سایر آموزش

دانستنی ها

danestaniha

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “دانستنی ها”

دانستنی ها

اسلاید 1: 1.بی خوابی سریع تر از نخوردن غذا،باعث مرگ انسان می شود۲.آب داغ زودتر از آب سرد یخ می زند۳.حافظه ماهی قرمز فقط ۳ ثانیه است۴.کرم ها از روی بوی محیط شب و روز را تشخیص می دهند۵.انسان قادر است ۱۰۰۰۰ نوع بوی مختلف را تشخیص دهد۶.گربه ها مزه شیرین را تشخیص نمی دهند

اسلاید 2: فنلاند از 179 هزار و 585 جزیره تشکیل شده است. ـ زنبورها از بوی عرق بدشان می‌آید و به کسی که به نوعی بدنش بو دهد یا عطر و ادکلن زده باشد حمله می‌کند. ـ انسان با خوردن 20 نیش از زنبور عسل در آن واحد خواهد مرد. ـ‌ از بین رنگها رنگ سفید برای زنبور عسل آرامش دهنده و رنگ قهوه ای ناراحت کننده است.

اسلاید 3: ـ از آنجا که زنبور عسل بی نظمی را دوست ندارد،‌ اگر جلوی کندوی آنها بایستید و مانع رفت و آمد آنها شوید به شما حمله خواهند کرد. ـ بدن زنبور داران در برابر نیش زنبورها مقاوم می‌شود و اغلب می‌توانند بیش از صد عدد نیش زنبور عسل را تحمل کنند و احساس ناراحتی هم نکنند. ـ نور خورشید فقط تا عمق 400 متری آب دریا نفوذ می‌کند.

اسلاید 4: ـ سختی آب مشابه سختی بتن است. ـ رعد و برقی به طول 6/1 کیلومتر دارای الکتریسیته کافی برای روشن کردن یک میلیون لامپ است. ـ‌ هنگام صحبت برای بیا ن هر کلمه 72 ماهیچه به کار گرفته می‌شود. ـ لایه پوستی که آرنج را پوشانده است هر 10 روز یکبار عوض می‌شود. ـ خون میگوها آبی رنگ است، عنکبوتها خونی روشن و شفاف دارند.

اسلاید 5: - خون ملخ ها سفید رنگ است.ـ دانه نوعی درخت غول پیکر از خانواده کاج فقط 005/0 گرم وزن دارد. ـ 85% گیاهان در اقیانوسها رشد میکنند. ـ زرافه تازه متولد شده 2 متر قد دارد. .زرافه می تواند با زبانش گوش های خود را تمیز کند .

اسلاید 6: ـ زرافه همواره ایستاده وضع حمل می‌کند و نوزادش از فاصله 180 سانتیمتری به زمین میافتد.انسان بالغ روزانه به هنگام کارهای سخت ممکن است تا 15 لیتر عرق کنند. ـ وزن کوه یخی متوسط الحجم 20 میلیون تن است. ـ مردم فیلیپین به بیش از هزار لهجه سخن میگویند. ـ کره زمین سالانه شاهد بیش از 50 هزار زمین لرزه است.

اسلاید 7: ـ تا سه هزار سال پیش عمر متوسط مردم مصر 30 سال بود. ـ قدرت سیب در تحریک دستگاه عصبی از کافئین بیشتر است. ـ پنگوئن تنها شناگری است که نمیتواند پرواز کند. ـ دندان انسان چندین برابر از صخره محکمتر و سخت تر است. ـ ادیسون 1097 اختراع داشته است. ـ در هر قطره آب 3300 میلیون اتم وجود دارد.

اسلاید 8: ـ قلب فیل در هر دقیقه 200 بار می‌تپد. ـ تنها موجودی که میتواند به پشت بخوابد انسان است.ـ ابوعلی سینا درحدود 238جلدکتاب نوشته است. ـ ارسطو2000سال پیش ویتامین A را کشف کرد و آن را برای چشم مفید دانست. ـ وزن چشم زرافه دو برابرمغزآن است. ـ کره مریخ با سرعت240کیلومتردر ساعت به دور خورشید می گردد.

اسلاید 9: ـ حروف ابجد از الفبای مردم فنیقیه اقتباس شده است. ـ نخستین تقویم شمسی که شناخته شدتقویم مصریان است. ـ کرمهای ابریشم در 56 روز86 هزار برابر وزن خود غذا می خورند. اگر تخم مار را به زمین بیندازیم نمی شکند بلکه به سبب خاصیتی که پوسته آن دارد مانند یک توپ به سمت بالا می رود.کتابخانه ی کنگره ی آمریکا با بیش از 120میلیون جلد کتاب بزرگترین کتابخانه ی جهان است.بیشترین حرف مورد استعمال در انگلیسی (E) و کمترین آن (Q) است.

اسلاید 10: یکی از رود های کامبوج شش ماه سال از شمال به جنوب  و شش ماه دیگر از جنوب به شمال جریان داردفندک پیش از کبریت اختراع شده است.دیوار چین با ارتفاع و عرض شش متر حدود 600 سال پیش توسط امپراتوری سسینگ بنا شد.پر جمعیت ترین شهر جهان توکیو با 30 میلیون نفر جمعیت است.مایع موجود در نارگیل جای گزین خوبی برای پلاسمای خون است.ارگ بم بزرگترین مجموعه ی خشتی و گلی جهان است.

اسلاید 11: موش های صحرایی انقدر سریع تولید مثل می کنند که دو موش صحرایی در ۱۸ ماه می توانند ۱ میلیون فرزند داشته باشند.قدرت بینایی جغد ۸۲ برابر انسان است.مروارید درون سرکه حل می شود.شاهین می تواند با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند..فقط ۳۰ درصد مارهای دنیا سمی هستند.کنه می تواند یک سال بدون غذا زنده بماند

اسلاید 12: .اگر یک ماهی قرمز را در یک اتاق تاریک قرار دهید کم کم رنگش سفید می شود.ارتفاع برج ايفل در سرما و گرما بر اثر انقباض و انبساط 16 سانتي متر تغيير ميکند .چشم های شتر مرغ از مغزش بزرگتر استروغن ساعت گران بها ترین محصول نفت خام است.

اسلاید 13: www.ghbook.ir

رایگان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در صورت عدم رضایت سفارش برگشت و وجه به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

در صورت نیاز با شماره 09353405883 در واتساپ تماس بگیرید.

دانلود رایگان