نحوه ساخت پاورپوینت

قسمت ۲۷: اسلاید مستر (۲)

۲۶ اسفند ۱۳۹۶

ایجاد طرح‌بندی جدید Layout یکی از ویژگی‌های قدرتمند اسلاید مستر خلق طرح‌بندی‌های جدید است. ایجاد طرح‌بندی یکی از روش‌های ساده و در عین حال موثر برای جذاب‌تر کردن اراده شماست. می‌توانید از این ویژگی حتی برای خلق یک پس زمینه جدید استفاده کنید. ۱) در سربرگ Slide Master به نمای Slide Master view بروید و …

ایجاد طرح‌بندی جدید Layout
یکی از ویژگی‌های قدرتمند اسلاید مستر خلق طرح‌بندی‌های جدید است. ایجاد طرح‌بندی یکی از روش‌های ساده و در عین حال موثر برای جذاب‌تر کردن اراده شماست. می‌توانید از این ویژگی حتی برای خلق یک پس زمینه جدید استفاده کنید.

۱) در سربرگ Slide Master به نمای Slide Master view بروید و گزینه Insert layout را انتخاب کنید.

ایجاد طرح بندی جدید Layout

۲) طرح‌بندی جدید اسلاید یا New layout نمایان خواهدشد.

طرح بندی جدید اسلاید

۳) طرح‌بندی شامل مواردی از قبیل title یا عنوان و به طور پیش فرض گیره‌های مکانی زیرین (Footers) خواهد بود. بر روی جعبه‌های title و Footers کلیک کرده و آن‌ها را فعال یا غیرفعال کنید.

طرح بندی جدید

۴) می‌توانید اکنون پس‌زمینه (Back Ground)، اشکال و عکس‌های مورد نظر خود را به طرح‌بندی اضافه کنید. همچنین می‌توانید گیره‌های مکانی موجود یا اشکال پیشین را حذف یا جابجا کنید.

انتخاب پس زمینه در اسلاید مستر

۵) برای اضافه‌کردن گیره‌های مکانی جدید، روی قسمت پایینی گزینه ‌Insert placeholder کلیک کنید. از میان گیره‌های مکانی ارایه شده، یکی را به سلیقه خود انتخاب نمایید. در نمونه زیر Picture انتخاب شده است.

اضافه کردن عکس به اسلاید مستر

۶) بر روی گیره مکانی انتخاب شده کلیک کنید و با استفاده از کشیدن Drag آن‌را بر روی طرح‌بندی خود بیاندازید. شما اکنون طرح‌بندی جدیدی را در اختیار دارید که می‌توانید به جای طرح‌بندی‌های قبلی و پیش فرض از آن استفاده کنید.

یکی از خدمات مجموعه‌ی ppt.ir ساخت پاورپوینت‌های حرفه‌ای برای کسب‌وکارها و سازمان‌های مختلف است. در این خصوص می‌توانید به صفحه سفارش ساخت پاورپوینت سر بزنید یا با ما تماس بگیرید.
info@ppt.ir

0 دیدگاه برای “قسمت ۲۷: اسلاید مستر (۲)”

دیدگاهی برای این مطلب نوشته نشده است.

اولین دیدگاه را برای “قسمت ۲۷: اسلاید مستر (۲)” بنویسید.

نوشته‌های مرتبط:

علوم مهندسی

“ما شروع به ساکن شدن در فضا خواهیم کرد”، این را آنجلو ورمولن که فرمانده ای در ناسا است می گوید. “این ممکن است ۵۰ سال طول بکشد یا ممکن است ۵۰۰ سال طول بکشد، اما این اتفاق خواهد افتاد.” در این بحث جذاب، عضو ارشد TED برخی از کار رسمی خود را برای حصول …

سیاست و قانون‌گذاری

سامانتا پاور داستان قهرمان پیچیده ای را تعریف می کند، سرجیو ویرا دمیلو. این دیپلمات سازمان ملل، بر روی خط نازک اخلاقی راه می رفت، در بحرانها با بدترین دیکتاتورهای جهان برای کمک به مردم مذاکره می کرد. این داستانی است شگفت انگیز در مورد فردی آتشین مزاج.

جذاب و کاربردی در ارائه

هفته گذشته نکاتی عملی در باره ظاهر یک اسلاید برای ارائه عالی آوردیم، در این بخش به نکاتی اشاره می‌کنیم که با رعایت آن می‌توان نتایج خیره‌کننده‌ای ایجاد کرد، با ما همراه باشید. ۷- از bullet point درست استفاده کنید. این روشی عالی برای گفتن فهرست وار هر چیزی که نیاز دارید می‌باشد به گونه‌ای که …