kaf_sazi_chist

در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به خوبی نمایش داده نشود. این مشکل در فایل اصلی پاورپوینت وجود ندارد.

  • جزئیات
  • امتیاز و نظرات
  • متن پاورپوینت

امتیاز

درحال ارسال
امتیاز کاربر [0 رای]

نقد و بررسی ها

هیچ نظری برای این پاورپوینت نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “کف سازی”

کف سازی

اسلاید 1: نام و نام خانوادگی :هادی جعفری نام استاد:استاد شهبازی کلاس:عناصر و جزئیات

اسلاید 2: کف سازی چیست؟به هر گونه عملیات ساختمانی که بروی سطح زمین یا سقف طبقه انجام شود تا کاربرد آن فضا را ممکن سازد کف سازی گویند.

اسلاید 3: هدف از کف سازی:هدف از کف سازی بوجود آوردن سطحی که بتواند خواسته های استفاده کنندگان را از آن بنحو مطلوب برآورده سازد.با توجه به فناوری کف جنس . متفاوت خواهد بود کف ها را باید از مصالح ساخت.کف ها باید در مقابل سایندگی محکم ومقاوم باشد همچنین حرکت بروی آنها راحت وتا حد امکان بی صدا بوده وبه راحتی بتوان کف را نظافت کرد.البته شکل و جنس کف سازی بسته به نوع کاربردی آن دارد.

اسلاید 4: از مشخصات مهم کف سازی نیز استحکام وپایداری است واز دیگر مشخصه های آن مقاومت در برابر رطوبت دوام عایق صوتی وحرارتی واستقامت در برابر آتش را می توان نام برد .

اسلاید 5: انواع کف سازی از نقطه نظر محل قرار گیری:کف سازی بر روی خاککف سازی در طبقاتکف سازی بروی بام

اسلاید 6: انواع کف سازی از نقطه نظر عملکرد:کف سازی در زمینهای خشک:در این گونه زمینها ابتدا یک لایه بتن (200 کیلوگرم سیمان در مترمکعب ) با ضخامتی در حدود 10 سانتی متر ریخته و پس از آنکه بخوبی آنرا ویبره نمودیم با تخته ماله صاف می کنیم . البته ممکن است این کف بصورت بتنی باقی مانده و یا اینکه روی آنرا پوشش اجرا کنیم که باز هم نوع پوشش مصرف بستگی به سلیقه مصرف کننده و نوع استفاده خواهد داشت . این پوشش معمولاً ملات ماسه سیمان ـ موزائیک ـ سنگ فرش ـ پارکت و غیره می باشد .

اسلاید 7: انواع کف سازی از نقطه نظر عملکرد:2)کف سازی در زمین های نیمه خشکدر زمینهای نیمه خشک ابتدا بلوکاژ را 25س م اجرا می نمائیم سپس به مقدار 10 س م بتن ریزی نموده بعداز آن ملات ماسه سیمان را 2/5 س م استفاده کرده و در پایان پوشش مورد نیاز خود را بکار میبریم

اسلاید 8: انواع کف سازی از نقطه نظر عملکرد:3)کف سازی در زمینهای با رطوبت بالادر زمینهای های با رطوبت بالا همانند زمینهای نیمه خشک بعداز انجام بلوکاژ وبتن ریزی10 س م.استفاده ازملات برای عایق رطوبتی می باشدکه بعداز آن بروی ملات را عایق کاری کرده سپس ماسه نرمی بروی عایق ریخته ودر ادامه ملات ماسه سیمان را استفاده نموده وبروی ملات کف پوش موزائیک یا پوشش مورد نیاز را بکار میبریم.

اسلاید 9:

اسلاید 10: انواع پوشش ومصالح مورد استفاده در کف سازیشنماسه سيمانعايق رطوبتي(قير و گوني)موزاییک فرشسرامیک وکاشیپارکِتفوم بتونو .....

اسلاید 11: فرش یا پوشش کفاجرای فرش کف با موزائیکموزائیک کف پوشی است متراکم ، در حقيقت يک جور بتن است که تراکم خود را يا از طريق فشار پرسی و يا از طريق لرزش به دست می آورد و از ماسه ، سيمان ، سنگ دانه، پودر سنگ و آب در ابعاد و طرحهای گوناگون ساخته ميشود.. موزائیک یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی می باشد

اسلاید 12: موزائیک فرش موزائیک در اندازه ها و انواع گوناگون جهت کف پوش فضاهای داخلی و محوطه های خارجی ساختمان به کار می آید. معمولاً ملات موزائیک فرش یا ماسه آهک و یا ملات باتارد و یا ماسه سیمان می باشد. پس از فرش موزائیک درزهای موزائیک با دوغاب رقیق سیمان پر می شود، و بلافاصله سطح موزائیک فرش تمیز می گردد.

اسلاید 13: موزائیک روی ملات ماسه سیمان به ضخامت متوسط2/5 س م کارگذاشته می شود که دراجرا باید توجه داشت که خطوط درز موزائیک در اطاقهای مجاور در یک امتداد باشند وپس از اجرای فرش کف بندها را بادوغاب سیمان وپودر سنگ پرمی کنند وسپس سطح موزاییک را باپارچه پاک میکنند.

اسلاید 14: سرامیک و کاشیفرش کف ممکن است با کاشی یا سرامیک انجام شودترتیب اجرای آن مشابهت کامل با اجرای موزاییک داردباید توجه داشت که فرش کف با کاشی یا سرامیک باید به وسیله کاشی یا سرامیک سالم و بدون لب پریدگی انجام شود

اسلاید 15: اجرای فرش کف با کاشی وسرامیک:استفاده از سراميك در كف سازي و نماسازي يا در توليدات وسايل بهداشتي و مصالح ساختماني نظير انواع آجر سفال هاي تزئيني داخل و خارج ساختمان سفال هاي بام ساختمان ، كانالهاي فاضلابي ، سفالهاي ضد اسيدي همه از سراميكهايي است كه از ديرباز تهيه و مصرف مي شده

اسلاید 16: اين نوع كف پوش ازچوب پنبه حقيقى ساخته مى شود كه از پوست درخت بلوط گرفته مى شود. به دليل اين كه براى توليداين كف پوش احتياج به پوست درخت بلوط داريم لذا توليد آن براى اكوسيستم مخرب نيست. كف پوش هاى چوب پنبه اى

اسلاید 17: از کارهایی که ممکن است قبل از کف سازی انجام شود:عبور لوله کشی آب از کف ساختمانعبور خرطوم وسیم کشی برق از کفعبور لوله های آب گرم پکیج از کف ساختمان برای گرمایش خانه

اسلاید 18: لوله كشي هاي حرارتي كف كه مرحله اي ازان جزء تاسيسات ومرحله از آن جزء كف است ودر سنا انجام مي شود

اسلاید 19: عایق کاری کف:از کارهایی که قبل ازاجرای کف انجام می شود عایق کاری است.به طور کلی استفاده از این عایق ها در ساختمان به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان است زیرا رطوبت باعث پوسیدگی مصالح ساختمان می شود .

اسلاید 20: اجرای فرش کف با کاشی وسرامیک:

اسلاید 21: اجرای فرش کف با سنگ:سنگ انتخابی اولا باید فاقد خلل وفرج باشد وثانیا“ مقاومت کافی در برابر سائیدگی را داشته باشد طرز فرش وملات مصرفی مشابه فرش با آجر موزائیک می باشد.

اسلاید 22:

اسلاید 23: پارکِت کف‌‌پوشی از جنس چوب است که برای داخل ساختمان استفاده می شود. بدین صورت که قطعات پارکت را به صورت موازی در کنار هم قرار می دهند تا کف ساختمان پوشیده شود. پارکت ها در ابعاد و اندازهای مختلف وجود دارند که بخاطر وجود بعضی از مواد پلاستیکی موجود در آن مانع از خوردگی‌های موریانه‌ایی و حشراتی می شود.

اسلاید 24: پارکت: از چوب مقاوم ونرم معمولا به طول 30 س م وعرض 10 س م میباشد. ضخمات پارکتها معمولا 2 س م بوده. به علت این که از چوب در ساختار آن استفاده شده نباید در مجاورت با رطوبت و آب باشد که این نوعی ضعف برای این مواد محسوب می شود.

اسلاید 25: خصوصیات پارکت: 1)مقاوم در برابر رطوبت2)مقاوم به ضرب3)مقاوم در مقابل خمش4)مقاوم در مقابل حرارت5)نفوذ نا پذیردربرابر اجسام ریز6)مقاوم دربرابرسایش

اسلاید 26: اردیبهشت 96 پایان

رایگان

خرید پاورپوینت توسط کلیه کارت‌های شتاب امکان‌پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دانلود رایگان