کسب و کار اقتصاد و مالی

پول و ارز و بانکداری ۱

pol-araz-bankdari1

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “پول و ارز و بانکداری ۱”

پول و ارز و بانکداری ۱

اسلاید 1: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ موضوع:نظریه های پولی

اسلاید 2: نظریات پولی کلاسیکنظریات پولی نعوکلاسیک هانظریه تقاضای پول کینز

اسلاید 3:

اسلاید 4:

اسلاید 5:

اسلاید 6: قسمت اول1-نظریات پولی کلاسیک: نظریات پولی کلاسیک ها عمدتا در قالب «نظریه مقداری پول» معرفی می شود.کلاسیک ها پول را به عنوان یک متغیر خنثی معرفی می کنند. بی طرفی یا خنثی بودن پولبه این معنی است که تغییر در ذخیره پول تنها باعث ایجاد تغییر در سطح قیمت ها شده ومتغیرهای حقیقی اقتصاد از جمله میزان بهره و اشتغال را تحت تاثیر قرار نمی دهد. از سوی دیگر کلاسیک ها پول را تنها به عنوان وسیله مبادله و سنجش ارزش در اقتصاد در نظرگرفته و معتقد بودند افراد تمامی در آمد خود را هزینه می کنند. بنابراین هیچ بخشی ازدرآمد افراد کنز نمی شود.اگر چه نظریه مقداری پول سال ها مورد پذیرش بوده است اما تنها شمار اندکی ازاقتصاددانان به نظریه مقداری محض معتقد بوده اند. طبق نظریه مقداری محض، سطح قیمت کاملا در تناسب با ذخیره پول قرار داد، و یا آن که پول تنها عاملی است که بر سطح قیمت اثر میگذارد.در ادامه به تحولاتی که به مرور زمان در نظریه مقداری پول پدیدآمدمی پردازیم.......

اسلاید 7: قسمت دوم2-نظریه مقداری پول از دید ریکاردو: نظریه مقداری پول نخستین بار توسط دیوید ریکاردو در قالب رابطه ریاضی زیر مطرح شد: M=P.T mحجم پول در گردش در یک دوره معین = Pسطح عمومی قیمت ها =Tحجم کلیه معاملات در همان دوره است = ریکاردو تساوی فوق را براساس قانون سی کهیکی از مبانی فکری کلاسیک هاست استخراج کرد. براساس این قانون، عرضه تقاضای خودرا ایجاد به این معنی که در مقابل هر واحد پولی تولید، یک واحد پولی خریدوجود خواهد داشت. بنابراین ریکاردوM حجم پول در گردش را که بیانگر تقاضای جامعه برای مصرف کالاها خدمات است با P.T که بیانگر ارزش پولی کلیه کالاها وخدمات عرضه شده در جامعه است، برابر قرار داد. از آنجا که کلاسیک ها اقتصاد را در حالت اشتغال کامل در نظر میگرفتند، Tیعنی حجم معاملات ثابت است. بنابراین طبق معادله تغییر در حجم پول مستقیما به تغییردر سطح عمومی قیمتها منجر می شود.

19,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید