Shahriyar-isfahani-sickness

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “SICKNESS”

SICKNESS

اسلاید 1: Shahriyar isfahaniموضوع : سالم بمانیم و بیماری وبا

اسلاید 2:

اسلاید 3: بیماری :هرگاه سلّول یا گروهی از سلّول ها وظیفه ی خود را به هر دلیلی درست انجام ندهند ، در فعالیت های بدن اختلال ایجاد می شود که به این حالت بیماری می گویند .[ Sickness ]

اسلاید 4: بیماری های واگیر ( مسری ) :[ contagious diseases ]به بیماری هایی که عامل آن یک موجود زنده بوده و می تواند از شخصی به شخص دیگر منتقل شود واگیر یا مسری گفته می شود.عوامل بیماری زا متعدد هستند. اما ویروس ها و باکتری ها از بقیه ، مهم ترند. بیماری های واگیر مانند : آنفلوآنزا ، سل ، دیفتری حصبه ، سرخک ، سیاه سرفه ، مخملک ، مالاریا ، ایدز و آبله .

اسلاید 5: تفاوت مهم این بیماری با بیماری دیگر ( غیرمیکروبی ) این است که با انتقال عامل بیماری زا ( میکروب ) از بیمار به افراد دیگر، آن ها نیز به این بیماری مبتلا می شوند. به همین دلیل این گونه بیماری ها را واگیردار ( قابل انتقال به دیگران ) می گویند. یعنی از فرد بیمار یا به ظاهر سالم ( ناقل ) یا محیط یا جان داران دیگر به افراد منتقل می شوند.

اسلاید 6: بیماری های غیر واگیر :[ Non communicable diseases ]بعضی از بیماری ها ، واگیر نیستند و علت ایجاد آنها ، اختلال در کار بدن است. علت این بیماری ها کمبود مواد غذایی ، عدماستفاده ی صحیح از اندام ها تصادف ، مصرف بی رویه ی بعضی از مواد غذایی ، آلودگی و یا ارثی می باشد . مانند کمبود کلسیم در غذاها که باعث ایجاد بیماری نرمی استخوان ( راشیتیسم ) در افراد می شود یا مصرف زیاد غذاهای سرخ شده و پرنمک موجب به وجود آمدن بیماری فشار خون می گردد .

اسلاید 7: نمونه هایی از بیماری های غیر واگیر :[ Examples of non communicable diseases:] انواع دیابت ( مرض قند ) ، فشار خون ، سکته ها ، قطع یا از بین رفتن و یا از کارافتادگی اندام ها ، سنگ های کلیه ، مثانه ،کیسه ی صفرا ، نرمی استخوان شکنندگی استخوان ، آپاندیسیت ، سرطان ، دیسک کمر ، زخم معده ، راشیتیسم ، گواتر و ...

اسلاید 8: میکروب :[ microbe ]کلمه ی میکروب از دو کلمه ی یونانی به معنی کوچک و زیستن گرفته شده است و به هر جاندار بسیار ریز و ذره بینی گفته می شود . به عبارت دیگر به کلیه ی جان داران میکروسکوپی ، میکروب می گویند .

اسلاید 9: انواع میکروب ها :[ Types of germs:]- آغازیان : عامل برخی بیماری ها هستند؛ مانند : اسهال خونی و مالاریا- قارچ های تک سلولی : عامل برخی بیماری ها هستند ؛ مانند : کچلی ، زخم لای پای انگشتان- باکتری ها : عامل برخی بیماری ها هستند ؛ مانند: حصبه ، وبا ، کزاز ، سل ، طاعون و فاسد شدن دندان- ویروس ها : عامل برخی بیماری ها هستند : مانند: آبله ، فلج اطفال ، سرخک ، هاری و آنفلوآنزا

اسلاید 10: [ Cholera ]بیماری وبا با یکی از بیماریهای واگیر عفونی است که فقط در انسان ایجاد بیماری می‌کند . عامل بیماریزایی وبا یک باکتری به نام ویبریو کلرا است و این بیماری در اثر سم تولید شده از این باکتری که در روده کوچک تکثیر می‌یابد، ظاهر می‌شود . این بیماری چون اولین بار در منطقه‌ای به نام التور در آفریقا پیدا شد ، به این نام مشهور می‌باشد . عامل بیماری مدت زیادی در آب زنده می‌ماند و در مناطقی که سطح آبهای زیر زمینی آن بالا است ، بیشتر شایع است و بیشتر عامل بیماریزا از طریق مدفوع و فاضلاب قابل انتقال است .

اسلاید 11: تصویر بیماری وبا[ Cholera image ]

اسلاید 12: [ Thank you for your attention ]

رایگان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دانلود رایگان