات نئو سنتي مشهور است) اصول برنامـه ريزي است كه محلات قابل زيست و قابل پيـاده روي در يك محيط مساعد پياده روي را به وجود مـيآورد. نوشهرگرايي واكنشي نسبت به پراكندگي شهري است و یک راه موثر براي مقابله با جوامع وابسته به اتومبيل است كه در آن هر سفري با ماشـين انجـام مـيشـود. نوشهر گرایی سعي ميكند با ايجـاد كـاربريهـاي مسکونی مختلط از آپارتمان گرفته تا خانـه هـاي تـك خانواره با هر سطح قیمتی ساكنيني با سطوح در آمدي مختلف داشته باشد و با توســعه فــشرده از سکونت گاه های حیاطی و محیط های طبيعـي حفاظـت کنند.

اسلاید 3: منشور نوشهرگرایی مهمترين سندي كـه بـه تشریح محتوای نظری جنبش نوشهرگرايي ميپـردازد منشور نوشهرگرایی است. اين منشور را كه در سال 1996 ميلادي و پـس از برگــزاري چهــارمين گردهمــايي ســالانه انجمــن نوشهرگرايي بعنوان منشور نظري نوشـهرگرايي ارايـه شد ميتوان بيانيهاي در مقابل منشور آتن دانـست كـه در آن ديدگاه مدرنيستي به شهرسازي و معماري توسـط كنگره بين المللي معماران مدرن (سيام) مطرح شده بود

اسلاید 4: شهرسازی نوین در راستای پایداری محیطی ,بین محیط طبیعی و محیط انسان ساخت ارتباط برقرار می کند. برش عرضی معرفی شده در رهیافت نوشهر گرایی, نظامی از طبقه بندی عناصر بارز طراحی شهری است که برای هماهنگ سازی دامنه تغییرات ادارکی روستا تا شهر و سازمان دهی یک نظم مفید در این محدوده مورد استفاده قرار می گیرد. در تعریفی دیگر نوشهرگرایی واحد های هماسیگی ,مجموعه اصولی را برای برنامه ریزی فراهم می کند که قابلیت پیاده روی و زیست پذیری واحرهای همسایه و خلق محیط دوستانه برای عابرات از نکات مهم آن است.نهضت نوشهرگرایی در واحد های همسایگی طراحی شده , کاربری های مسکونی از آپارتمان گرفته تا خانه های تک نفری و ویلایی را فراهم می کندکه می تواند همه اقشار در آمدی را پشتیبانی کند.اهداف آن درصد حمایت از محیط های طبیعی و مسکونی است. در نگرش نوشهرگرایی ارتباط واحدهای همسایگی با محیط اطراف مورد توجه قرار میگیرد و همچنین از مراکز شهری و فضاهای باز برای عموم شهروندان حمایت میشود.

اسلاید 5: معرفی الگوهای مطرح در رهیافت نوشهرگراییالگوی توسعه واحدهای همسایگی سنتیواحد اصلی این رویکرد محله ای است که اندازه آن از 40 تا 200 آکر است. ساختاربندی این محله شعاعی با بیش از یک چهارم مایل است و به گونه ای طراحی شده است که بیش تر خانه هایش حداکثر سه دقیقه پیاده روی تا پارک های محله ای و پنچ دقیقه پیاده روی تا میدان میدان یا فضا مشترک مرکزی فاصله دارند. این رهیافت برخلاف مدرنیسم که برای شهرسازی چهار معیار : 1. جریان آزاد و سریع ترافیک 2. پارکینگ به مقدار زیلد 3. جد سازی شدید کاربری ها 4. تراکم نسبتا پایین ساختمان ها را در نظر میگیرد. به محله های فشرده با کاربری مختلط و اولویت عابر پیاده در طراحی ها و مناطقی با موقعیت و ویژگی های متناسب و کریدورهای کارکردی و زیبا که میتواند محیط های طبیعی و محله های انسان سخت را در قالب کلیتی پایدار و ماندنی انسجام بخشد, معتقد است

5,500 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید