کسب و کار مدیریت و رهبری

پاورپوینت آشنایی با بورس و فرابورس ایران (با توضیحات کامل)

bazar-boors-va-faraboors

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت
پاورپوینت آشنایی با بورس و فرابورس ایران(با توضیحات کامل) در 30 اسلاید و با فرمت قابل ویرایش برای ارائه در سمینارهای کلاسی در پاورپوینت حاضر به شکل جامع و کامل با بازار بورس و فرابورس ایران آشنا خواهید شد فهرست مطالب پاورپوینت: - مقدمه - تفاوت بازار پول و سرمایه - تفاوت بازار اولیه و ثانویه در بازار سرمایه - بازار بدهی چیست - انواع بورس - مفاهیم بازار اول و دوم و تابلوی اصلی و فرعی - فرابورس چیست - مزایای پذیرش شرکت های در فرابورس - تفاوت بازارهای فرابورس - بورس کالا - بازار آتی - بورس انرژی - تالار بورس ایران - شاخص بورس - نمای بازار بورس - آموزش بورس - بورس مجازی - نحوه پیگیری اخبار بورس - اهمیت شایعات در بورس - عطش تحلیل بازار - مسیر پیش بینی بورس - چگونه دیده بان بورس شویم - منابع دسته بندی: پاورپوینت تعداد اسلاید: 30 فرمت: قابل ویرایش تهیه و تنظیم: صالح عبادی
منتشرکننده‌ی پاورپوینت
23 بازدید, 1 خرید

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [1 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “پاورپوینت آشنایی با بورس و فرابورس ایران (با توضیحات کامل)”

پاورپوینت آشنایی با بورس و فرابورس ایران (با توضیحات کامل)

اسلاید 1: بسم الله الرحمن الرحیم

اسلاید 2: پاورپوینت آشنایی با بورس و فرابورس

اسلاید 3: مقدمهورود شرکت‌ها به بازار سرمایه همواره نشان‌دهنده رشد شرکت و معرفی آنها در سطح کشور می‌باشد. شرکت‌هایی که سهام‌شان در بازارهای مالی مورد داد و ستد قرار می‌گیرد از درجه اعتبار بالاتری برخوردار هستند.بازارهای مالی تشکیلات پیچیده ‌ای هستند که ساختار اقتصادی و سازمانی خاص خود را دارند و نقش مهمی در قیمت گذاری بازار ایفا می‌کنند. به طور گسترده، به هر بازاری که در آن معاملات اوراق بهادار صورت می‌گیرد، از جمله بازار سهام، بازار اوراق ‌قرضه، بازار فارکس و بازار مشتقات، بازارهای مالی گفته می‌شود. بازارهای مالی برای عملکرد صحیح اقتصاد سرمایه داری بسیار حیاتی هستند. امروزه بسیاری از بازارهای مالی در سراسر جهان (مانند بازارهای سهام) معاملات خود را از طریق بورس انجام می‌دهند. به بیان ساده، بورس محلی است که در آن بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان یا خریداران و فروشندگان، معامله‌ای صورت می‌گیرد.

اسلاید 4: تفاوت بازار سرمایه با بازار پولدر هر اقتصادی بازار سرمایه (capital market) در مقابل بازار پول تعریف می‌شود. بازار سرمایه شامل بازار سهام و بازار بدهی است و بازار پول شامل بانک‌ها و موسسات اعتباری می‌شود. در بازار سرمایه بحث سپرده مطرح نیست و به جای آن‌ها اوراق بهادار مورد معامله قرار می‌گیرند. تفاوت بازار اولیه و بازار ثانویه در بازار سرمایه بازار سرمایه به دو بازار اولیه و بازار ثانویه تقسیم می‌شود.هرگاه شرکتی برای اولین بار سهام خود را در بازار سرمایه برای عموم عرضه کند، این عرضه در بازار اولیه (primary market) انجام می‌شود. مانند پذیره نویسی یا عرضه اولیه سهام.پس از آن که سهام برای اولین بار برای عموم عرضه شد، معاملات آن در بازار ثانویه (secondary markets) انجام خواهد شد. همانند معاملات عادی روزانه سهام شرکت‌ها.

اسلاید 5: بورس چیستاگر بخواهیم به زبان ساده‌تر بیان کنیم؛ بورس بازاری برای خرید و فروش سهام شرکت‌ها و سایر اوراق بهادار است. البته باید در نظر داشت که در بازار سرمایه دو بخش اصلی وجود دارد بازار سهام و بازار بدهی. با توجه به آنکه سابقه بورس سهام در کشورمان بسیار بیشتر از بازار بدهی است، عموما در پاسخ به سوال بورس چیست ، ذهن‌ها به سمت بازار سهام معطوف می‌شود. بازار سهام چیستبازار سهام که عموم مردم آن را معادل بورس می‌دانند محلی است که شرکت‌های مختلف سهام خود را در آن عرضه می‌کنند. همان‌طور که گفته شد، این سهام پس از عرضه اولیه، در بازار ثانویه توسط معامله‌گران بورس معامله می‌شود. به بیان دیگر، هر شرکتی بر اساس نحوه عملکرد و دارایی‌های خود دارای ارزش متفاوتی است و بر این مبنا ارزش‌گذاری می‌شود. سرمایه‌گذاران نیز بر اساس این ارزشگذاری اقدام به خرید و فروش سهام شرکت‌ها در بورس می‌کنند.

اسلاید 6: بازار بدهی چیستبازار بدهی بخشی است که در آن اوراق قرضه مورد معامله قرار می‌گیرند. در واقع این بازار به نوعی مکمل بانک برای تامین مالی است. در این بازار نیازمندان به تامین مالی، شامل شرکت‌های بخش خصوصی، شهرداری‌ها و دولت اقدام به عرضه اوراق می‌کنند. این اوراق عموما دارای سود مشخصی بوده و نسبت به سهام ریسک پایین‌تری دارند. پشتوانه اوراق منتشرشده می‌تواند متفاوت باشد و بر مبنای آن سرمایه‌گذاران مختلف اقدام به خرید اوراق مزبور می‌کنند. شرکت‌ها یا دولت با فروش اوراق و پرداخت سود به ازای آنها تامین مالی می‌کند؛ بر خلاف بانک‌ها، به جای آنکه ناشر اوراق تامین مالی را از یک منبع (بانک) انجام دهد این عمل با جمع‌آوری سرمایه جمع کثیری از افراد (خریداران اوراق) انجام می‌شود.

اسلاید 7: انواع بورس کدامند| بورس اوراق بهاداردر بورس اوراق بهادار، اوراق مربوط به شرکت‌ها مورد دادوستد قرار می‌گیرند، همانند سهام و اوراق بدهی و... . در نگاه عموم مردم بورس اوراق بهادار همان بورس سهام است. اما در این بورس اوراقی دیگر همچون اوراق بدهی و... هم بر اساس ضوابط خاص مورد معامله قرار می‌گیرد.بازار اول و دوم و تابلوی اصلی و فرعی به چه معناستبورس اوراق بهادار دارای دو بازار اول و دوم و بازار اول هم دارای دو تابلوی اصلی و فرعی است. شرکت‌ها بسته به میزان بزرگی، میزان سرمایه ثبت شده، درصد شناوری سهام (میزان سهامی که عرضه شده و مورد معامله قرار می‌گیرد) و تعداد سهامدار و.... در این دو بازار و تابلو دسته‌بندی می‌شوند. شرکت‌ها درخواست خود برای قرارگرفتن در هر یک از بازارها را به سازمان بورس ارائه می‌دهند و در صورت داشتن شرایط لازم پس از تایید سازمان بورس در یکی از این دو بازار و دوتابلو قرار می‌گیرند.البته نحوه معامله سهام این شرکت‌ها برای سهامداران یکسان است و تنها این یک موضوع میان شرکت‌ها است.

15,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید