فصل سوم کتاب سیاست گذاری در آموزش و پرورش

fasle_sevm_siasatgozari

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

خلاصه ای از نکات فصل سوم سیاست گذاری آموزشی در 24 اسلاید مناسب برای دانشجویان ارشد برنامه ریزی درسی

اشتراک‌گذاری:

تعداد بازدید: 132 تعداد خرید: 1

با کلیک بر روی ستاره‌ها، به این پاورپوینت امتیاز بدهید.

درحال ارسال
امتیاز کاربر [۰ رای]

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “فصل سوم کتاب سیاست گذاری در آموزش و پرورش”

  • منتشرکننده‌ی پاورپوینت: سعیده
  • سازنده پاورپوینت: سعیده حیدری

برای نمایش این فایل پاورپوینت درون سایت یا وبلاگتان، می‌توانید کد زیر را در پنل انتشار محتوای سایت یا وبلاگتان کپی کنید.

اسلاید 1: فصل سوم: سیاست گذاری در آموزش و پرورشکاری از : استاد مربوطه:
اسلاید 2: مقدمه برنامه ریزینظام های آموزشی نیازمند اجرای برنامهچالش های پیش روی نظام های آموزشی نیازمند دانش جدید پیرامون1- اولویت های سیاسی2-دخالت های موثر برای تغییرات در جهت رفع چالش های پیش روی
اسلاید 3: هنگامی که موقعیت فعلی منطقه ای، با بروز یک مشکل و مساله ای دستخوش آشفتگی و دگرگونی شود ، سیاستهای جدید پا به عرصه می گذارند.شیوه های انتخابی گزینه های سیاستی:
اسلاید 4: شیوه نظام مندشیوه نظام مند با سه عملیات مشخص شروع می شو د 1- تولید داده ها 2-تدوین و اولويت بندی گزینه ها3- پالایش گزینه هاداده ها را معمولاً از دو منبع استخراج می کنند: 1-تحلیل بخش 2-اطلاعات تخصصی موجود(شاخص های مقایسه ای، جمع بندی نتایج تحقیقات و مجموعه دانش و آگاهی های متداول و ...).
اسلاید 5: انتخاب گزینه ها از طریق جریان نسبتاً پیچیدهای قیاسی - استنباطی شکل می گیرد.تکیه محض بر داده ها سبب جمع آوری گزینه های زیادی می شود اما یک استنباط عقلانی در نهایت باید در پی آن باشد که با تفکر و تحلیل در مورد تمامی احتمالات موجود، نتایج تمام سیاستهای ممکن را نیز پیش بینی کند.آنگاه کار با تعیین گزینه های بهینه و مطلوب، یا حداقل، گزینه های کارا ادامه می یابد. - مجموعه ای از محدودیتهای حرفه ای، اجتماعی، سیاسی و عقلی دامنه ی گزینه های سیاستی را محدود می کنند و میزان اهمیت هر یک از مسائل، قدرت نسبی گروه های ذینفع و ترکیبهای ممکن از وزن و اولویت متفاوتی برخوردار است. توجه:الزاماً این روش بهترین و مرجح ترین شیوه برای شکل گیری گزینه های سیاستی نیست، زیرا این شیوه در شرایط خاص می تواند غیرعملی و نادرست باشد.
اسلاید 6: شیوه تدریجی هنگامی که وجود یک مشکل و مساله در قسمتی از نظام آموزشی تشخیص داده شد نظام آموزشی برای حفظ مشروعیت خود مجبور می شود، واکنشی سریع و هماهنگ با کل نظام آموزشی انجام دهد.این پدیده زمانی اتفاق می افتد که مشکل به مجامع عمومی کشیده شود.این رویکرد را گاهی (( پاک کردن مسأله )) ، می نامند؛ که سیاستگذار از طریق آن به جای پیش بینی مشکلات آتی به دنبال تعدیل و اصلاح مشکلات جاری است و این کار را با بهبود تدریجی مشکل به پیش می برد.