ظروف مسی

zurufe_mesi_tabaye

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

اشتراک‌گذاری:

تعداد بازدید: 379 تعداد دانلود: 37

با کلیک بر روی ستاره‌ها، به این پاورپوینت امتیاز بدهید.

درحال ارسال
امتیاز کاربر [۱ رای]

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “ظروف مسی”

  • منتشرکننده‌ی پاورپوینت: طبایع

برای نمایش این فایل پاورپوینت درون سایت یا وبلاگتان، می‌توانید کد زیر را در پنل انتشار محتوای سایت یا وبلاگتان کپی کنید.

اسلاید 1: www.tabaye.ir
اسلاید 2: در چه ظرفی غذا بپزیم و بخوریم تا سالم تر بمانیم؟« ظروف مسی »
اسلاید 3: مس:امتیازات این ظروف:هدایت خوب حرارتی قابلیت ترمیم بالانقاط ضعف:قیمت بالا سنگینی در سال های اخیر، ظروف مسی، بیش از هر ظرف دیگری، در عرصه بهداشتی کشور، موجب جدل و مناقشه شده اند.
اسلاید 4: نظرات طب سنتی نسبت به ظروف مسی :الف- ظروف مسی قلع اندود از بهترین ظروف برای طبخ غذا هستند:ب- ظروف مسی قلع اندود از بهترین ظروف برای کشیدن غذا هم هستند:ج- ظروف مسی بدون پوشش قلعی از بدترین ظروف برای طبخ و یا کشیدن غذا هستند.
اسلاید 5: باید از ظرف مسینی استفاده کرد که:تازه قلع اندود شده باشد.خوب و ضخیم، قلع اندود شده باشد.تمیز و پاکیزه باشد.به محض نازک شدن یا خراش برداشتن پوشش، مجددا قلع اندود شوند.
اسلاید 6: نکاتی در باب استفاده از ظروف مسی:کمبود مس مشکل نادری است.لذا استفاده از ظروف مسی برای جبران کمبود مس در بدن، منطقی نیست.ورود مس به مواد غذایی: (در ظروف مسی قرمز یا آنهایی که لایه قلع مناسبی ندارند)دارا بودن عوارض و آثار سمی کاتالیز شدید برخی مواد غذایی
اسلاید 7: استفاده از سرب، در ایجاد پوشش ظروف مسی.یک راه برای تشخیص وجود سرب در ظروف قلع اندود شده: تمیز کردن قسمتی از ظرف بوسیله سرکه؛قراردادن چند بلور یدور دو پتاس در آن قسمت؛اضافه کردن چند قطره آب؛ایجاد رنگ زرد رنگ به معنی استفاده از سرب است.Shiateb.com