Saghf_kazeb

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “سقف کاذب”

سقف کاذب

اسلاید 1: http://khoshrou.rozblog.comدفتر مهندسی طراحی ساختمان شماره 3448 – صدرا، شیرازآدرس: شیراز - خیابان رودکی- فرعی ایزدی - ساختمان سینا- طبقه دومتلفن تماس:09179890963فاکس: 32229172محمد رضا خوشرو

اسلاید 2: http://khoshrou.rozblog.comطراحی نظارت اجرا  محاسبه اخذ پروانه انجام و تهیه نقشه های معماری و تهیه دفترچه  محاسباتی با قیمت مناسب و خدمات مشاوره ای از بدو شروع اجرای ساخت تا پایانکار ساختمان در شیراز ، شهر جدید صدرا و سایر شهرستان های استان فارس طراحی و محاسبه سازه های بتنی طراحی و محاسبه سازه های فلزی طراحی معماری طراحی و محاسبه  تاسیسات نظارت سازه و معماری مختص شیراز و شهرجدید صدرا اجرای سازه های فلزی و بتنی با شما در تمامی مراحل ساخت  و پس از ساخت همراه خواهیم بود. با مجوز رسمی از وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی فارس  شماره مجوز 3448-30-17-5

اسلاید 3: سقف کاذب استاد:مهندس عليشيردرس:اجزای کارکاه وساختماناحسان شکرالله پوری محمد رضا خوشرو

اسلاید 4: سقف کاذب نوعي سقف است که برای پوشش سقف اصلی (زِير سقف) بکار ميرود. پيشينه سقف کاذب می تواند بصورت گچی –چوبی –فلزات رنگين- پی وی سی – شيشه ای – آهنی – ورق های فلزی روکش دار – آلومينيومی – کامپوزيت و غيره نصب شود که در هر صورت قابليت اجراء به صورت واحد و با با هم را داراست.

اسلاید 5: قابليت های سقف کاذبعبور تاسيسات آکوستيک کردندکوراتيو سبک کردن ساختمان در برجها هدايت و جلوگيری از اتلاف دما و رطوبت نورپردازی مناسب با شرايط کار و زندگی و....پوشش مهمترين کارکرد سقف کاذب است، بعد از آن دکوراتيو و رنگ آميزی و نورپردازی قرار می گيرند.

اسلاید 6: رطوبت دما اکوستِيک نور پردازی دکوراتيو آب و هوای منطقه ای مقرون به صرفه بودن. نکات قابل توجه در طراحی سقف کاذب

اسلاید 7: نصب سريع و آسان سقف کاذب يکی از مواردی است که توليدکنندگان در ساخت و ساز آن کوشش و رقابت می کنند. طراحان توليد هم تمامی اين موارد را در نظر می گيرند و متريالی ابداع می کنند که که همه ويژگی های مورد نظر کارفرما و عواملی که بعد از سقف کاذب با آن سر و کار دارند را تامين کند.

اسلاید 8: نصب آسان سقف کاذب به عواملی بستگی دارد مثل:سبکی متريال انتخاب زوايايی که براحتی سقف مورد نظر اجرا شودانتخاب متريالی که زوايای پوشش را تامين کند و به راحتی در کنار هم جفت و جور شودسهولت آويزان کردن سقف و مهار آن از سقف اصلیتوليد سازه هايی با اندازه های مختلف. در انتخاب طرح و اجزاء آن همفکری نزدیک بين مجری سقف کاذب و معمار طراح بايد وجود داشته باشد...

اسلاید 9: زيرسازی سقف کاذب زيرسازی برای نگه داشتن سقف کاذب است. به يک مجموعه ازسازه هايی گفته می شود که در کنار هم و با اتصال به هم اسکلتی را به وجود می آورند که سقف کاذب (سازه های سقف کاذب) برروی آن متصل می شود که خود اين اتصال ممکن است به گونه های مختلفی صورت گيرد. وظيفه اصلی زيرسازی نگه داشتن سازه های سقف کاذب به سقف اصلی است. اين نگه داشتن به صورت افقی، عمودی، زاويه دار و قوسی است.

اسلاید 10: دو گونه زيرسازی وجود دارد: يکی برای سقفهای آويزانی و ديگری ثابت. روش اتصال زيرسازی از سقف اصلی به سقف کاذب به صورت دو خط عمود برهم بايد باشد و در موارد خاص به صورت زاويه دار می تواند باشد.

اسلاید 11: انواع سقفهای اجراِِيي در بازار لوکسآلون- تايل- مشبک (به همراه پر کننده شيشه ويا طلق و يا موارد ديگر)- تايلهای آکوستيک ( آرمسترانگی ) - کناف - پی وی سی - دامپا- گريليوم- پره ای - سقف های ترکيبی به همراه آهنکشی ( برای شکستهای مورد نظر )

اسلاید 12: سقف های ترکيبی بدون آهنکشی - اسپيس فريم ( دکوراتيو آلومينيومی)- پانچ متال

اسلاید 13: اجراي صحيح سقف كاذب در ساختمان ها مي تواند به ميزان قابل توجهي مصرف سوخت را كاهش دهد استتفاده از عايق هاي حرارتي در سقف هاي كاذب و اجراي صحيح و بدون درزاين گونه سقف ها تبادل حرارتي را كاهش مي دهد . همچنين نصب اين گونه سقف ها در ساختمان‌ها هزينه گرمايش و سرمايش را 25درصد كاهش مي‌دهد.

اسلاید 14: سقف کاذب آلومينيومی لوکس آلون سقف کاذب آلومينيومی لوکس آلون از کويل 5/0 تا 7/0 ميليمتر رولفرم و در مدل 150 ميليمتری عرضه می گردد . اين سقفها در دو تيپ سوارخدار و بدون سوراخ توليد و در رنگ های متنوع و دلخواه کوره ای و يا پودری الکترواستاتيک رنگ آميزی می گردد . لوکس آلون بيشتر برای فضاهائی استفاده می شود که نياز به دسترسی به پشت سقف نبوده و هدف پوشش و زيبائی است . اجرای اين سقف ها بگونه ای است که باند ها به هنگام نصب به ترتيب داخل هم و برروی کارير چفت ونصب می گردد .

اسلاید 15: لوکس آلون جهت پوشش فضاهای خارجی ساختمان , نما,سردر و غيره نيز قابل اجرا بوده و به جهت اين قابليت , فاسادتيپ 150-F نيز ناميده می شود . دکوراتيو , بسيار سبک , صددرصد ضدزنگ , بازيرسازی گالوانيزه و داشتن قابليت آب بندی ( چفت شدن خاص باند ها ) ومقاوت در برابر شرايط جوی از ديگرمشخصاتی است که می توان جهت لوکس آلون نام برد.

اسلاید 16: سقف کاذب آلومينيومی لوکس آلون

اسلاید 17: تايلتايل يکی از انواع سقفهای شبکه ای است که زيرسازی آن قابل رويت بوده و از ورق آلومينيومی وگالوانيزه که تحت پرس فرم داده شده در ابعاد 60×60 و يا 50×50 سانتی متر توليد می گردد . تفاوت اين سيستم با ديگر سيستم شبکه ای در اجرای منظم ابعاد شبکه ها می باشد .تايل دردوتيپ ساده و سوراخدار توليد و در رنگ های متنوع کوره ای و پودری الکترواستاتيک قابل ارائه می باشد .فرم تايلهای بگونه ای است که می توان به ابعاد هر صفحه تايل و در داخل آن از عايق پشم شيشه و يا پشم سنگ استفاده نمود .

اسلاید 18: طريقه اجرای شبکه تايل, همانند انواع سيستم شبکه اي است است ، ابتدا برحسب انتخاب اندازه تايل تيپ شبکه هائی را از سپری و به ابعاد 60×60 و يا 50×50 سانتی متر اجراء نموده و سپس تايل ها را در داخل شبکه و بر روی سپری های جای می دهند.تايل قابليت و توانائی اجراء با انواع سپرها و با زيرسازی استاندارد و زيرسازی با شبکه آهنی را دارا بوده وبرای زيبائی بيشتر سپری را از يک رنگ و تايل آلومينيومی را از رنگ ديگر طراحی می نمايند .

اسلاید 19: تايل

اسلاید 20: تايل

اسلاید 21: تايل

اسلاید 22: سقف های گچیغير قابل اشتعال: مقاوم در برابر هرگونه آتش و حرارت و عدم ايجاد دود، طبق استانداردهای بين المللی.ثبات رنگ: بدون تغيير رنگ سال های متمادی ثبات خود را حتی در برابر نور خورشيد نيز حفظ می نمايد.ضربه پذيری: به علت داشتن فيبر صنعتی در سقف های پنهان و توری پلاستيکی در سقف های نمايان، در برابر هر گونه ضربه اتفاقی دارای انعطاف لازم است.مقاوم در برابر صدا: به علت ساختار خاص خود برای ساختمان های مسکونی، محيط های عمومی و سالن های بزرگ بسيار مناسب می با شد.

اسلاید 23: تهويه: سقف های گچی، حرارت و رطوبت را تنظيم و محيط را برای زندگی و فعاليت مطلوب می نمايند. سبکی: سقف های نمايان دارای ابعاد  ۲× ۶۲/۵× ۶۲/۵ سانتيمتر به وزن ۱۳ کيلوگرم در متر مربع می باشد.سقفهای پنهان به ابعاد ۳× ۶۲/۵× ۶۲/۵سانتیمتر به  وزن  کيلوگرم در متر مربع مي باشد . سرعت: سيستم پيش ساخته و اتصالات آلومينيومی به کار برده شده سبب می گردد که نصب اين محصول با سرعت بسيار و به سهولت انجام گيرد. سازگار با محيط زيست: به علت عدم وجود مواد زيان بخش هيچگونه آسيبی به محيط زيست نمی رساند.

اسلاید 24: پی وی سی پوشان های P.V.C (کمپارس ) تهيه شده از پليمر با عرض 10 الی 28 سانتيمتر و طول 3 الی 6 متر در رنگبندی های متنوع و ثابت قابل نصب بروی هر نوع ديوار و سقف می باشد. از خصوصيات اين محصول می توان عايق حرارت ، برودت و صدا تا 4 دسی بل ، مقاوم در برابر اسيد ها ، باز ها، قليا ها غير غابل اشتعال ، قابل شستشو با انواع مواد شوينده، قابليت تعويض موضعی (قطعات آسيب ديده ) قابليت ضربه گيری و قابل اجرا پس از سفت کاری ساختمان را نام برد. 

اسلاید 25: خصوصيات قابل توجهصد در صد ضد آبمقاوم در برابر عوامل خورندهسبکبا کيفيتنصب آسانمقاومت بالا در برابر نیروهای واردهتنوع طرح و رنگ قلبليت استفاده مجدد در فضای متنوعزيبايی و جذابيتدارای اسانس مخصوص جهت دفع حشرات موذی

اسلاید 26: موارد استفاده سانهای کنفرانسسالن تياتراستوديو های ضبط صدا و تصويررستورانکارخانجاتدفتر کارآپارتمانمنازلويلاسونااستخرسالنهای ورزشیهتلهاحمام

اسلاید 27:

اسلاید 28: سقف کاذب گريليومسقف کاذب گريليوم در رده سقف های دکوراتيواست و در بين آنها از ويژگيهای فراوانی برخوردار است اين سقف از آلومينيوم وآهن و ورقهای آلياژی ( اين مورد گران است) توليد ميشود . سقف گريليوم سقف باز هم ناميده می شود. بعد از اينکه سقف نصب شد چيزی که رويت می شود ، خانه های مربع و مستطيل شکلی که پيوسته در کنار هم قرار گرفته است . که هيچ پوششی در داخل و يا پشت آن وجود ندارد و پشت سقف و تاسيساتی که کار شده است به خوبی ديده می شود .

اسلاید 29: نحوه توليد سقف کاذب گريليوماز ورق به قطر 4/0 الی 1 ميليمتر 2ابتدا ورق را به عرض وطول مشخص در می آورند . بعد از اينکه ورق را بصورت مستطيل برش دادند نوبت به پرس کاری برروی آن بصورت فاق و زبانه می رسد و سپس از وسط مستطيل آنرا بصورت يو انگليسی در می آورند که خود اين کار در يک دوره ماشين کاری انجام می گيرد . گريليوم توليد شده رنگ می شود ، رنگ بصورت مايع و يا پودری ويا غيره می باشد ، که در هر صورت به کوره می رود تا خشک شود .

اسلاید 30: مزيت سقف کاذب گريليوم در نمای آخر اينطور است که هيچ گونه متعلقات سقف ( بجز چراغ ) ديده نمی شود ، چون می توان در پشت سقف آن را کار کرد، مثل در يچه ها ، کانال ها ، دتکتور ها و ...... و ديگر موارد.معمولا سقف کاذب گريليوم را بصورت منفرد و يا ترکيبی با سقف های ديگر اجراء می کنند اين نوع سقف را بصورت پره ای و يا بافل نيز می توان اجراء کرد ، زير سازی سقف گريليوم مانند سقف های ديگر بصورت آويزانی است ، که با سيم مفتول ويا زنجير اين کار انجام می گردد

اسلاید 31: معمولا سقف کاذب گريليوم را بصورت منفرد و يا ترکيبی با سقف های ديگر اجراء می کنند. اين نوع سقف را بصورت پره ای و يا بافل نيز می توان اجراء کرد . زير سازی سقف گريليوم مانند سقف های ديگر بصورت آويزانی است ، که با سيم مفتول ويا زنجير اين کار انجام می گرددمتعلقات :قطعه رگلاژقطعه آلومينيومیپروفيل تبديلی پره ای

اسلاید 32:

اسلاید 33:

اسلاید 34:

اسلاید 35: سقف کاذب آلومينيومی پره ای(مشبک) سقف کاذب آلومينيومی پره ای از کويل آلومينيومی به ضخامت5/0 تا 1 ميليمتر و در مدولهای 100 تا 300 ميليمتر توليد و در رنگ های متنوع دلخواه کوره ای و پودری الکترواستاتيک عرضه می گردد . سقف کاذب پره ای به صورت تيغه های عمودی به عمق10 تا 30 سانتی متری و در فاصله های 5 تا 20 سانتی متر بصورت موازی , متقاطع و يا بصورت شعاع های يک دايره قابل اجراء ميباشد (سقف باز ) . سقف پره ای بعنوان يک آکوستيک مطلوب , بسيار زيبا , دکوراتيو , با دسترسی آسان به پشت سقف , بدون خطر اشتعال و قابل شستشو مورد استفاده قرار ميگيرد.

اسلاید 36: قبل از اجرای سقف پره ای کليه متعلقات و تأسيسات مکانيکی , کانالها وحتی سقف اصلی با رنگ مشکی پوشانده می گردد . در سيستم سقف پره ای نصب هر گونه چراغ بطور مستقل از سقف پره ای وبرروی سقف اصلی و پائين باندها امکان پذير است . سقف کاذب پره ای را می توان بصورت تلفيقی همراه با ديگر سقف های کاذب آلومينيومی طراحی و اجراء نمود . شبکه آئينه سندبلاست وتايل آکوستيک

اسلاید 37: . سيستم اجرائی سقف های مشبک بصورت کلی بطريقی است که ابتدا بر حسب طراحی وابعاد و اندازه ها شبکه هايی را از سپری می سازند و سپس جهت داخل شبکه ها از پر کننده شيشه و يا آئينه سندبلاست (تراش خورده ) با طرح های متنوع و يا تايل های آکوستيک استفاده می نمايند . تاِيل آکوستيک صفحه های فشرده گچ يا الياف نسوز با ضخامت های 5/12 , 18,15 ميليمتری از دو طرف بوسيله کاغذ مخصوصی پوشانده شده است .

اسلاید 38: مشبک (پره ای)

اسلاید 39: مشبک

اسلاید 40: سقف کاذب ترکيبیاجراء چند نوع سقف کاذب درکنار همديگر ودر غالب يک طرح هندسی منظم و يا غير منظم به همراه شکست و اختلاف سطح مختلف را سقف کاذب ترکيبی گويند .برای اجراء چنين سقفی ، طرحی مناسب با سازه های سقف کاذب الزامی است. يعنی طراح بايد ازاندازه و زوايای زير سازی و خود سقف کاذب اطلاعات کافی داشته باشد.اجراء اين گونه از سقف کاذب بسيار نمای زيبای را به وجود می آورد و رنگ بندی ( بازی با رنگ ) در سطوح مختلف و شکسته ها بسيار چشمگير می شود.

اسلاید 41: ديگر نکته ای که دراين سقف وجود دارد ، استفاده از نورپردازی و گونه های مختلف از چراغهای توکار است، که جلوه خاصی به طرحهای هندسی و رنگ آميزی سقف کاذب ترکيبی ميدهد معمولا برای اجرا ء اين سقف زير سازی مناسبی را بوجود می آورند ، که با آهنکشی ويا بدون آهنکشی است. که در هر صورت بايد محاسبه فنی لازمه لحاظ گردد. بدين صورت که برای يک سوله با ارتفاع حداقل چهار متر ، آهنکشی با آويزهای ميله گردی ( ترجيحا ميله گرد آج دار) انجام می گيرد ، وشکل و فرم طرح مورد نظربايد با پرفيل انجام گيرد و در نهايت به آويزها متصل شود.

اسلاید 42: معمولا اين نوع سقف با قيمت بيشتری نسبت به سقفهای ديگر قابل اجراء است . بنا به عواملی، مثل سازه و زيرسازی بيشتری را طلب ميکند سازه های آهنی و سازه مربوط به خود سقف مورد نظر در هنگام اجراء باعث اتلاف وقت بيشتری می شود . که از نظر زما نبندی در اجراء با سقفهای ديگر متفاوت است . سقف کاذب ترکيبی را معمولا در مساحتهای بزرگ ( که مساحت مورد نظر يکجا باشد و پراکندگی نداشته باشد يعنی ديوار و ديگر عوامل جدا کننده فضا وجود نداشته باشد ). در موارد ديگر معمولا بدون آهنکشی پشت سقف ( البته در مساحتی کم ) انجام ميگردد، مثل سرويسها ، کارايی بيشتری دارد

اسلاید 43: در سقف کاذب ترکيبی بدون آهنکشی بايد از سازه های مربوط به همان سقف مورد نظر بيشتر استفاده کرد و تعداد آويزهم نيز بيشتر ، در اجراء سقف کاذب ترکيبی بدون آهنکشی از عوامل اتصالات موقت و نيمه موقت ، مثل انواع پيچ و پرچ و فنرهای نگهدارنده و سيم مفتول گالوانيزه و .... استفاده فراوان ميکنيم . درسقف کاذب ترکيبی بعد از اتمام و يا قبل از شروع پروفيل آهنی را ضد زنگ مي زنند که خوردگی سازه آهنی را کمتر شود ، در موارد آب و هوايی رطوبتی از سند بلاست هم استفاده می کنند و بعد رنگ انجام می شود .

اسلاید 44: در بعضی موارد کاری ، در سقف کاذب ترکيبی پشت سقف بايد طوری کار شود که شخصی بتواند حرکت کند يعنی برای بازديد و سرکشی از عوامل تاسيساتی و يا تعميرات آن در پشت سقف رفت و آمد کند .

اسلاید 45:

اسلاید 46: سقف کاذب اسپيس فريمسقف کاذب اسپيس فريم، يک سازه فضايی ازنوع سقفهای پوششی و دکوراتيو است . فرم و طرح اين سقف هرمی شکل است که مقطع چهار گوش آن به طرف بالا و نوک هرم به طرف پائين است . کل سطح را همين هرمها در کنار همديگر پوشش می دهند و در ضمن اين قابليت را دارا هستند که در چند طبقه روي هم کار شوند ، ضلع اين هرم لوله آلومينيومی است که دو سر آن طوری ساخته می شود که بتوان روی هم پيچ شوند .

اسلاید 47: معمولا اين نوع سقف را در مکانهای نصب ميکنند که با ديگر مصالح بکار رفته در ساختمان يک جور هارمونی خاصی را داشته باشد .چون پوشش اين نوع سقف به طور کامل نيست به طوری که همه عوامل پشت سقف ديده می شود (البته برای استتار عوامل پشت سقف راه های وجود دارد ) . از اين فرم سازه در پوشش سقف سوله ها استفاده می گردد که با لوله های فولادی و قطعات اتصال دهنده که به وسيله ماشينکاری توليد می شود اجراء می گردد . که ديگر دکوراتيو نمی شود .

اسلاید 48: سقف کاذب اسپيس فريم

اسلاید 49:

اسلاید 50: انواع اتصال سقف

اسلاید 51:

اسلاید 52:

اسلاید 53:

اسلاید 54: تایل

اسلاید 55:

اسلاید 56:

اسلاید 57:

اسلاید 58:

اسلاید 59:

اسلاید 60:

اسلاید 61:

اسلاید 62:

اسلاید 63:

اسلاید 64:

اسلاید 65:

اسلاید 66:

اسلاید 67:

اسلاید 68:

اسلاید 69:

اسلاید 70:

اسلاید 71:

اسلاید 72:

اسلاید 73:

اسلاید 74:

اسلاید 75:

اسلاید 76:

اسلاید 77:

اسلاید 78:

اسلاید 79:

اسلاید 80:

اسلاید 81:

اسلاید 82:

اسلاید 83:

اسلاید 84:

اسلاید 85:

اسلاید 86:

اسلاید 87:

اسلاید 88:

اسلاید 89:

اسلاید 90:

اسلاید 91:

اسلاید 92:

اسلاید 93:

اسلاید 94:

اسلاید 95:

اسلاید 96:

اسلاید 97:

اسلاید 98:

اسلاید 99:

اسلاید 100:

اسلاید 101:

اسلاید 102:

اسلاید 103:

اسلاید 104:

اسلاید 105:

اسلاید 106:

اسلاید 107:

اسلاید 108: نمونه های کارشده

اسلاید 109:

اسلاید 110:

اسلاید 111:

اسلاید 112:

اسلاید 113:

اسلاید 114:

اسلاید 115:

اسلاید 116:

اسلاید 117:

اسلاید 118:

اسلاید 119:

اسلاید 120:

اسلاید 121:

اسلاید 122:

اسلاید 123:

اسلاید 124:

اسلاید 125:

اسلاید 126:

اسلاید 127:

اسلاید 128:

اسلاید 129:

اسلاید 130:

اسلاید 131:

اسلاید 132:

اسلاید 133:

اسلاید 134:

اسلاید 135:

اسلاید 136:

اسلاید 137:

اسلاید 138:

اسلاید 139:

اسلاید 140:

اسلاید 141:

اسلاید 142: پايان

اسلاید 143: منابع kadkan.comkayer.blogfa.comdampa.comsina4979.comazaran.com

رایگان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دانلود رایگان