علوم پایه شیمی

پایداری مواد

paydari-mavad

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “پایداری مواد”

پایداری مواد

اسلاید 1: پایداری مواد ارائه:

اسلاید 2:

اسلاید 3: تعریفپایداری شیمیایی در مباحث فنی شیمی به معنی پایداری ترمودینامیکی یک سامانه شیمیایی است. پایداری ترمودینامیکی هنگامی روی می‌دهد که یک سامانه در پایین‌ترین سطح انرژی خودش قرار داشته باشد یا تعادل شیمیایی با پیرامونش داشته باشد. این می‌تواند یک تعادل دینامیک در حالتی باشد که تک اتم‌ها یا مولکول‌ها تغییر فرم دارند اما شمار آن‌ها در مجموع در یک فرم خاص، حفظ می‌شود. این گونه تعادل ترمودینامیک شیمیایی به صورت نامحدود ادامه دارد مگر آنکه سامانه تغییر کند. سامانه‌های شیمیایی می‌توانند تغییراتی در فاز یا مجموعه واکنش‌های شیمیایی داشته باشند.می‌گوییم حالت آ از دید ترمودینامیکی پایدارتر از حالت ب است اگر انرژی آزاد گیبس دگرگونی از آ به ب مثبت باشد.

اسلاید 4: تقسیم بندی عوامل شیمیایی بر اساس پایداریعوامل شیمیایی بر اساس مدت تأثیر در منطقه به دو گروه پایدار و ناپایدار تقسیم می‌شوند:عوامل پایدار دارای فراریت کم و سرعت تبخیر اندک هستند و تا چند روز یا چند هفته در سطح آلوده شده باقی می‌مانند. حتی گزارش شده است که یک ربع قرن پس از بمباران شیمیایی حلبچه برخی افراد در حین کندن پی برای ساختمانهای جدید بر اثر برخورد با توده‌های خردل باقی‌مانده در خاک جان سپرده‌اند. از جمله عوامل پایدار می‌توان از خردل، لویزیت، و وی ایکس نام برد. عوامل ناپایدار دارای سرعت تبخیر و فراریت زیاد هستند و مدت اندکی در محل باقی می‌مانند. از جمله عوامل ناپایدار می‌توان سارین و عوامل خون را مثال زد.

5,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید