نحوه ساخت پاورپوینت

قسمت ۵: وارد کردن متن و اصول آن در پاورپوینت

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

در صورتی که تا پیش از این از پاورپوینت استفاده نکرده‌اید، لازم است تا مواردی را در خصوص نحوه کار کردن با متن و نوشته (Text) بیاموزید. در این درس شما با فرمان‌های, Format Cut ,Copy ,Paste آشنا می‌شوید. قبل از جابه جا کردن (Move) یا چینش متن لازم است آن‌ را ابتدا انتخاب کنید، …

در صورتی که تا پیش از این از پاورپوینت استفاده نکرده‌اید، لازم است تا مواردی را در خصوص نحوه کار کردن با متن و نوشته (Text) بیاموزید. در این درس شما با فرمان‌های, Format Cut ,Copy ,Paste آشنا می‌شوید.

قبل از جابه جا کردن (Move) یا چینش متن لازم است آن‌ را ابتدا انتخاب کنید، در پایان متن کلیک کنید و سپس با حرکت ماوس آن‌ را انتخاب کنید. می‌توانید با کشیدن متن یا اصطلاحاً Drag، متن انتخاب شده را به نقطه دلخواه ببرید. روش دیگر برای انتقال متن استفاده از فرمان Cut است. به روش بالا متن را انتخاب کنید سپس با استفاده از فرمان‌های Cut متن را از محل مربوطه بریده و در جای دیگر چسبانیده یا Paste کنید.

کپی کردن متن

علاوه بر روش بالا و استفاده از آیکون‌های مربوطه شما می‌توانید با انتخاب متن و سپس انجام کلیک راست بر آن، کلیه فرمان‌های مورد نیاز خود را از منوی ایجاد شده انتخاب کنید.

فرمت کردن نوشته (Format)

یک متن فرمت شده یا پرداخت شده می‌تواند توجه مخاطبان را به بخش‌هایی از ارائه شما جلب کرده و بر نکات مهم تاکید ورزد. در پاورپوینت چند گزینه برای این کار پیش بینی شده است که شامل:

۱) تغییر اندازه فونت نوشته

۲) تغییر رنگ نوشته

۳) چینش مطالب در وسط یا کناره‌های صفحه نمایش می‌باشد.

به تصویر زیر دقت کنید:

چینش وسط چین متن

پاورپوینت ۲۰۱۶ همچنین امکان اجرای فرمت‌های متنی مختلف  شامل مواردی چون توپُر شدن (Bold )، مورب شدن (Italic)، سایه‌دار شدن (Text shadow)، و خط دار شدن نوشته (underline)، تغییر اندازه متن با استفاده از آیکون‌های Shrink font ، اسکریپت‌ها (Subscript& superscript) را فراهم می‌کند.

برای اجرای دستورات فوق کافی است در سربرگ مربوط به فونت و قلم وارد شده و گزینه‌های دلخواه را برای تغییر انتخاب کنیم.

تغییر فونت متن در پاورپوینت

یکی از خدمات مجموعه‌ی ppt.ir ساخت پاورپوینت‌های حرفه‌ای برای کسب‌وکارها و سازمان‌های مختلف است. در این خصوص می‌توانید به صفحه سفارش ساخت پاورپوینت سر بزنید یا با ما تماس بگیرید.

info@ppt.ir

0 دیدگاه برای “قسمت ۵: وارد کردن متن و اصول آن در پاورپوینت”

دیدگاهی برای این مطلب نوشته نشده است.

اولین دیدگاه را برای “قسمت ۵: وارد کردن متن و اصول آن در پاورپوینت” بنویسید.

نوشته‌های مرتبط:

روانشناسی و روانپزشکی

“کشیش ریک وارن، نویسنده ی کتاب زندگی هدفمند، درباره ی بحرانی که در تعیین هدف زندگی، بدنبال موفقیت خیره کننده ی کتابش، با آن مواجه شد ، صحبت می کند. وی درباره ی عقیده اش توضیح می دهد که هدف خدا این است که هرکدام از ما از استعدادها و توانایی هایمان برای انجام کارهای …

علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی

۵۰ میلیارد دلار برای خرج کردن به شما داده شده، که با آن می توانید اول بیماری ایدز و یا گرمایش زمین را حل کنید؟ بیورن لومبرگ دانشمند علوم سیاسی از کشور دانمارک پاسخ های شگفت انگیزی دارد.

علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی

نیت سیلور برای سوالات بحث‌برانگیز درباره‌‍‌ی نژاد در سیاست پاسخ‌هایی دارد. آیا در بعضی جاها، نژاد اوباما، به رای‌هایش ضربه زد؟ افسانه و آمار در این سخنرانی جذاب با هم در تضادند، و در پایان، به این بینش می‌رسیم که چه‌طور برنامه ریزی برای شهر، می‌تواند مدارا را ترویج دهد.