نحوه ساخت پاورپوینت

قسمت ۲۷: اسلاید مستر (۲)

۲۶ اسفند ۱۳۹۶

ایجاد طرح‌بندی جدید Layout یکی از ویژگی‌های قدرتمند اسلاید مستر خلق طرح‌بندی‌های جدید است. ایجاد طرح‌بندی یکی از روش‌های ساده و در عین حال موثر برای جذاب‌تر کردن اراده شماست. می‌توانید از این ویژگی حتی برای خلق یک پس زمینه جدید استفاده کنید. ۱) در سربرگ Slide Master به نمای Slide Master view بروید و …

ایجاد طرح‌بندی جدید Layout
یکی از ویژگی‌های قدرتمند اسلاید مستر خلق طرح‌بندی‌های جدید است. ایجاد طرح‌بندی یکی از روش‌های ساده و در عین حال موثر برای جذاب‌تر کردن اراده شماست. می‌توانید از این ویژگی حتی برای خلق یک پس زمینه جدید استفاده کنید.

۱) در سربرگ Slide Master به نمای Slide Master view بروید و گزینه Insert layout را انتخاب کنید.

ایجاد طرح بندی جدید Layout

۲) طرح‌بندی جدید اسلاید یا New layout نمایان خواهدشد.

طرح بندی جدید اسلاید

۳) طرح‌بندی شامل مواردی از قبیل title یا عنوان و به طور پیش فرض گیره‌های مکانی زیرین (Footers) خواهد بود. بر روی جعبه‌های title و Footers کلیک کرده و آن‌ها را فعال یا غیرفعال کنید.

طرح بندی جدید

۴) می‌توانید اکنون پس‌زمینه (Back Ground)، اشکال و عکس‌های مورد نظر خود را به طرح‌بندی اضافه کنید. همچنین می‌توانید گیره‌های مکانی موجود یا اشکال پیشین را حذف یا جابجا کنید.

انتخاب پس زمینه در اسلاید مستر

۵) برای اضافه‌کردن گیره‌های مکانی جدید، روی قسمت پایینی گزینه ‌Insert placeholder کلیک کنید. از میان گیره‌های مکانی ارایه شده، یکی را به سلیقه خود انتخاب نمایید. در نمونه زیر Picture انتخاب شده است.

اضافه کردن عکس به اسلاید مستر

۶) بر روی گیره مکانی انتخاب شده کلیک کنید و با استفاده از کشیدن Drag آن‌را بر روی طرح‌بندی خود بیاندازید. شما اکنون طرح‌بندی جدیدی را در اختیار دارید که می‌توانید به جای طرح‌بندی‌های قبلی و پیش فرض از آن استفاده کنید.

یکی از خدمات مجموعه‌ی ppt.ir ساخت پاورپوینت‌های حرفه‌ای برای کسب‌وکارها و سازمان‌های مختلف است. در این خصوص می‌توانید به صفحه سفارش ساخت پاورپوینت سر بزنید یا با ما تماس بگیرید.
info@ppt.ir

0 دیدگاه برای “قسمت ۲۷: اسلاید مستر (۲)”

دیدگاهی برای این مطلب نوشته نشده است.

اولین دیدگاه را برای “قسمت ۲۷: اسلاید مستر (۲)” بنویسید.

نوشته‌های مرتبط:

سایر

پس از سخنرانی در TED2007 که راجع به عظمت های فیزیک بود، مُری گِل-مان یک سخنرانی سریع دربارهٔ یک علاقهً دیگرش ایراد می کند: یافتن نیای زبان های امروزی.

علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی

سیاست های محلی — مدارس، منطقه بندی، انتخابات شوراها — هرکجا زندگی کنیم بر ما اثر می گذارند. پس چرا بیشتر مردم عملا مشارکت نمی کنند؟ این بی تفاوتی است؟ ” دیو مسلین ” می گوید نه! او ۷ مانعی که ما را از مشارکت در جوامع خودمان باز می دارند، حتی وقتی به راستی …

نحوه ساخت پاورپوینت

زمانی که شما نیاز دارید تا یک ارائه تصویری زیبا و جذاب داشته باشید، پاورپوینت یک ابزار بسیار کارآمد است که با بهره‌مندی از امکانات مختلفی همچون تلفیق متن، عکس، فیلم، صوت و … می‌تواند تجربه یک ارائه خوب و به یاد ماندنی را در ذهن مخاطبانتان برجای بگذارد. استفاده از پاورپوینت در ارائه‌ها باعث می‌شود …