poooolshoooei

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “پولشویی”

پولشویی

اسلاید 1: موضوع: پولشوییاستاد: جناب آقای خباز دانشجو: منا رستگار

اسلاید 2: مقدمه جرم پولشویی یکی از مظاهر وآثار پیشرفت های اقتصادی در جهان امروز است بنابراین پدیده ای نوین می باشد و اکثر قوانینی که در حقوق داخلی کشورها به تصویب رسیده و مقرراتی که در صحنه جهانی مقرر گردیده است مربوط به دوران اخیر می باشد. جرم پولشویی به عنوان مصداقی از جرایم سازمان یافته محسوب می شود ودانشمندان معتقدند همانگون که جنگ سرد،مشکل قرن بیستم بود، جرایم سازمان یافته نیز مشکل قرن بیست ویکم می باشد.

اسلاید 3: اصطلاح پولشوییابتدا در دهه هفتاد در ایالات متحده آمریکا مطرح شد زیرا تجار وفروشندگان مواد مخدر وقتی مواد را به معتادان می فروختند،پول های آنان راکه بوی بدی می داد می گرفتند در حالی که آغشته به کثافت هایی بود که نزد معتادان وجود داشت. بنابراین فروشندگان ترجیح می دانند این پول ها را قبل از آنکه به حساب بانکی خود واریز کنند با مواد شیمیایی یا بخار شستشو دهند تا بو وکثیفی پول ها از بین برود پس عنوانپولشوییرواج پیدا کرد.

اسلاید 4: همچنین هنگام تفتیش منازل و اماکنی که مواد نامشروع در آنجا نگهداری می شد،اقدام به شتشوی خانه می کردند تا آنجا را از مواد آلوده وکثیف پاک کنند و این اصطلاح رایج شد واین اصطلاح رایج شد. یک نظر دیگر در مورد رواج این اصطلاح ،آن است که عده ای با زور از مردم پول می گرفتند و در کنار آن رخت شوی خانه ای درست کرده بودند تا وانمود کنند که از آن راه پول در می آورند.

اسلاید 5: وقتی گفته می شود جرم پولشویی به عنوان جرم سازمان یافته ،جرم جدیدی می باشد معنایش آن نیست که تطهیر درآمدهای نامشروع سابقه ای طولانی ندارد بلکه در جرایم علیه اموال مانند سرقت، مخفی کردن اموال مسروقه یا معامله آنها از گذشته های دور مورد جرم انگاری قرار گرفته است هر چند در حقوق جزا، این عقیده نیز وجود دارد که تصرف در اموال ناشی از سرقت یا جرایم دیگر که از سوی سارق صورت می گیرد، نتیجه منطقی جرم بوده وجرم مستقلی به حساب نمی آید.

اسلاید 6: پس منظور از جدید بودن جرم پولشویی، قرار دادن آن دسته جرایم سازمان یافته واستفاده از روش های جدید می باشد که توجه جامعه جهانی و قوانین داخلی را متوجه خود ساخته است .در کشور ما نیز این مورد در قوانین متفرقه به نام های دیگر ی پیش بینی شده بود اما در سال1386و با تصویب قانون مبارزه با پولشویی به صورت رسمی وارد ادبیات حقوقی ما شد.

اسلاید 7: تاریخچه پولشویی ازگذشته های دور مردم جهت جلوگیری از مصادره اموال و نپرداختن مالیات اموال ودارایی های خودرا از حاکمان مخفی می کردند.استرلینگ سیگریو در یکی از کتابهای خود تاریخچه چین را جمع آوری کرده است.اوتوضیح می دهد که چطور سوءاستفاده حکمرانان ازتاجران و دیگران باعث شده بود که دنبال راه هایی برای پنهان کردن ثروت های خود باشند، به نحوی که بتوانند بدون اینکه شناسایی شوند آن را از جایی به جای دیگر منتقل کنند.پس دراین صورت، تاریخچه پولشویی به 300 سال قبل بر می گردد.

اسلاید 8: مسالهپولشویی بانگرش امروزی، برای نخستین بار در سال 1979و با کشف یک چمدان حاوی ششصد میلیون نقد در فرودگاه پالرمو،که حاصل فروش مواد مخدر بود،مطرح گردید. کشفی که به تشکیل پرونده ایتالیایی-آمریکاییارتباط پیتزامنجر شد و در سال 1985 محاکمه آن بر گزار گردید.عواید حاصل از پالایش هروئین در سیسیل به وسیله پیتزا فروشی های مافیایی در نیویورک به کشورهای دیگر منتقل و تطهیر می شد.درخصوص نخستین زمان استفاده از واژه پولشویی و رواج آن، میان محققان اتفاق نظر وجود ندارد.

اسلاید 9: نظریه (1)برخی عقیده دارند که ریشه واژه پولشویی به قرن بیستم و زمانی قمار در ایالات متحده آمریکا ممنوع شد باز می گردد. در دهه 1930میلادی گانگسترهای مافیای آمریکایی(آلکاپونها)مبالغ عظیم نقدی حاصل از فعالیتهای مجرمانه خود نظیر فحشا،قمار،قاچاق مشروبات الکلی واخاذی را با بهره جویی از کسب وکارهای به ظاهر مشروع مانند تملک و اداره رختشوی خانه،صورتی مشروع وقانونی می بخشیدند. مشکل عمده این گانگسترها این بود که پول آنها به صورت نقد ومعمولا سکه بود.از طرف دیگر دستگا های رختشویی نیز سکه ای بوده و بین مردم رایج بودند. لذا ظاهر مشروعی برای وجوه مجرمانه ایجاد می کرد.

اسلاید 10: نظریه (2)گروهی دیگر انتخاب واژه پولشویی رابه خاطر مفهوم شست وشو وتطهیر کردنکه در این واژه نهفته است،می دانند زیرا در فرآیند پولشویی نیز با مجموعه ای نقل و انتقالات و اقدامات،پول های کثیف و غیر قانونی ظاهری مشروع وقانونی به خود می گیرند.نظریه3) سابقه پولشویی ومطرح شدن آن در سطح بین المللی در پی دزدیده شدن بیش از ده میلیارد دلار از درآمد کشور زئیر توسط رئیس جمهوری وقت، موبوتو و همچنین دزدیده شدن حدود شش میلیارد دلار از درآمد کشور نیجریه توسط آباچا می باشد.

5,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید