ECT

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت
تعداد اسلایدهای پاورپوینت: ۲۴ اسلاید ارائه ای کلی در مورد ETC یا شوک درمانی / شامل ۲۴ صفحه / درمان با ضربهٔ الکتریکی تشنج‌آور یا درمان با الکتروشوک، که قبلاً تحت عنوان شوک درمانی شناخته می شد، یک روش درمانی روانپزشکی است که در آن تشنج از طریق الکتریکی در بیماران ایجاد می شود تا بتواند از اختلالات روانپزشکی رهایی یابد. به طور معمول، ۷۰ تا ۱۲۰ ولت با تماس بر پوست سر بیمار برای چند ثانیه اعمال می شود.
منتشرکننده‌ی پاورپوینت
228 بازدید, 1 خرید

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “ETC چیست ؟”

ETC چیست ؟

اسلاید 1: بسم الله الرحمن الرحیم

اسلاید 2: ELECTROCONVELSIVE THERAPY(ECT) TREATING SEVERE DEPRESSION & MENTAL ILLNESS

اسلاید 3: :ECT درواقع یک روش درمانی برای اختلالات خاص وجدی روانی میباشدکه اثران وابسته به اعمال یک شوک خفیف الکتریکی به مغز از طریق الکترودهایی است که روی پوست سر(عمدتا در ناحیه گیج گاهی)قرار میگیرند. در حین اعمال شوک فرد بیهوش است ودرمان در مدت کوتاهی انجام می شود طوری که فرد پس برده می شود . RECOVERYاز 5 تا 10 دقیقه به هوش میاید و برای بهبود کامل به اتاق در نهایت پس از 30 تا 60 دقیقه بیمار حتی میتواند بیمارستان یا مرکز درمانی را ترک کند. این روش به صورتهای سرپایی و بستری قابل اعمال است.

اسلاید 4: تاریخچه:محققان برای اولین بار در سال 1930 مواد شیمیایی ویژه ای را برای درمان برخی بیماریهای روانی به بیمارها تزریق کردند. این مواد باعث ایجاد شوک (seizure) و تکان های شدید بدنی یا حالتی شبیه حمله بیماران صرعی می شد که در واقع ناشی از تغییرات بیولوژیکی در مغز بیماران بود و همین تغییرات باعث بهبود می شد. با گذشت زمان شوک الکتریکی جای این مواد شیمیایی تزریقی را گرفت و در نهایت برای اولین بار در سال 1938ECT توسط دو ایتالیایی به نامهای Bini و Cerletti معرفی گردید. پس از این استفاده از ECT به سرعت افزایش یافت تا اینکه در حدود سال 1950 داروهایی برای بیماریهای روانی مثل افسردگی ساخته شد و کم کم دارو درمانی و گفتار درمانی جای ECT را گرفت. تا اینکه دوباره در سال 1980 به ECTتوجه شد.

اسلاید 5: در گذشته و امروز ECT در گذشته: ECTمعایب دردناک وخطرناک بودنبیهوش نکردن بیمارعدم استفاده از شل کننده های عضلانیجریان الکتریکی قوی وکنترل نشدهتکان های شدید بیمار که گاهی منجر شکستگی استخوانها یا اسیب دیدگی می شدECTترس و بد گمانی مردم نسبت به اما امروزه ECT توسط یک تیم پزشکی انجام می شود و جریان الکتریکی توسط دستگاه به دقت محاسبه و اعمال می شود(20-30 میلی امپر) و با بیهوش کردن بیمار واستفاده ازmuscle-relaxant ها نه دردی وجود دارد ونه حرکات شدید اندامها

اسلاید 6: ECTعملکرد هنوز کسی به طور یقین نمی داند ECT چطور به درمان افسردگی شدید و بیماری روانی کمک می کند.اما تصور می شود که جنبه های شیمیایی عملکرد مغز در اثر عبور الکتریسیته دچار تغییراتی می شود واین تغییرات باعث ایجاد حالتی شبیه حمله صرعی SEIZURE) )و تکان های شدید عضلات و بدن می شود که در نهایت به بهبودی می انجامد. برخی هم معتقدند که شوک الکتریکی روی هیپو تالاموس اثر می گذارد و عملکرد ان را تنظیم می کند.(هیپوتالاموس در تنظیم حالت احساسی و علایم حیاتی غیر ارادی بدن نقش دارد) SEIZURE نوار مغزی حین اعمال شوک و ایجاد SEIZURE نوار مغزی در پایان

4,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در صورت عدم رضایت سفارش برگشت و وجه به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

در صورت نیاز با شماره 09353405883 در واتساپ تماس بگیرید.

افزودن به سبد خرید