imni-darbast

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “ایمنی داربست”

ایمنی داربست

اسلاید 1: ایمنی داربستAmir Mohammadnezhad AslB.S of civil engineering January 2019E-mail: amir_Mohammadnezhad@yahoo.com

اسلاید 2: 2نصب و بکار گیری داربست، سکوی مناسبی برای انجام کار فراهم می آورد، با این وجود نصب داربست نا ایمن و عدم رعایت نکات ایمنی، در برپایی و استفاده از داربست میتواند منجر به بروز حوادث ناگواری شود.از آنجا که آگاهی از خطرات موجود در محیط کار باعث افزایش آگاهی کارکنان در برابر خطرات احتمالی شده که خود عامل مهمی در کاهش خطرات مذکور بهنگام کار میباشد. لذا بایستی تمامی مهندسین عزیز، مدیران کارگاه ها و بازرسان HSE با مقررات این مبحث به طور کامل آشنا باشند و تمام کارکنان خود را نیز بطور کامل با آنها آشنا کنند.لذا در این راستا مقررات ملی ساختمان، مبحث 12 ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا در تمامی کشورها قواعد لازم الاجرایی هستند که در کاهش هرگونه خطرات احتمالی موثر خواهند بود.

اسلاید 3: 3اگرچه نصب داربست سکوی مناسبی برای انجام کار ها فراهم میکند، اما نصب داربست نا ایمن و رعایت نکردن نکات ایمنی، در برپایی و استفاده از داربست ممکن است منجر به بروز حوادث شدید و حتی مرگ افراد شود. لذا آموزش و ارتقای سطح آگاهی کارکنان، موثرترین گام برای کاهش تمامی خطرات احتمالی بهنگام کار میباشد. براین اساس مجموعه حاضر با معرفی نکاتی در خصوص داربست، نکات ایمنی قبل از نصب آن، زمان برپایی و ایمنی حین کار موجب افزایش آگاهی کارکنان کارگاه ها در رابطه با خطراتی که آنها را تهدید میکند خواهد شد.

اسلاید 4: 4

اسلاید 5: 5داربست بندی در صنعت کاربرد های متفاوتی دارد، بطوری که برای عملیات ساخت و ساز، تعمیرات، اصلاح و نوسازی و ... استفاده میشود. داربست هایی که با رعایت نکات ایمنی برپا میشوند، دسترسی ایمن کارکنان را به سطوح کاری مرتفع ایجاد میکنند در حالی که رعایت نکردن نکات ایمنی موجب بروز حوادث ناگواری برای کارکنان کارگاه خواهد شد.اغلب شرایط ناایمن و حوادثی که در فعالیت های مربوط به داربست رخ می دهد به شرح زیر می باشد:سقوط افرادپیروی نکردن از شرایط اجرای ایمن کارشرایط آب و هوای نامناسبسقوط اجسام بر سر کارکنانی که در ارتفاع پایین تر مشغول به کار هستند. لذا شناسایی این خطرات و آگاهی از نکات ایمنی مربوط به آن، موضوعی است که بایستی تمامی افرادی که در فعالیت های خود به نوعی از داربست استفاده میکنند با آن آشنا شوند و بهنگام کار به آنها عمل کنند.مقدمه

اسلاید 6: 6مشخصات ساختمانی و اجزای داربستبه طور کلی تمامی داربست ها شامل یک سری پایه های عمودی که به آنها میله عمودی می گویند. این میله ها با یک سری میله های دیگری به نام تیر افقی بهم وصل میشوند. میله های عمودی و تیرهای افقی توسط میله های حامل یا ترانسام بهم وصل میشوند که بر تیر های افقی و عمودی، عمود هستند.از آنجایی که وزن کل داربست بر روی پایه های عمودی وارد میشود، لذا لازم است بهنگام نصب داربست، این پایه ها روی زمین محکم قرار گیرند. در صورت سست و نرم بودن زمین لازم است از یک ورق فلزی که خود به وصیله تعدادی پیچ یا میخ محکم به زمین متصل شده باشند استفاده کرد تا از لیز خوردن داربست جلوگیری شود.

اسلاید 7: 7

12,000 تومان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن به سبد خرید