Nano-composit

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.


  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت
نانوکامپوزیتها تعریفی مشابه کامپوزیتها دارند با این تفاوت که در آنها حداقل یکی از سه بعد )طول، عرض یا ارتفاع( فیلر در محدوده نانومتری باشد. علت استفاده از کامپوزیت، ایجاد یا بهبود خواصی است که در حالت عادی در ماده زمینه به تنهایی وجود ندارد. اما در بسیاری مواقع در ازای ایجاد یا بهبود این خواص ممکن است تعدادی دیگر از خواص مطلوب ماده تضعیف شوند. به عنوان مثال، استفاده از فیلرهای با ضریب یانگ بالا در کامپوزیتها موجب افزایش سفتی ماده موردنظر میشود، اما در ازای ایجاد این خاصیت، دو ویژگی دیگر یعنی تنش تسلیم و چقرمگی کاهش مییابد. نانوکامپوزیتها در مقایسه با کامپوزیتها این مزیت را دارند که با افزودن نانوفیلر، مدول یانگ افزایش مییابد ولی وضعیت تنش تسلیم و چقرمگی چندان نامطلوب نمیشود. حتی در مواردی در نانوکامپوزیتها هر دو پارامتر تنش تسلیم و چقرمگی نیز بهبود مییابد. این نوع ویژگی که بهبود یک ویژگی مفید، ویژگی مفید دیگری را کاهش ندهد برتری نانوکامپوزیتها بر کامپوزیت هاست.
منتشرکننده‌ی پاورپوینت
540 بازدید, 0 خرید

امتیاز

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “Nano composit”

Nano composit

اسلاید 1: روش های تولید پرکاربرد در نانوکامپوزیت ها

اسلاید 2: فهرست2فصل یکتعریف نانو کامپوزیت ها.................................... 4 تقسیم بندی نانو کامپوزیت ها........................... 5فصل دوساخت نانو کامپوزیت ها.................................... 9نانو کامپوزیت های پلیمری................................ 14نانو کامپوزیت با پایه فلزی................................. 19نانو کامپوزیت های سرامیکی............................ 23فصل 3کاربرد نانوکامپوزیت ها............................ 26 مزایا و معایب نانوکامپوزیت ها................. 30

اسلاید 3: فصل یکمعرفی نانوکامپوزیت ها

اسلاید 4: تعریف نانو کامپوزیت هانانوکامپوزیتها تعریفی مشابه کامپوزیتها دارند با این تفاوت که در آنها حداقل یکی از سه بعد )طول، عرض یا ارتفاع( فیلر در محدوده نانومتری باشد.علت استفاده از کامپوزیت، ایجاد یا بهبود خواصی است که در حالت عادی در ماده زمینه به تنهایی وجود ندارد. اما در بسیاری مواقع در ازای ایجاد یا بهبود این خواص ممکن است تعدادی دیگر از خواص مطلوب ماده تضعیف شوند. به عنوان مثال، استفاده از فیلرهای با ضریب یانگ بالا در کامپوزیتها موجب افزایش سفتی ماده موردنظر میشود، اما در ازای ایجاد این خاصیت، دو ویژگی دیگر یعنی تنش تسلیم و چقرمگی کاهش مییابد. نانوکامپوزیتها در مقایسه با کامپوزیتها این مزیت را دارند که با افزودن نانوفیلر، مدول یانگ افزایش مییابد ولی وضعیت تنش تسلیم و چقرمگی چندان نامطلوب نمیشود.حتی در مواردی در نانوکامپوزیتها هر دو پارامتر تنش تسلیم و چقرمگی نیز بهبود مییابد. این نوع ویژگی که بهبود یک ویژگی مفید، ویژگی مفید دیگری را کاهش ندهد برتری نانوکامپوزیتها بر کامپوزیت هاست.4

24,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در صورت عدم رضایت سفارش برگشت و وجه به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

در صورت نیاز با شماره 09353405883 در واتساپ، ایتا و روبیکا تماس بگیرید.

افزودن به سبد خرید