نحوه ساخت پاورپوینت

قسمت ۵: وارد کردن متن و اصول آن در پاورپوینت

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

در صورتی که تا پیش از این از پاورپوینت استفاده نکرده‌اید، لازم است تا مواردی را در خصوص نحوه کار کردن با متن و نوشته (Text) بیاموزید. در این درس شما با فرمان‌های, Format Cut ,Copy ,Paste آشنا می‌شوید. قبل از جابه جا کردن (Move) یا چینش متن لازم است آن‌ را ابتدا انتخاب کنید، …

در صورتی که تا پیش از این از پاورپوینت استفاده نکرده‌اید، لازم است تا مواردی را در خصوص نحوه کار کردن با متن و نوشته (Text) بیاموزید. در این درس شما با فرمان‌های, Format Cut ,Copy ,Paste آشنا می‌شوید.

قبل از جابه جا کردن (Move) یا چینش متن لازم است آن‌ را ابتدا انتخاب کنید، در پایان متن کلیک کنید و سپس با حرکت ماوس آن‌ را انتخاب کنید. می‌توانید با کشیدن متن یا اصطلاحاً Drag، متن انتخاب شده را به نقطه دلخواه ببرید. روش دیگر برای انتقال متن استفاده از فرمان Cut است. به روش بالا متن را انتخاب کنید سپس با استفاده از فرمان‌های Cut متن را از محل مربوطه بریده و در جای دیگر چسبانیده یا Paste کنید.

کپی کردن متن

علاوه بر روش بالا و استفاده از آیکون‌های مربوطه شما می‌توانید با انتخاب متن و سپس انجام کلیک راست بر آن، کلیه فرمان‌های مورد نیاز خود را از منوی ایجاد شده انتخاب کنید.

فرمت کردن نوشته (Format)

یک متن فرمت شده یا پرداخت شده می‌تواند توجه مخاطبان را به بخش‌هایی از ارائه شما جلب کرده و بر نکات مهم تاکید ورزد. در پاورپوینت چند گزینه برای این کار پیش بینی شده است که شامل:

۱) تغییر اندازه فونت نوشته

۲) تغییر رنگ نوشته

۳) چینش مطالب در وسط یا کناره‌های صفحه نمایش می‌باشد.

به تصویر زیر دقت کنید:

چینش وسط چین متن

پاورپوینت ۲۰۱۶ همچنین امکان اجرای فرمت‌های متنی مختلف  شامل مواردی چون توپُر شدن (Bold )، مورب شدن (Italic)، سایه‌دار شدن (Text shadow)، و خط دار شدن نوشته (underline)، تغییر اندازه متن با استفاده از آیکون‌های Shrink font ، اسکریپت‌ها (Subscript& superscript) را فراهم می‌کند.

برای اجرای دستورات فوق کافی است در سربرگ مربوط به فونت و قلم وارد شده و گزینه‌های دلخواه را برای تغییر انتخاب کنیم.

تغییر فونت متن در پاورپوینت

یکی از خدمات مجموعه‌ی ppt.ir ساخت پاورپوینت‌های حرفه‌ای برای کسب‌وکارها و سازمان‌های مختلف است. در این خصوص می‌توانید به صفحه سفارش ساخت پاورپوینت سر بزنید یا با ما تماس بگیرید.

info@ppt.ir

0 دیدگاه برای “قسمت ۵: وارد کردن متن و اصول آن در پاورپوینت”

دیدگاهی برای این مطلب نوشته نشده است.

اولین دیدگاه را برای “قسمت ۵: وارد کردن متن و اصول آن در پاورپوینت” بنویسید.

نوشته‌های مرتبط:

فیلم ارائه‌های جذاب

میوا ماتریک، با استفاده از انیمیشن، نورپردازی و سایه‌ ی متحرک خودش، یک قطعه ی آرامش بخش و بسیار زیبا در مورد شناخت درون و بیرون اجرا می‌کند. ۱۰ دقیقه از وقتتان را به غوطه‌ور شدن در این قطعه اختصاص دهید. با نماهنگی از آنا اکسیژن، میرا، کارولین کفلین و میلیسی.

علوم پایه

در این نمایش اسلاید جدید، که اولین نمایش آن بر تی.ای.دی. دات کام می باشد، آل گور شواهدی را نشان می دهد دال بر اینکه سرعت تغییر آب و هوا ممکن است بدتر از آنچه دانشمندان تخمین زده اند باشد. او ما را به عمل تشویق می کند.

روانشناسی و روانپزشکی

آیا تا بحال حس کردین که هیچ کس حاضر نیست به حرف هاتون فکر کنه؟ اینجا جولین ترژر برای کمک آماده است. در این سخنرانی مفید، متخصص صدا چگونه های داشتن یک مکالمه قوی رو نشون میده – بوسیله تمرینات ساده صوتی تا نکاتی برای اینکه چطوری مکالمه کنیم. یک سخنرانی که ممکنه کمک کنه …