نحوه ساخت پاورپوینت

قسمت ۲۷: اسلاید مستر (۲)

۲۶ اسفند ۱۳۹۶

ایجاد طرح‌بندی جدید Layout یکی از ویژگی‌های قدرتمند اسلاید مستر خلق طرح‌بندی‌های جدید است. ایجاد طرح‌بندی یکی از روش‌های ساده و در عین حال موثر برای جذاب‌تر کردن اراده شماست. می‌توانید از این ویژگی حتی برای خلق یک پس زمینه جدید استفاده کنید. ۱) در سربرگ Slide Master به نمای Slide Master view بروید و …

ایجاد طرح‌بندی جدید Layout
یکی از ویژگی‌های قدرتمند اسلاید مستر خلق طرح‌بندی‌های جدید است. ایجاد طرح‌بندی یکی از روش‌های ساده و در عین حال موثر برای جذاب‌تر کردن اراده شماست. می‌توانید از این ویژگی حتی برای خلق یک پس زمینه جدید استفاده کنید.

۱) در سربرگ Slide Master به نمای Slide Master view بروید و گزینه Insert layout را انتخاب کنید.

ایجاد طرح بندی جدید Layout

۲) طرح‌بندی جدید اسلاید یا New layout نمایان خواهدشد.

طرح بندی جدید اسلاید

۳) طرح‌بندی شامل مواردی از قبیل title یا عنوان و به طور پیش فرض گیره‌های مکانی زیرین (Footers) خواهد بود. بر روی جعبه‌های title و Footers کلیک کرده و آن‌ها را فعال یا غیرفعال کنید.

طرح بندی جدید

۴) می‌توانید اکنون پس‌زمینه (Back Ground)، اشکال و عکس‌های مورد نظر خود را به طرح‌بندی اضافه کنید. همچنین می‌توانید گیره‌های مکانی موجود یا اشکال پیشین را حذف یا جابجا کنید.

انتخاب پس زمینه در اسلاید مستر

۵) برای اضافه‌کردن گیره‌های مکانی جدید، روی قسمت پایینی گزینه ‌Insert placeholder کلیک کنید. از میان گیره‌های مکانی ارایه شده، یکی را به سلیقه خود انتخاب نمایید. در نمونه زیر Picture انتخاب شده است.

اضافه کردن عکس به اسلاید مستر

۶) بر روی گیره مکانی انتخاب شده کلیک کنید و با استفاده از کشیدن Drag آن‌را بر روی طرح‌بندی خود بیاندازید. شما اکنون طرح‌بندی جدیدی را در اختیار دارید که می‌توانید به جای طرح‌بندی‌های قبلی و پیش فرض از آن استفاده کنید.

یکی از خدمات مجموعه‌ی ppt.ir ساخت پاورپوینت‌های حرفه‌ای برای کسب‌وکارها و سازمان‌های مختلف است. در این خصوص می‌توانید به صفحه سفارش ساخت پاورپوینت سر بزنید یا با ما تماس بگیرید.
info@ppt.ir

0 دیدگاه برای “قسمت ۲۷: اسلاید مستر (۲)”

دیدگاهی برای این مطلب نوشته نشده است.

اولین دیدگاه را برای “قسمت ۲۷: اسلاید مستر (۲)” بنویسید.

نوشته‌های مرتبط:

اقتصاد و مالی

ما تصاویر منفی آفریقا را می شناسیم- گرسنگی و بیماری، تنشها و فساد. اما نگوزی اوکونجو-اویآلا می گوید که داستانی دیگر در بسیاری از کشورهای آفریقایی در حال اتفاق است که کمتر صحبت از آن شده: داستان بازسازی رشد اقتصادی و فرصتهای تجاری.

جذاب و کاربردی در ارائه

می‌توانید پاورپوینت را به شکل یک برنامه بازاریابی تصور کنید که در آن مجموعه‌ای از مهارت‌ها از قبیل: نمایش مهارت‌های ارائه، تکنیک‌های نوشتاری و احتمالاً یک سبک شخصی مورد نیاز است. در صورتی که پاورپوینت ما با مشکلاتی از قبیل فونت‌های نامتعارف، لینک‌های شکسته و … مواجه باشد، ممکن است به شکست پروژه خود فکر …

علوم پایه

از اولین باری که شروع به گرفتن عکس از زیر آبها شدیم، بشر بدنبال ماهی مرکب غول آسا (آرکی تئوتیس) بوده است. اما حیوان شکارچی دست نیافتنی اعماق دریا هیچوقت در معرض دید دوربین قرار نگرفت. ادیت ویدر، اقیانوس شناس و نوآفرین، درک اصلی و کار گروهی که منجر به گرفتن فیلم از ماهی مرکب …