نحوه ساخت پاورپوینت

قسمت ۵: وارد کردن متن و اصول آن در پاورپوینت

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

در صورتی که تا پیش از این از پاورپوینت استفاده نکرده‌اید، لازم است تا مواردی را در خصوص نحوه کار کردن با متن و نوشته (Text) بیاموزید. در این درس شما با فرمان‌های, Format Cut ,Copy ,Paste آشنا می‌شوید. قبل از جابه جا کردن (Move) یا چینش متن لازم است آن‌ را ابتدا انتخاب کنید، …

در صورتی که تا پیش از این از پاورپوینت استفاده نکرده‌اید، لازم است تا مواردی را در خصوص نحوه کار کردن با متن و نوشته (Text) بیاموزید. در این درس شما با فرمان‌های, Format Cut ,Copy ,Paste آشنا می‌شوید.

قبل از جابه جا کردن (Move) یا چینش متن لازم است آن‌ را ابتدا انتخاب کنید، در پایان متن کلیک کنید و سپس با حرکت ماوس آن‌ را انتخاب کنید. می‌توانید با کشیدن متن یا اصطلاحاً Drag، متن انتخاب شده را به نقطه دلخواه ببرید. روش دیگر برای انتقال متن استفاده از فرمان Cut است. به روش بالا متن را انتخاب کنید سپس با استفاده از فرمان‌های Cut متن را از محل مربوطه بریده و در جای دیگر چسبانیده یا Paste کنید.

کپی کردن متن

علاوه بر روش بالا و استفاده از آیکون‌های مربوطه شما می‌توانید با انتخاب متن و سپس انجام کلیک راست بر آن، کلیه فرمان‌های مورد نیاز خود را از منوی ایجاد شده انتخاب کنید.

فرمت کردن نوشته (Format)

یک متن فرمت شده یا پرداخت شده می‌تواند توجه مخاطبان را به بخش‌هایی از ارائه شما جلب کرده و بر نکات مهم تاکید ورزد. در پاورپوینت چند گزینه برای این کار پیش بینی شده است که شامل:

۱) تغییر اندازه فونت نوشته

۲) تغییر رنگ نوشته

۳) چینش مطالب در وسط یا کناره‌های صفحه نمایش می‌باشد.

به تصویر زیر دقت کنید:

چینش وسط چین متن

پاورپوینت ۲۰۱۶ همچنین امکان اجرای فرمت‌های متنی مختلف  شامل مواردی چون توپُر شدن (Bold )، مورب شدن (Italic)، سایه‌دار شدن (Text shadow)، و خط دار شدن نوشته (underline)، تغییر اندازه متن با استفاده از آیکون‌های Shrink font ، اسکریپت‌ها (Subscript& superscript) را فراهم می‌کند.

برای اجرای دستورات فوق کافی است در سربرگ مربوط به فونت و قلم وارد شده و گزینه‌های دلخواه را برای تغییر انتخاب کنیم.

تغییر فونت متن در پاورپوینت

یکی از خدمات مجموعه‌ی ppt.ir ساخت پاورپوینت‌های حرفه‌ای برای کسب‌وکارها و سازمان‌های مختلف است. در این خصوص می‌توانید به صفحه سفارش ساخت پاورپوینت سر بزنید یا با ما تماس بگیرید.

info@ppt.ir

0 دیدگاه برای “قسمت ۵: وارد کردن متن و اصول آن در پاورپوینت”

دیدگاهی برای این مطلب نوشته نشده است.

اولین دیدگاه را برای “قسمت ۵: وارد کردن متن و اصول آن در پاورپوینت” بنویسید.

نوشته‌های مرتبط:

اخلاق

سوآمی دینندا سرسوتی، درباره ی مراقبه ی شخصی و به دست آوردن حس حقیقی شفقت بر خلق سخن می گوید. او خودشناسی را، قدم به قدم، به ما می آموزد: از بی پناهی دوران نوزادی، تا دلیری ایثارگرانه.

علوم مهندسی

ما در هر جای دیگری از کهکشان چگونه زندگی خواهیم کرد؟ بر روی زمین، منابع طبیعی برای ساخت سازه‌ها فراوان هستند، ولی ارسال این مواد با خودمان در آن بالا به ماه یا مریخ بسیار سخت و هزینه‌بر است. با خاویر د کستلیر، کسی که طرحی اساسی برای استفاده از روبات‌ها و خاک موجود در …

آشپزی

هومارو کانتو و بن روچ مدیر “موتو”،‏ از یک رستوران در شیکاگو آمدند که راه های جدید طبخ و خوردن غذاها را امتحان کنند. ولی در ورای تفریح و تبدیل طعم ها، آن ها یک هدف جدی دارند: آیا ما می توانیم از تکنولوژی جدید غذایی به خوبی استفاده کنیم؟