Psoriasis

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “پسوریازیس”

پسوریازیس

اسلاید 1: بنام خدا

اسلاید 2:

اسلاید 3: پاپولواسکوامو(بیماری های اریتماتو اسکواموس)پسوریازیس:تعریف: پسوریازیس، یک بیماری پاپولواسکواموی التهابی، مزمن و شایع با اتیولوژی نامعلوم و ناشی از غیرطبیعی بودن عملکرد یا روابط لنفوسیت‌های T است. (خودایمن). در این بیماری سلول های اپیدرم بیش از حد تکثیر می شوند.اپیدمیولوژی: میزان شیوع تقریبی: 3-1% از جمعیت. بیماری میتواند بطور ژنتیکی و احتمالا بصورت غالب با میزان نفوذ متفاوت منتقل می شود.عوامل محیطی هم نقش دارند. بیماری در تمام دوران زندگی ادامه می یابد و با دوره های مکرر عود و بهبودی مشخص می شود که از نظر روحی روانی و از نظر جسمانی ناتوان کننده هستند. پسوریازیس در مرد و زن به یک نسبت مشاهده می شود. نکته: یک سوم از بیماران درگیری ناخن داشته و آرتریت پسوریاتیک (فاکتور روماتوئید منفی) در 8-5% از بیماران دیده می‌شود. شروع این آرتریت ممکن است قبل، همزمان یا پس از تظاهرات پوستی باشد.

اسلاید 4:

اسلاید 5: Onset at any age, peaks during 20 s and again in late 50 s.. Early onset of generalized psoriasis implies a less stable, more severe chronic clinical course.

اسلاید 6: تظاهرات بالینی در پوستبه صورت پاپول‌های قرمز پوسته‌دهنده با حدود واضح شروع می‌شود که درهم ادغام شده و پلاک‌های پایدار دایره‌ای تا بیضی شکل به رنگ قرمز تیره بوجود می‌آورند. پوسته‌ها چسبناک و به رنگ سفید نقره‌ای هستند و اگر کنده شوند در زیر آنها نقاط خونریزی‌دهنده نمایان می‌شوند:علامت شبنم خونی یا Auspitz sign.بطور تیپیک سطوح اکستانسور انتهاها(آرنج‌ها و زانوها)، پوست سر و ساکروم درگیر می‌شوند. معمولاً کف دست‌ وپا و صورت درگیر نمی‌شوند. توجه: در نواحی چین دار بدن نیز بر روی ضایعات پوسته تشکیل می شود، اما در این نواحی پوسته ها از بین رفته، ماسره می شوند. بنابراین بیماری بصورت پلاکهایی قرمز رنگ با سطح صاف و ماسره نمایان می شود. شایعترین محل این حالت ناحیه گلوتئال است Gluteal Pinking. نکته: یک پلاک قرمز ثابت با حاشیه واضح روی گلنز پنیس، تظاهر شایعی از پسوریازیس است و ممکن است تنها ضایعه جلدی باشد.

10,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید