مهندسی صنایع و مواد

کاربید تیتانیوم

TiC

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “کاربید تیتانیوم”

کاربید تیتانیوم

اسلاید 1: کربن(C) :کَربُن عنصری شیمیائی در جدول تناوبی با نماد شیماییC و عدد اتمی۶ است. عنصری غیر فلزی و فراوان، چهار ظرفیتی و دارای چندین شکل است. لایه‌های گرافیت آن مانند کتاب مرتب نشده‌اند، بلکه مانند کاغذ خرد شده می‌باشند. نوع خالص و متراکم آن الماس و نوع نرم و غیر متراکم آن گرافیت است.

اسلاید 2: تیتانیوم:تیتانیم نخستین بار در کورنوال بریتانیا از سوی ویلیام گرگور در سال ۱۷۰۱ شناسایی شد؛ نام این عنصر از سوی مارتین هاینریش کلاپروت از روی تیتان از اساطیر یونان انتخاب شد. این عنصر در بسیاری کانی‌ها به ویژه روتیل و ایلمنیت وجود دارد. این کانی‌ها در پوستهی زمین و سنگ کره پراکنده‌اند؛ علاوه بر این تیتانیم تقریباً در همهی موجودات زنده، سنگ‌ها، آب بدن و خاک‌ها حضور دارد.

اسلاید 3: کاربید تیتانیوم:کارباید تیتانیوم با فرم اختصاری TiC شناخته شده است.این ماده سرامیکی نسوز و مقاوم و سختی است که در مصارفی مختلفی مورد استفاده است. از لحاظ ظاهری پودری است خاکستری مایل به سیاه رنگ و از لحاظ شیمیایی خنثی است و رسانایی بالایی دارد و این ماده در شرایط خلاء، خشک و بدون فشار باید نگهداری شود در معرض هوا نباید قرار گیرد.

اسلاید 4:

اسلاید 5: روش های تولید TiC:- سل ژل- آسياكاري- سنتز با پلاسما- سنتز احتراقي فعال شده با گرمايش ماكروويو## از مهم ترین مشکلات که در سنتز TiC با استفاده از اين روش ها وجود دارد انرژي بالاي مورد نياز، پيچيدگي و زمان بر بودن فرايند، گران بودن تجهيزات و وجود ناخالصي در محصول است.مخلوط پودرهاي اكسيد تيتانيوم، منيزيم و كربن در يك ماکروویو حرارت داده شدند.محصول سنتزی توسط دستگاه پراش اشعهX و میکروسکوپ الکترونی مورد آنالیز قرارگرفته.با بررسی نتایج مشخص شد که واکنش موجود در سیستم از نوع احتراقی بوده و منجر به سنتز کامپوزیت TiC-MgOگردیده است.خالص سازی محصول طی فرایند اسیدشویی درHCl رقیق انجام و TiCخالص بدست آمد.

رایگان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دانلود رایگان